Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e a fajtiszta kutyámat...

Lehet-e a fajtiszta kutyámat törzskönyveztetni, ha a szülők nem rendelkeznek törzskönyvvel?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni fajtiszta kutyát és később lehet elvinném versenyekre, de ehhez úgy tudom szükség van törzskönyvre. Kinéztem egy szép kölyköt, de a szülőknek nincs törzskönyvjük vagy legalább is az egyiknek biztos nincs (anyuka). Nagyszülőknek nem tudom van-e. Hogy zajlik egy törzskönyvezés? Segítségeteket kérem! Köszönöm!!!
2011. máj. 21. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor lehetne, ha a szülők is törzskönyvesek lennének, és tk-t csak a tenyésztő kérhet le.
2011. máj. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet,csak ha mindkét szülő törzskönyves.
2011. máj. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A választ már az első hsz-ban megkaptad, csak egy apró korrekció: fajTAtiszta. A faj a kutya, tehát minden kutya fajtiszta. A boxer, spániel, stb. az fajTA.
2011. máj. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

a törzskönyvet a tenyésztő intézi. A te esetedben nem beszélhetünk tenyésztőről.

Ha akár csak az egyik szülőnek nincs törzskönyve, akkor bukta az egész, nem lehetnek a kicsiknek sem tk-ük.

2011. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Gondolkodtam én is ezen a szón, hogy fajtatiszta vagy fajtiszta :) Csak sokan akkor helytelenül használják és az maradt meg bennem is. Közben keresgéltem interneten és ezt a mondatot találtam:

Ismeretlen származású szerzett, vagy tálalt, a születése alkalmával nem törzskönyvezett kutya a szerzés, ill. találás tényének hitelt érdemlő igazolása esetén 9 hónapos koron túli küllembírálat alapján, amennyiben valamely fajta jellegének megfelelő birtokosának kérésére „Törzskönyvi Nyilvántartás”-ba vehető. Ennek igazolására „Nyilvántartási lapot” adnak ki (pl.: Buksi – fehér puli kan, sz.: 1980 őszén)

2011. máj. 21. 20:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a B törzskönyv.Már nem csinálnak,ha jól tudom.Csak 1-2 kihalófélben levő fajtánál.Amúgy sem lehetne vele kiállítani.
2011. máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

És hivatalosan -ha nincs mindkét szülőnek törzskönyve- a leendő kutyád csak fajtajellegű keverék.

Szerintem inkább olyan helyen vegyél kutyát, ahol a tenyésztő kizárólag tk-es kutyákat ad el. Már az is gyanús, ha a vásárló döntheti el, hogy kér e törzskönyvet. Aki törzskönyves kutyát ad el, annak a tenyészkutyái átmentek a tenyészszemlén, és egészségügyi szűréseken, szóval minden bizonnyal szép és egészséges kölykök lesznek:)

2011. máj. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oh, pedig nagyon ígéretesek voltak ahogy képekről láttam az almot. Ha esetleg tudtok segíteni és éppen tudtok friss német boxer alomról (sárga fehér jegyeseket keresek) akkor nyugodtan osszátok meg velem :) Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 22. 00:20
 9/11 anonim ***** válasza:
2011. máj. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a második linken található "tenyésztőt" inkább hanyagolnám.
2011. máj. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!