Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs menta kutyám mellkasá...

Kullancs menta kutyám mellkasába. Mit tudok vele kezdeni? Kiszedni én nem merem nehogy bele szakadjon a feje.

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 16:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
semmi képen ne vidd orvoshoz!!az elsőnek van igaza szedd ki!!
2010. máj. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

ezt nekem is ugy írták, nem tudom mi igaz belöle, nem próbáltam


"Kullancseltávolítás


Régi Őrségi (az Őrségben élünk, rengeteg kullanccsal,de itt senki nem fél...már hozzánk tartzoznak!) kullancs eltávolítási technikát szertnék Önökkel megosztani!


A belénkfúródott kullancsot minden erőszak nélkül egy szál gyufával könnyedén eltávolíthatjuk!


Nyálazzuk meg a gyufa fejét,

majd közvetlenül a kullancs teste mellett lassan körözzünk, mintha kenegetnénk.


A kullancs pár másodperc múlva átmászik a gyufára-mert nagyon szereti a foszforos illatot, képes elhagyni miatta a tesünket! Lehet, ez nem tudományos eltávolítás,de a lehető leg "emberségesebb", és biztosan mindig sikeres, sőt a kullancs feje még véletlenül sem marad bennünk!


Itt az Őrségben ez jó paraszti tapasztalat útján terjedő módszer,nem is értem ,hogy a média még hogyhogy nem csapott le rá!"

2010. máj. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!