Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retrievert lehet/szabad...

Golden retrievert lehet/szabad csak kertben tartani?

Figyelt kérdés

A család egy részének ellenérzései vannak a kutyák lakásban tartásáról :((

Sokat olvastam róluk: talán ideális ha kint van, de bejárhat.

Persze sokat foglalkoznánk vele (séta, játék), de még így is félteném...

Ha csak kint van, nem viseli meg a "magány"?


2017. febr. 4. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon családcentrikus kutyák... Hát én biztosan nem tenném ki. A lényeg: A család minden tagjával sok kapcsolata legyen.
2017. febr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mint minden kutyának, a csak kinti helyett jobb a kinti-benti tartás.

A csak kinti kutyák az esetek többségében kint felejtődnek és magányosabbak, mint azok a társaik, akik be is mehetnek. Az embernek általában nincs annyi ideje, hogy állandóan kint legyen a kutyával. Persze ez nem törvényszerű, de sokszor így szokott lenni.

Életvitel szerűen lehet kint a goldi, ha van hőszigetelt kutyaháza, de érdemes kialakítani a lakásban is neki egy olyan helyet, ahol tartózkodhat és ott lehet a családdal. Ha le van fárasztva, megvolt a napi séta és játék, elég neki, ha lefeküdhet a helyére és onnan figyelhet titeket, de így nincs kizárva a család életéből.

2017. febr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk goldink van, és kinti-benti kutya. Éjszaka kint alszik, de napközben bármikor bejöhet. Ha hidegebb van, akkor meg beengedjük aludni.
2017. febr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló szituban vagyok, mint te. 2 kutyánk van, (egy németjuhász és egy beagle). A szüleink nem engedik, hogy benti kutyák legyenek, viszont én sokat vagyok kint náluk, járunk sátélni tanulunk, a németjuhásszal suliba járunk. Hőszigetelt kutyaházuk van, de a nagy minuszokban bent aludtak. Nálunk egy olyan "kompromisszum" van, hogy amikor egyedül vagyok itthon, akkor bejöhetnek, ha utánuk kitakarítok. Ez elég jól működik. Egyetemista vagyok és általában nem ugyanakkor megyünk el itthonról. Szóval elég sokat bent tudnak lenni. Valami ilyesmivel te is előrukkolhatsz:)
2017. febr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!