Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A németjuhászok mind ilyen...

A németjuhászok mind ilyen agresszívak?

Figyelt kérdés

Nem ismerem személyesen a fajtát, viszont ezt figyeltem meg itt felénk.

Amikor elviszem sétálni a kiskutyámat 10ből 10 ahol németjuhász támad a kerítésnek ugrál agresszívan ugat belülről, szomszédomék ketrecben tartják, ahanyszor kivsizem az enyémet az udvarra úgy megbolondul hogy majd szétszedi a kerítést, a ketrecet, remeg az egész, volt eset h németjuhasz megharapott egy fiút aki neki volt tamaszkodva a kerítésnek, legutóbbi eset pedig: megyünk az utcán kocsival, németjuhász valakiknek úgy tűnik kiszökött mert az utcán flangált, nekünk kocsiban a kiskutya, amin a nemetjuhász meglátta kívülről konkrétan nekiindult az autónak, mintha támadna, lassan mentunk ugyh természetesen nem lett semmi baja, de furi volt

Ez a nevelés és fárasztás hiánya?

Nem mondom azt hogy más fajta nem agresszív, csak így fura volt megfigyeltem hogy akinek a faluban németjuhász van, hát mindegyik kutya valahogy agresszívnak tűnik, békéset nyugodtad nem nagyon látni


2017. jan. 20. 21:03
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Nem, ez mind a neveléstől függ. Nekem is volt egy németjuhász kutyám, és egyáltalán nem volt agresszív.
2017. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom egyik sincs sétáltatva, fárasztva, nevelve, csak ki vannak vágva a kertbe, rosszabb esetben kennelbe. Pedig munkakutya, nem csak sétára lenne szükségük, hanem feladatokat kell velük végeztetni, hogy jól érezzék magukat. Nem csoda, hogy bekattannak szegények, annyi inger éri őket egész nap, hogy néha elmegy valaki a kerítés mellett.

Amikor még általánosba jártam, sokat voltam a legjobb barátnőmnél, nekik németjuhász (jellegű) kutyájuk volt. Emlékszem, hogy kb. egy 2x2 m-es kennelbe volt bezárva MINDIG. Nemhogy sétálni, a kertbe nem engedték ki soha. Akárhányszor elmentünk a kennel mellett, a kutya elkezdett körbe-körbe ugrálni és ugatni, és ezt a végtelenségig tudta csinálni. Aztán szép sorban megharapta az összes családtagot, míg végül el lett altatva, mert hogy ugye a kutya volt a bolond, nem a gazdái...

Egyébként ez nem fajta kérdése, egy kutyának sem jó ez az élet.

2017. jan. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Munkakutya. Ha "dísznek, riasztónak" tartják, unatkozik, megkattan. Képzeld el, hogy ma estétől se neted, se tévéd, se könyv, se suli, se munka, se kijárás, csak be vagy zárva a szobádba, ami tök üres, és leshetsz ki az ablakon, az minden. Te is őrjöngenél néhány év múlva.
2017. jan. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Németjuhászok mellett nőttem fel. Ha jól vannak nevelve, pont olyan jámborak, mint akármelyik másik faj. Méltóságteljes, nem babázni való kutya, kicsit öntörvényű, és kemény kéz kell hozzájuk, de nem agresszívak. Mozgékonyak. De támadniuk (hacsak nem erre vannak bátorítva, vagy egyáltalán rájuk sem retyetye a gazdi, s így azt tesznek, amit akarnak...) nem szabadna.
2017. jan. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Erre csak azt tudom mondani, hogy azok tartsanak nagytestű kutyát, akik félnek a betörőktől, vagy ahol van elég szabad tér a BIZTONSÁGOS tartásához. Csak úgy a ketrecbe bezárni minek kell? Sem a kutyának nem jó, sem a betörőktől nem véd (na jó, riaszt az igaz, de ezt egy kisebb testű kutya is meg tudja csinálni).
2017. jan. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Egyik az, hogy ez nem agresszió, hanem területvédés. Nekem németjuhászom van és ő is acsarog, ha a kerítés mellett mennek el. Viszont az utcán póráz nélkül sétál és senkit nem bántana. Ja, és mikor megyünk egy kerítés mellett, a sok kistestű kutyuli őrjöngve, habzó szájjal támadja az én németjuhász kutyámat! Ja?! Kérdező, az összes kistestű ilyen agresszív? Ugye, hogy ugye?
2017. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem általánosítottam a nagytestűekre, ismerek a németjuhasznál nagyobb testű izmosabb mégis halálosan nyugodt kutyát, igazábol a kérdést magát is rosszul fogalmaztam meg, arra akart irányulni h úgy ismerni a német juhászt kb h miylen okos rendőrkutya stb mégis amiet én itt látok azoknak a nagy része inkább agresszívnak tűnik, és egyébként nemelyik nem csak akkor támad a kerítésnek ha épp kutyát viszek arra hanem elsétál arra egy járókelő és már őrjöng

Mindenesetre köszönöm a válaszokat

2017. jan. 20. 21:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok a felelőtlen gazda, amelyik kutyával nem foglalkoznak, csak bezárják a kertbe, enni inni adnak azt el van rendezve. Ezek a kutyák persze hogy agresszívabbak lesznek, nemcsak a németjuhász.
2017. jan. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem.

A fajta maga nem agresszív. Azok agresszívak, amelyekkel nem foglalkoznak, nem nevelik, csak vannak a kertben és kész. Mivel munkakutya, nagyon intelligens, igényelné a rendszeres tanítást, képzést, munkát. Ha ezt nem kapja meg, akkor lesznek vele viselkedési problémák.

2017. jan. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem németjuhászom van. Ha sétáltatnak kutyát az utcán ugat ő is, mint minden más kutya a környéken (de nem örjöng). Emberekkel nagyon barátságos, kutyákkal elengedve szépen játszik, pórázon nem, de ennek a kinevelése folyamatban van (most 9 hónapos).
2017. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!