Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom törzskönyveztetni...

Hogy tudom törzskönyveztetni a kutyámat?

Figyelt kérdés
Szeretném tk-ni a kiskutyámat,csak az a baj hogy nem tudom.Az anya kutya gazdája ideadná a tk-t,de az apa kutya gazdája tiltakozik ellene,hogy ő nem adja még a másolatot sem.Ilyenkor mit tudok tenni?
2010. máj. 7. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a kan kutyusnak nincs is, ezért tiltakozik ennyire.
2010. máj. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

TE nem kérhetsz le Törzskönyveket !

Csak az az ember akinek a szuka kutya a nevén van , CSAK ő kérhet le , válthatja ki a kennelnevet !

Ha nem adja oda a másolatot , az azt is jelenti hogy vagy nincsen a kan kutyának , vagy pedig nem hajlandó , és erre nem is kötelezhető ! Csak egész almot lehet letörzskönyveztetni !

Semmit nem tehetsz , mivel szaporítótól vetted a kölyköt , így biztos vagyok benne hogy sem Garanciát, sem Adás-Vételi garanciát nem írtatok !

2010. máj. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Akiteki ***** válasza:
100%
Semmit. Nem lesz tk-e. Ivartalanítsd és szeresd úgy, ahogy van, papírok nélkül.
2010. máj. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kan kutyusnak is van tk-ja mert mikor vettem,őt is megnéztem és bemutatták.De csak az anya kutya tulaja adta ide a másolatát.Az anya kutya is elég ahoz hogy tk-eztessem?
2010. máj. 7. 17:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el a válaszokat még egyszer, alaposan....

Te nem törzskönyveztethetsz.Van fedeztetési jegy, igazolás, aztán alom bejelentő, és még sok más. Nincs kennel neved sem, és még sorolhatnám...

2010. máj. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Akiteki ***** válasza:

Nem törzskönyveztetheted!!! Leírtuk néhányszor.

Ezt csak a kutya tenyésztője teheti meg. A Te kutyádnak meg nincs olyanja.

2010. máj. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nem így működik.

A kan kutya tulaja ad egy fedeztetési jegyet a szuka tulajnak.

Majd a szuka tulaj leadja az alombejelentőt a fedeztetési jeggyel együtt a MEOE-be, és lekéri a törzskönyvet/ket.

Te nem tudod elintézni.

A fedeztetési jegy is 6000 ft, és a Tk is, MEOE tagoknak.

Üdv.

2010. máj. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy másik dolog, lehet hogy van tk-e mindegyiknek, de tenyészszemle is KELL!

Anélkül sem működik,mint ahogy kennel is kell hozzá, no meg tenyésztő..

De te ha jól gondolom egy szaporítótól vettél kölyköt.. ez esetben sok mindent nem tehetsz.

Esetleg írhatsz a MEOE-nek hátha tudnak segíteni ez ügyben.

Elvileg van egy lehetőség hogy utólag kb fél éves koráig kilehet váltani egy kölyöknek később a törzskönyvet, ha rajta kívül egyik sem kapta meg. Ez annyit tesz hogy megkapod a B-s tkt de kb dupla annyit kell fizetned érte, és tenyészteni természetesen nem tudod majd, max csak kiállításokra viheted.

2010. máj. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!