Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor és mennyi időre hagyhato...

Mikor és mennyi időre hagyhatom egyedül a 8 hetes kölyökkutyámat?

Figyelt kérdés

Ha egy hétig az érkezése után még otthon lennék vele és minden nap egy picivel tovább magára hagynám, az jó lenne szerintetek?

Körülbelül 7 órát töltene egyedül majd otthon, részmunkaidőben dolgozom, ezért hamar otthon vagyok.

Arra gondoltam, reggel foglalkoznék vele, hogy lefáradjon mire indulok és jó esetben alvással töltse az időt, amíg nem érek haza.

Ki hogy oldotta meg? Mi a legjobb a kutyusnak?


2017. jan. 22. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Más se tud több időt vele tölteni, ne aggódj (kivéve a munkanélküli, vagy nyugdíjas).

Mi mindkét kutyánkkal csak 3 napot voltunk otthon, pénteken hoztuk, hétfőn már mentünk dolgozni.

Ha tudod, zárd a lakás olyan részébe ahol nem baj, ha bepisil, bekakál (mert biztos be fog ennyi idő alatt), vagy rágcsál, pakolj el minden veszélyforrást (elől hagyott cipők, vezetékek, virág stb).

Ha van rá pénzed, szobakennelt is vehetsz neki, bár ezek nagyon drágák és később feleslegessé válik.

2017. jan. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idős kiskutya gyorsan kifárad, de aztán ki is piheni magát, szóval arra ne számíts, hogy 7 órát végig fog aludni. Meg arra se, hogy egyhamar szobatiszta lesz.

Ha nem tudod megoldani, hogy az első hetekben valaki levigye átlag két óránként, akkor legyen az első időkben csak az előszobában, vagy más olyan helyen, ahol nem tesz kárt és gyorsan össze tudsz takarítani. A szobakennelbe szoktatáshoz több idő kell, és kis helyen még valószínűbb, hogy bele fog tapicskolni a produktumba, akkor még a kutyát is állandóan tisztogathatod.

Amúgy a fokozatos magára hagyás jó, de egy hét kevés arra, hogy 7 órára lehessen kitolni. Illetve jó lenne ha valaki egy etetést is meg tudna oldani, mert ilyen idős korban még 4-5ször kapnak enni a kölykök.

2017. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
13%
Sajnos az ilyen kutyák nagy eséllyel válnak idegbeteg, pszichotikus állattá. Ezek nagyon igénylik az anya (gazda) szagának jelenlétét, az időnkénti fizikai kontaktust (dögönyözést, nyalást, simogatást) mert az az idegrendszer fejlődését kedvezően befolyásolja.
2017. jan. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ideális esetben tovább kellene otthon lenned vele, de természetesen a legtöbb ember dolgozik (én is) és ezt nem engedheti meg magának.

Lényeges, hogy olyan helyen legyen a lakásban, ami könnyen takarítható, mert az első hetekben sok pisi és kaki fog várni. Valamint ne férhessen hozzá semmi számára veszélyes vagy számodra értékes dologhoz (pl. vezetékek, szobanövények). Hagyj neki ott sok rágcsálnivalót is. Már második nap kezdd el magára hagyni, hogy ne érje hirtelen, hogy 7 órát egyedül van.

Ne aggódj, rengeteg kutya nő így fel. Nem a legideálisabb, és nyilván szobatiszta is kicsit később lesz, de semmi baja nem lesz, meg fogja szokni.

2017. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy,ahogy leírtad. Fokozatosan hozzászoktattam az egyedül léthez. Mert az alap hogy a kutyám kibírja hogy 8órát dolgozom. Szval szerintem csináld úgy ahogy leírtad
2017. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!