Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni husky, akita...

Szeretnék venni husky, akita vagy dalmata kutyá! De nem tudom el dönteni, hogy melyik kutyus az ami jobban család centrikus stb?

Figyelt kérdés
2017. jan. 10. 21:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Minden, majdnem minden a nevelesedtol fugg majd...
2017. jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Ez a 3 fajta egyik sem az a tipikusan család kicsi kedvence féle. Ha mégis választani kelle én azt mondanám, hogy a dalmata lenne a legjobb.
2017. jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
Egy roti vagy pitbull is simán lehet családcentrikus... Nevelés kérdése. Láttam már elhanyagolt husky-t, majdnem megölt egy kisgyereket.
2017. jan. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem kifejezetten családi kutya. Az egyik kemény munkakutya a másik kemény vadászkutya a harmadik pedig jó lehet ami a dalmata. Ha pont ezt a 3 fajtát sikerült kinézni családi kutyának gyanítom a küllemet néztétek. Mire kell pontosan a kutya és mit tudnátok nyújtani?
2017. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Akitat ne. Azt a kutyat nagyon konnyu felrenevelni (amugy is van egy igen eros onallo torekvesre valo hajlama) utana egy pokol lesz az eleted es a kornyezetede is. + az akita nem csak neveles kerdese, okos es ezt arra fogja hasznalni, hogy a poklot zuditsa a nyakadba, ha semmibe vesz.


Husky kevesbe kemeny dio, cserebe borzalmasan nagy az aktiv mozgasigenye, ha nincs lemozgatva es foglalkoztava tud o is fajdalom lenni.


Dalmata sem egy konnyu eset es a 101 kiskutya nagyon tavol all a dalmata igazi jellemetol. Szinten nagy a mozgasigenye.


A 3 kozul talan a Husky, de csak nagyon talan.

2017. jan. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Husky? Kizárt
2017. jan. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Egyik sem az a tipikus családi kutya igazából.

Hogyan képzeled el az életet a kutyával?

Kint vagy lakásban fog lakni?

Napi mennyi időt tudsz sétákra szánni minimum?

Mennyi időt vagy hajlandó futni a kutyával?

Kutyaiskolába járnál?

Mennyi tapasztalatod van kutyákkal?

Mennyi pénzt szánsz a vételárra?

Ha kicsit írsz ezekről, akkor tudunk érdemben válaszolni.

2017. jan. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy ezek a te igényeid a kutya felé. A kutyával mi a helyzet? Az ő igényeire gondoltál? Mivel a három fajtának sok köze nincs egymáshoz és most gondolok itt arra, hogy a husky munkakutya az akita vadászkutya stb, így biztos vagyok benne, hogy küllem alapján akarsz kutyát választani.


A dalmatákat nem ismerem, de a másik kettőt igen, sőt nekem is van, volt.


Ha tényleges segítséget akarsz kérni a választásban akkor írd le, hogy mit tudnál nyújtani a kutyának és segítünk kiválasztani a legjobbat számodra.


Kezdjük például ott, hogy mennyit tudnál foglalkozni naponta a kutyával?

Mennyit mozgatnád, dolgoznál vele?

Netán házőrzőnek kell?

Mennyi időt töltene el egyedül naponta?

Van gyerek? Hány éves ha van?

Kutyás tapasztalat?

Volt már kutyád? stb.

Jellemezd egy kicsit magad, az elvárásaid a kutya felé és azt is, hogy mit tudnál neki nyújtani.



Találkoztam már családcentrikus Akitával, de ez ritka. Ő inkább az egy gazdás kutya, ráadásul a nevelése nehéz és könnyen balul sülhet el. Kezdő kutyásnak nem ajánlatos, persze megfelelő elszántság mellett minden lehetséged, de ezt nem érzem a kérdésedben-


A Husky pedig munkakutya, vele dolgozni kell vagy unatkozni fog. Ő nem jó családi kiskedvencnek, ráadásul a mozgásigénye óriási, rengeteget kell vele foglalkozni.

2017. jan. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tavasz környékén szeretnék venni kutyát, de itthon ebbe a 3 kutya fajtába, gondolkozunk eddig! Sokat tudnék vele foglalkozni, mert jelenleg itthon vagyok! Minden nap elvinném sétáltatni meg pl futtatni is. Házőrzésre szeretném, bár mennyit időt tudnék egy kutyával el tölteni, nincsen gyerek, voltak már kutyusaim nem is egy jobban keverék kutyusaim voltak , legutolsó kutyusom beagle volt csak sajnos epilepsziás rohamba elhunyt  pedig nagyon sokat foglalkoztam vele is mint minden egyes kutyusommal!
2017. jan. 11. 11:01
 10/16 A kérdező kommentje:
Vagy szerintetek milyen kutya lenne az "igazi"???
2017. jan. 11. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!