Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez így jó lenne?

Szerintetek ez így jó lenne?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem a fősulit, amiba lakóhelyemtől kb 80km-re. Van egy lassan 7 éves kutyám, nagyon szeretjük egymást, a buszt is inkább lekésem mintsemhogy ne simogassam meg. Mindig adok neki a kajámból is, gyakran játszunk. Vagyis mostanában nem, mert olyan hideg van, hogy befagy a p*csám, plusz ő se szereti. :D Természetesen ő is bent alszik, a nap felét benn tölti. Na egy kicsit elkalandoztam. :D Szóval kb hetente egyszer tudnék haza járni busszal egy egész napra. Akkor tudnék vele játszani, foglalkozni, sétálni, meg minden, plusz a szünetekben, meg persze ha könnyű napom van akkor aznap is haza tudok jönni. De még belegondolni is rossz hogy reggel nem köszönhetnék neki, nem simizhetném, nem oszthatnám meg vele a reggelim. Itthon a sétán kívül mindent megkapna, nagyon szeretik, szöval jó helye lenne. Még sms-t is dobok haza hogy simogassák meg az én nevemben, meg skype-oljunk. :D
2017. jan. 24. 21:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
17%

12??? Hát ez szép...

Felnőtt vagyok, csak szólok. Állatorvos leszek hamarosan, úgyhogy nekem ne okoskodj légyszi... Tök fura hogy még az egyetemen se úgy tanuljuk hogy olyan nagyon fontos lenne a séta, nem?


Ja majd pont a Cesar Millan féle okosságok szerint kell kutyát tartani, na ne röhögtess...


Bárki megtette volna, igaz? Elég rosszul esik, hogy így lenézed a munkámat, a több év küzdelmet, amiről hidd el, hogy rohadtul nem könnyű, de hisz honnan tudhatnád, még sosem próbáltad.

És száz meg száz kutyát megmenteni rossz körülmények közül nem ugyanaz, mint egy 30 kilós, lebénult, haldokló kutyát éveken keresztül, naponta többször mesterségesen "üríteni", ide-oda hurcibálni, amikor már lassan te magad se tudsz megmozdulni.

Na de mielőtt még ezért is megköveznél, természetesen az ő munkájukkat is becsülöm, akik kimentik a kutyákat.

Bocs már, hogy nekem csak egyet sikerült, és azt is majdnem milyen áron...


De persze nem is várhatom el, hogy a fotelből olvasva megértsd, mi milyen kínokat éltünk át, ezt látni kéne ahhoz hogy valaki elhiggye.


És képzeld hogy egy kutya mozgásigényét nem csak a sétával lehet kielégíteni. Az én kutyám a nagy kertben rohant egész álló nap, és boldog volt, én is csak az udvaron játszottam vele és mozgattam, csak hétvégén sétált, és mégis semmiféle viselkedésbeli problémája nem volt, testileg is egészséges volt. Ma meg már egyáltalán nem is tud sétálni, és képzeljétek mégis a legboldogabb eb a világon.

Hú, most mondhatjátok, hogy állatkínzó vagyok, mert soha nem sétál a kutyám. Pedig mozgásigénye az van. De nem tudunk és kész. Ez van. Ettől még jó élete van.

2017. jan. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
55%

Aha szép történet, csakhogy nekem is mentett kutyám van mégsem erre verem magam egész nap, hogy mekkora hero vagyok. Ugyanis nekem ez természetes.

Ilyen mentalitással NE LEGYÉL ÁLLATORVOS légyszi. Így is sok a hülye aki szerint Fifikének ellenie kell, hogy ne legyen rákos

Nem véletlen vagy lepontozva, valószínűleg nem arról van szó hogy mindenki hülye és te vagy helikopter, hanem hogy neked kéne kicsit fejlődni, alkalmazkodni.

