Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beázott a kutyus háza. Mit...

Beázott a kutyus háza. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Leszigeteltem a nagy hideg előtt körbe a házát nájlonnal, a tetője rendben volt. Belul szalma és rongyok. Most azonban kezdett olvadni ez a sz.ros hó és beázott a házikója. Azóta (2napja) a háza tetőjén áll vagy fekszik. Félek, hogy megfázik.

Nem tudon sajnos a teraszra hozni vagy a házba. mert anyu nem engedi.

És mivel sok kóbor kutya mászkál az utcán es a szomszédunk kertjében, ezért láncon van, mert félek, hogy egymásnak ugranak vagy nehogy elkapjon tőlük valamit.

Tudom, lehet kövezni, hogy ez nem jó, de rendszeresen sétálok vele és mindent megadok neki, nincs szó állatkínzásról.

Arra gondoltam, hogy teszek be neki száraz rongyokat és arra rá tud feküdni. De ez is átnedvesedik... sajnos szalmát nem tudok honnan szerezni, az a kevés ami volt, azt betettem, de ugye vizes lett.



2017. febr. 3. 15:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Azért van láncon mert sok a kóbor kutya az utcán? Nincs kerítésetek? Vagy nem értem az összefüggést. Kutyát huzamosabb ideig már tilos láncon tartani, ha jól értem, folyton láncon van a kutya, azon kívül amikor sétáltatod.

És de, ebben a formában ez állatkínzás, hogy a háza tetején van szerencsétlen kutya, mert vizes a ház. Akkor ha jön egy nagyobb eső, vagy akármi, akkor is be fog ázni, tehát vagy meg kell csinálni, vagy kell egy új kutyaházat venni. A kutyát pedig el kell engedni a láncról, ha nincs kerítésetek, akkor csináljatok. Ha be van oltva, semmit nem fog más kutyáktól elkapni.

2017. febr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Addig pedig csinálni kell neki valami átmeneti helyet ahova behúzódhat. Nincs garázs, vagy melléképület? A teraszon miért nem lehet?
2017. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Van kerítésünk és nem látom rajta, hogy szomorú lenne. Másik kutya is van az udvarban és ezért sem tudom elengedni, mert nincsenek összeszokva, mivel a másik kutya később került ide
2017. febr. 3. 15:16
 4/19 A kérdező kommentje:
Be van oltva. Anyu azért nem.engedi, mert szerinte oda pisilne és kakálna.. amit én mindig eltakarítanék és nem.lenne probléma belőle
2017. febr. 3. 15:18
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk a kutya hazanak a teteje olyan mint egy rendes haz teteje. Normálisan be kell burkolni olyan anyaggal ami "levezeti" a vizet. Nalunk sosem volt probléma , még ugy sem h apum csinalta a hazat. Olyan mintha boltban vettuk volna , tenyleg csak egy ido kell és ennyi és kész egy normalis védett haziko :)
2017. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Másik kutya ? És ő szabadon van ?
2017. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Dehogynem kínzás. Anyádat kéne láncon tartani egy szobában. Meglátnánk, hogy érezné magát.
2017. febr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Szerencsétlen állat egész nap azt figyeli, hogy rajta kvül az összes kutya szabadon kóricál, szerinted jól érzi magát?

Amikor vele vagy, nyilván nem szomorú, mert legalább történik valami szegénnyel.

Mégis hogy kerül másik kutya a ti udvarotokba? És hogy a jó bánatba jött az a fergeteges ötlet, hogy miatta láncra verjétek a már ott lakó kutyát?

2017. febr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Ezek csak kifogások. Ha nincs összeszoktatva össze kell szoktatni ennyi. Igen a kutya pisil és kakál ez természetes, mint ahogy az emberek is szoktak. Nálunk se szereti anya ha össze vissza szarnak a kertben, ezért, amikor felújítottuk a kertet, akkor úgy alakítottuk ki, hogy kb a fele le van választva a kutyáknak, a többi be van parkosítva, ahova csak felügyelettel mehetnek. Ti nem tudtok leválasztani egy részt neki? az is sokkal jobb mint a lánc...
2017. febr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Szegény kutya. :( Nem kellene láncon tartani, hanem szabadon az udvaron. A másik kutyával meg össze kell szoktatni, meg kell nevelni őket.

Házán megszüntetni azt a részt (befoltozni), ahol beázik, és tenni be neki száraz szalmát, annak híján rongyokat, de azt naponta cserélni kell legalább szárazra!

2017. febr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!