Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz vagy törpe pincser?

Mopsz vagy törpe pincser?

Figyelt kérdés
Melyik állatnak milyen a természete? Kutyát szeretnék venni és e között a 2 között vacilálok. Gazdik tapasztalatait is várom!

2017. jan. 28. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha csak az energia szintet nezem is eg es fold.


Mi lenne a cel?

2017. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából csak egy kiskedvencet szeretnék magamnak, nagyon kedvelem a kutyusokat. Talán a legfontosabb szempont az hogy barátságos és kezelhető legyen, de ez gondolom nevelés kérdése is. Csak ennek a két kutyának a tulajdonságaira lennék kíváncsi és azok alapján hátha sikerül választani. Az interneten már utánuk olvastam de engem inkább a valós tapasztalatok érdekelnének velük kapcsolatban.
2017. jan. 28. 22:07
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Mopsz beteges, nem tul jo genekkel rendelkezo kutya(ertsd sokat fogsz vele dokihoz jarni meg akkor is fennall a veszelye ha rendes tenyesztotol veszed), cserebe jopofa es nem is az a setabajnok. Kanapekutya az esetek 99%-ban.


A pincser csak mereteben kicsi, de mind habitusaban, mind mozgasigenyeben igencsak magasan letezik. Kis testben nagy kutya, szerintem jol idomithato, de KELL vele foglalkozni, kulonben az agyadra fog menni.


Szereny velemenyen, menj el egy menhelyre (tudom irtak mare 1000x), es ott segitenek neked egy olyan kutyatrr valasztani, akiillik hozzad. Az sem baj, ha nem fiatal en is orokbefogadtam egy 6 eves kutyat, az eg vilagon semmi gond vele.

2017. jan. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nővéremnek törpe pincsere van, szóval elég jól ismerem :)


Pozitívumok: hűséges, ragaszkodó, mozgékony, aktív, intelligens, tanulékony, játékos, jó jelzőkutya


Negatívum: elég önérzetes, emiatt gyakran hisztis vagy konok, fázós, hangos/ugatós

2017. jan. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Inkább törpe pincser, ha mindenképp a kettő közül kell választani.

De egyet értek az előttem szólóval: a menhelyeken többnél több helyes kis kutyus várja az álomgazdiját, aki egyszer kiviszi őt onnan.

Ráadásul ezek a kutyák nem is annyira betegesek, az immunrendszerük is jó esetben sokkal erősebb mint fajtatiszta társaiké.

2017. jan. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A mopsz beteges állandóan. A rokonaimnak mopsza van, ami tényleg nagyon aranyos, cuki, csak az van, hogy állandóan beteg (most például az orra kiszáradt és foszlik is, plusz epilepsziás rohamai is vannak :/). Szeretnivaló kis állat, de elég nehéz (még úgy is, hogy csak néha vagyok náluk) látnom, hogy hogyan omlik össze a kutyus a betegségei miatt...


Szóval törpe pincser.

2017. jan. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ég és föld a két kutya.

Törpe pincser testméretéhez képest nagy mozgásigényű, értelmes, okos jószág, ennek megfelelően sok nevelést, tanítást, feladatokat is igényel. Pörgős, "le se lehet lőni". Kutyasulizni nagyon érdemes vele, plusz nagyokat sétálni, kirándulni. Én már őrző-védőzni is láttam törpe pincsert, komolyan lógott a csibészkaron :)

A mopsz ezzel szemben kisebb mozgásigényű, a nagy meleget nehezen viseli. Szeme különösen érzékeny, betegségekre hajlamos. Nagyon oda kell figyelni rá, hogy ne hízzon el. Mondanom sem kell, hogy ilyen fajtát aztán végképp csak megbízható tenyésztőtől szabad venni, egészségügyi garanciával az örökletes betegségekre.

Annak alapján válassz, hogy melyik illene jobban a te életviteledhez jellemben.

Személy szerint e kettő közül nekem mindenképpen a törpe pincser a befutó.

2017. jan. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már, hogy beteges fajta a mopsz... Ha úgy tartod, akár a legegészségesebb kutya is lehet, minden csak gondoskodás és odafigyelés kérdése. Igen, vannak beteg mopszok, jó sok, nem kevés, de az mind úgy is van tartva! Ezt a kutyát gondozni kell, foglalkozni vele egészségügyileg, ha ennyit rááldozol nem lesz "beteg" a kutya! Szemét, pofáját törölgetni kell, fülét is, meleget nem igazán bírja, ahogy minden nyomottpofájú kutya, ez nem mopsz fajtabetegség... Az okosok, akik már láttak életükben egyszer egy Mopszot és hörgött nekik vagy valami ne jöjjenek már azzal, hogy beteges az egész fajta, meg minden ilyen fszság! Ha egy mopsz kinn vantartva a kertben, le van szrva, hogy mi van neki adva kaja, nincs gondozva, ápolva, ne csodálkozzanak, hogy beteg lesz!


Nekem a fél éves mopszom szobakutya, itt van benn velem egész nap, semmi baja nincsen, nővérem 6 éves nem törzskönyves mopsza a mai napig EGÉSZSÉGES és semmi egészségügyi baja van, fél évente elvisszük egy kontrollra, hogy minden oké-e vele és kész, nem kell rohangálni vele....

2017. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!