Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyúlász tacskó, törpe pincser,...

Nyúlász tacskó, törpe pincser, mopsz vagy francia bulldog?

Figyelt kérdés
Ezek közül szeretnék kiskedvencet választani. Nyugodtan érveljetek a felsorolt fajták mellett/ellen és aki már tartotta valamelyiket meséljen a tapasztalatairól! (pl. milyen egy mopsszal az élet, mennyi sétát igényel, könnyű-e fegyelmezni, stb...) Előre is köszi!

2016. aug. 20. 23:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

A kiskutyák agresszívabbak tudnak lenni, mint nagyobb társaik, nem mind, de ez a többségükre igaz. (Az én törpe pincserem is szembeszállt párszor a kaukázusival, meg is bánta, mert majdnem belehalt a sérülésbe. De mikor felépült ugyanúgy folytatta.) Kicsit szenvedtem a tanításával, de megjegyezett mindent. Lakásba ajánlják. A séta változó. Hol keveset, hol többet megyünk. Érdemes játékot venni minden kutyának, meg fogtisztító rudat.(Volt rá példa, hogy megrágta a széket, majdnem szétszedte egy plüssöm, meg leszámolt a leesett cukorkákkal.)

De ha lakásba akarod, és veszel neki ruhát(télen) akkor hazaéréskor azonnal vedd le róla, mert megfázhat!(tapasztalat)

Találkoztam már más pincserrel, barátságosak.

Most ennyi jutott eszembe, remélem segítettem.

2016. aug. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

A nyúlász tacskót nemismerem kivételesen, a többi ..

Mopsz és francia bulldog hasonlók sajnos nagyon drága kutyák normális tenyésztőtől és nagggyon beteges fajták, legalábbis én ezt így tudom. Rövid nyomott orruk miatt légzési problémákkal küzdenek főleg de még sok van. A törpe pinchert viszont merem ajánlani nagyon aranyos kiskutyák és olyan "igazi kutya" tehát na most nemtudom így megfogalmazni de nézz rájuk a mopszra meg a törpe pincherre:D

A lényeg nekünk törpe pincherunk volt:D

2016. aug. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

A nyúlász tacskót nem tudom milyen. Van ilyen fajta?


Törpe pincser: pörgős, nagy mozgásigényű, értelmes, okos kutya. Érdemes vele kutyasulizni, akár még hobbi szinten őrző-védőzik is :) Saját szememmel láttam.


Mopsz és francia bulldog: kevesebb a mozgásigényük, nagy meleget nem bírják. Elég drága és beteges fajta mindkettő, ezért csak jó tenyésztőtől érdemes venni. Tapasztalatom szerint nem túl egyszerűen taníthatóak, kissé "nehézfejűek". Legalábbis én ezt tapasztaltam az általam ismert példányoknál.


Mindegyik csak lakásban tartható, minimum napi 3 sétával.

2016. aug. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Mopsz beteges. Szeme is kiugorhat. Nehezen nevezhető kutyának. Ezt a fajtát is jól elcseszték a tenyésztők divatból. A bulldogról már nem is beszélve. Farkasból életképtelen disznó lett.
2016. aug. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek, segítettetek!

A nyúlász tacskó hasonlít a törpe tacskóhoz, csak annál kicsivel kissebb termetű, kb.4 kiló.

2016. aug. 21. 09:43
 6/11 anonim ***** válasza:

nyúlász tacskó másnéven kaninchen tacskó, a legkisebb tacskó fajta


a többi fajtához még nem volt szerencsém, de tacsit csak akkor válassz, ha lesz hozzá türelmed, nagyon makacsok tudnak lenni, ha egyszer valamit a fejükbe vesznek, akkor nincs megállás, bármit megtesz azért, hogy véghez vigye

ha kertes lakásban laktok, akkor készülj fel az elfogott rágcsálók hadára

igazi kis energiabombák

és, ami a legfontosabb, egy igazi családi kutya, számára a falka az első, bármit megtenne érte

rendkívül bátor

nekem tacsi keverékem, és egyszerűen imádom :) viszont szokszor nehéz vele az önfejűsége miatt :)

és még annyi, hogy nagyon okosak :)

2016. aug. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tacskó, de inkább életrevaló kistestu menhelyi keverek. Ne vegyetek nyomott orrú malac szörnyet.
2016. aug. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Macskaesegymopsz válasza:
Én a mopszot ajánlom mert:kedves,aranyos más háziálatal nagyon jol ki jön. Naponta elég 1-3 ki vini 1 köre.az enyém játékos .nem lehet nem szeretni tul aranyos ahoz. Az enyém még nem volt beteg(5 éves fajtiszta).
2016. szept. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#3 Nekem épp hogy az a tapasztalatom, hogy a mopszok nagyon okosak. Még nek találkoztam más milyen mopival. Nagyon hamar tanulnak, már a jellemük miatt is, hiszen imádnak a gazdi kedvében járni, jutalomfalattal is nagyon motiválhatók.
2016. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A másik meg, szerintem a mozgásigényük is magas, úgy vettem észre nagyon élvezik a hosszú, kiadós sétákat.
2016. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!