2017. jan. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%
Ja és ne kamuzz mert állatorvosi egyetemen kutyákról és kutyák igényeiről nem tanultok... Szóval nem, nem tanulhattátok hogy nem fontos a séta, mivel az egy másik szak. Külön van etológia, és külön van állatorvosi. Ne keverd a kettőt.
2017. jan. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
17%

Nem kamuztam.

Mert te is oda jársz hogy így tudod, mit tanulunk és mit nem?

Képzeld hogy tévedsz. Még etológia is van!


Azt meg miből gondolod, hogy szerintem is "ellenie kell a fifikének"?! Kiábrándító hogy ennyire sötétnek tartasz.


Mentett kutyád van? Tényleg? És ki mentette? Te? Azzal hogy kihoztad a menhelyről? Szép teljesítmény. De úgy tűnik még mindig nem érted, hogy itt nem csak erről volt szó. Mert kimenteni a menhelyről és nap mint nap megmenteni az életét amikor haldoklik, rohadtul nem ugyanaz.

És képzeld hogy nem "verni" akartam magam, csak gondoltam nem árt ha megemlítem, hogy nem egy kis sunyi kezdő vagyok, aki próbálja osztani az észt, mikor életébe nem látott még kutyát és fogalma nincs az egészről.


Na de én legalább vettem az időt és a fáradtságot, és hosszasan kifejtettem az álláspontomat, nem csak 1-2 mondatot idehajítva sértegettem a másikat...


Nem is értem mit nyitok itt vitát, ez az én véleményem, az meg a tiéd. Mindenki eldönti magának, hogy melyikkel ért egyet. És attól még, hogy az egyik véleményt többen preferálják, mint a másikat, az még nem azt jelenti, hogy mindenképp az a vélemény az igazság. A valóság ennél sokszor sajnos sokkal komplikáltabb.


Összegzésképpen pedig én is fontosnak vélem a sétát, viszont véleményem és korábbi tapasztalataim alapján sok esetben anélkül is boldog lehet egy kutya, ha a többi fontos tényező s életkörülmény stimmel nála.


Még egyszer hangsúlyoznám, ez csak az én véleményem, amit mindenki oda tesz ahova akar.

Én így látom, valaki másként. A kérdező meg majd eldönti hogy ő kinek a véleményével ért egyet.

2017. jan. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Először is: De ezt most komolyan gondoltad hogy AJÁNDÉKOZZAM EL? Képben vagy hogy miket írsz? A nagy minta gazdi. A hozzád hasonló gy*kerek miatt tart itt a társadalom...


A másik válaszolónak pedig: Nagyon szépen köszönöm a hosszas, kedves, és hasznos válaszokat! Remélem sikerül elvégezni az egyetemet! :) A kutyámat kizárólag ilyen állatorvoshoz hinném!

2017. jan. 29. 08:47
 16/21 anonim ***** válasza:
67%

Ha szerinted az, hogy smst írsz a kutyának meg skypeolsz vele az megfelelő kutyatartás akkor nem csak elmaradott vagy, de nagyon buta is. A másik válaszoló pedig nem lesz állatorvos, mivel fogalma sincs egy állatorvosi egyetemen mit tanítanak. Nekem viszont van, nem kell bemutatni a szakot. Ezért is mondtam, hogy ne kamuzzon

Maximum állatorvosi OKJ felnőtt képzésre jár, azt el tudom képzelni hogy ott mondanak hasonló hülyeséget.

2017. jan. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
64%

Külföldön járok állatorvosi egyetemre, nem Magyarországon.

Ha elvégeztem az egyetemet, külföldön is szeretnék majd praktizálni.


Képzeld el, van egy nagyon izgalmas tantárgyunk is, ez a neve: "Verhalten der Haustiere"

Írd be a fordítóba, ha esetleg nem tudnád, mit jelent.


Én sajnos nem tudom, hogy zajlik az állatorvosképzés otthon, mivel gimnázium után azonnal külföldre költöztem. Lehet hogy nekik nincs etológia, nem tudom.

