Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csípő diszplázia fokozatosan...

A csípő diszplázia fokozatosan romlik, vagy szinten tartható?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, non-szteroid kúrákkal, porcerősítőkkel, egy öt és fél éves nagytestű kutyánál akinél súlyos diszpláziát állapított meg a röntgen, mi várható? Stagnálhat az állapota, vagy évről-évre romlani fog?

2017. jan. 31. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

rövid ideig éppen szintentartható (nem hosszú). Valószínű romlani fog sajnos. Visszafordítani nem lehet, szóval ha már súlyos, akkor ne akard szinten tartani. Ha nagy fájdalmai vannak engedd el:(

VISZONT mielőtt bármit tennél szerintem vidd el hozzá, ha valaki őtud segíteni:

[link]

2017. jan. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszek a kuruzslókban!!!

Köszi a válaszod.

2017. jan. 31. 21:45
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem kuruzsló !

Az aranygolyókkal pedig fájdalommentessé tudja tenni a a kutya életét az elkövetkező évekre.

Súlyos dp okozta fájdalmat csak elnyomni lehet, de megállítani a következményeit, nem lehet.

Lehetőleg kissé soványan kell tartani. Mozogjon, amennyit akar, hogy az izmok ne sorvadjanak el. Nyáron sok úszás.

Milyen elváltozás van a csípőben? Mert a dp is lehet különböző.

2017. jan. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Mielőtt ítélkezel, kicsit tájékozódhatnál, Patadoki az ország egyik legjobb állatorvosa. Lelkiismeretes, nagytudású ember, én is csak ajánlani tudom.

Gyógyulást a kutyusodnak!

2017. jan. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kicsit olvass utána a dokinak. Nekem fura, hogy egy esélyt sem akarsz neki adni... 6 éves voltam amikor a németjuhászunknak 5 évesen eldurvult a diszpláziája (kb alig bírt felállni, mind 2 oldalt). Akkor az orvosok a műtétet javasolták, de arra is azt mondták, hogy nincs túl nagy esély arra, hogy jelentősen csökkentené a fájdalmait, ezért el kellett altatnunk:( (a kutyának nagy fájdalmai voltak és tekinve, hogy én 6 a hugom 2 éves volt, apukám nem szerette volna, hogy véletlen megharapjon minket+már a kutyának se volt megfelelő az életminősége) Ha akkor már létezett volna ez az eljárás, biztos, hogy felkeressük....
2017. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utána olvastam a dokinak, ezért nem érdekel! Szerencsére közel sem olyan súlyos a kutyám állapota, mint amilyen sajnálatos tapasztalatod volt, utolsó.
2017. febr. 1. 11:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem kötelez rá senki, hogy Patadokit igénybe vedd. Csak a "sarlatán" minősítés nem volt jogos.

A kérdésedre:

Még az egészséges kutyáknak is az évek teltével romlanak az ízületei. Meszesednek, mint az embereknek.

Egy rosszul kifejlődött ízületnél ez még fokozottabban megy.

A fájdalmat lehet enyhíteni különböző szerekkel, amikben gyulladáscsökkentő is szokott lenni.

2017. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 Korrekt válasz. Köszönöm szépen.
2017. febr. 1. 11:50
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es voltam. Lehet még nem súlyos, de 1-2 éven belül simán leromolhat annyira, hogy lábra se tud majd állni sajnos. A diszplázia időről időre egyre roszabb lesz. Sokszor a gyógyszerek mellett sem lehet szintentartani. Ha nem annyira vészes, akkor a "súlyos" diszplázát állapítottak meg kijelentésed nem helyén való.

Eleinte csak annyit veszel észre, hogy a kutyád hosszú fekvés után nehézkesen áll fel. Később sántít egy kicsit felkelés után, de ha bemozgatja abbamarad. Ezután hiába mozog sántít, és egyre előteljesebben. Később már meggondolja a kutya, hogy mikor érdemes felkelnie és mikor nem (ugyanis minden felkelés és elindulás fájdalmas). Majd csak enni/inni és üríteni áll fel. Végső esetben már fel se bír kelni.

A tieden mi látszik?

2017. febr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nincs panasza a kutyának. Az ortopéd orvosnál, rá is kérdeztem a röntgen után, ettől elélhet még 12 éves koráig? A válasz; igen, ha panasza lenne kapjon egy non-szteroid kúrát, a porcerősítő megy nála állandóan. Odafigyelünk az étkezésére és a súlyára. Kösz a válaszokat.
2017. febr. 1. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!