De nekünk van.


És az előadásokon nagyon sokszor hangsúlyozták, hogy egy kutya mozgásigénye sokféleképpen kielégíthető, köztük sétával is.

Néztünk statisztikákat, hogy a rendszeresen sétáltatott és a ritkán sétáltatott ebek testi és lelki állapota hogyan változik az idő függvényében. Itt sok a panel, és nagyon sokan sétáltatnak kutyát, és itt ez a természetes. De a kertes házban tartott kutyákat kevesebbet sétáltatják, ellenben viszont sok időt eltöltenek a kutyafuttatóban, és kirohangálják magukat a társaikkal, vagy a gazdival labdáznak, játszanak. Így végül ugyanúgy levezetik energiáikat, mint bármelyik más kutya, közben ráadásul szocializálódnak is társaikkal, és a gazdival is.

Tehát a hangsúly a mozgáson/mozgatáson van.

Valaki pl. futópadoztatja a kutyáját, az is jó, bár az már más kérdés, hogy hosszútávon az ingerszegény környezet ugyanolyan súlyos problémákat okozhat, mint a mozgásszegény életmód.

2017. jan. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
67%
Most, hogy megválaszoltad a kérdést (ingerszegény környezet nem jó a kutyának) így egyetértésre jutottunk, ezt hangsúlyozom az elejétől fogva. Tehát kérdező: így már mindketten állítjuk, hogy amit tervezel az rossz a kutyának. Az SMS simi nem elég egy kutyának.
2017. jan. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
53%

A séta tényleg nagyon fontos, de valójában kutyától és tartási körülményektől is függ, hogy mennyire.

Na meg persze a szoktatásról.

Van kutya, amelyik szinte megbolondul, ha csak 1 nap nem sétálhat valami oknál fogva, más kutyák meg fel se veszik, ha 1 hónapban csak 1-szer járják be a környéket.

Tehát egyénfüggő.


De például gondoljunk csak arra, hogy faluhelyen senki soha nem sétáltatta a kutyáját, még sokszor kerítés sem volt. A puli egész nap a nyájat terelgette a legelőn, aztán nap végére kidőlt a fáradtságtól. Na azok a kutyák voltak igazán lemozgatva, pedig sosem sétáltak. És mégis boldog, kiegyensúlyozott állatok voltak.


De nyilván vannak kisebb mozgásigényű kutyák, akiket egy kis játékkal le lehet fárasztani könnyedén. Azért érdemes őket is sétáltatni, amilyen gyakran lehet, hogy minél több inger és öröm érje őket.


De ha a kérdezőnek most épp így alakult, hogy csak egy héten egyszer tudja sétáltatni, hát istenem! Nem tragédia, a kutyus így is boldog lesz, neki ez is megfelel majd, az állatok ugyanis nem telhetetlenkednek. Avval érik be ami van. És ez a legnagyszerűbb bennük. Hogy még annak is tudnak örülni, és a maximumot hozzák ki a mindennapjaikból! :)

2017. jan. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Egyébként a nagyszüleim például minden kutyájukat láncon tartották, 15 éveket elélt mind. Soha nem láthatták, mi van a kapun túl. Nem voltak agresszívak senkivel sem, jól nevelt kutyák voltak.

Na de persze ez semmiképp sem jó egy kutyának. Azok és az ahhoz hasonló tartási körülmények igencsak siralmasak egy állat lelki világát nézve.

De a kérdező által leírtak alapján, séta ide vagy oda, annak a kutyának ezerszer jobb helye van, mint például ez ilyen régimódi "az állatnak láncon a helye" hozzáállású öregembereknél.


Én azt nézem, hogy a leírtak alapján a kutyának jó sora van, egész biztos, hogy boldog, és szerintem nem kell kákán is csomót keresni, fűbe-fába belekötni. Senki sem tökéletes, na.

2017. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!