Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kirándulás kutyával?

Kirándulás kutyával?

Figyelt kérdés

A környékünkön egyre több helyre kikerül a "kutyát bevinni tilos" tábla. Parkok, nagyobb zöld területek stb. Így tél végén még sok helyre lehet menni sétáltatni, bandázni más kutyákkal, de ahogy közeledik a tavasz, a turistaszezon, lassan kikerülnek a táblák. Évről évre egyre több helyre. Kutyafuttató nincs.

Hét közben marad a gyalogúton, rövid pórázon történő séta, ami ugye két energiabomba kutyának édes kevés :(

Hétvégékre keresnék olyan kirándulásokat, ahol biztonságosan lehet a kutyákkal együtt túrázni. A vadászok miatt egyéni erdőjárásra nem szívesen vállalkoznék, még úgy sem, hogy láthatósági mellény van a kutyákon.

Tudtok ilyen túrázási lehetőségről? Ti hol tudjátok megoldani a szabadon futkározós, kutyákkal bandázós sétákat?


2017. febr. 4. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi Kabán lakunk. (Hajdú-Bihari falu/kisváros) mi a kráter tóhoz visszük őket. A víz valószínűleg szennyezett így oda nem visszük őket. A piszkot mindig összeszedjük. Oda nem lehet kutyát vinni de 7 éve járunk oda és egyszersem volt gond.
2017. febr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a vadászoktól félelem egy hülyeség szerintem. Nem mondom, hogy nekem egyáltalán nem fordul meg ilyesmi a fejemben, de ettől függetlenül szerintem messze nem fordul elő olyan gyakran, hogy a gazdája mellől kilőnek egy kutyát. Jelzett turistaúton kell mászkálni és nem hagyni messze elkódorogni a kutyát, akkor szerintem nulla közeli esély van erre.
2017. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vadászoktól szerintem se kell annyira félni,én inkább kullancs/szúnyog miatt tartok az erdei sétáktól.

Debrecenben több helyen van a város szélén mindenféle puszta,földút,ahol nagyon senki nem jár,csak ugye kutyások.Szerintem kutyás emberektől érdeklődhetnél a környéken,ki merre jár nagyobb sétákra.A város/falú szélén csak van olyan hely,ahol nem vadásznak,és senkit nem zavartok.

2017. febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Merre laksz?

Budapesten a Hajógyári-sziget például igazi kutyaparadicsom.

2017. febr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindegyik hasznos volt :)

Nem véletlenül nem írtam régiót. Az ország egész területén érdekelnek a "kutyás helyek".

Alapvetően debreceni voltam, tehát tudom, hogy hol van Kaba, de ezt a tavat nem ismerem, de esélyes, hogy a közeljövőben járok arra.

A Hajógyári Szigeten sosem voltam még, de kedvet kaptam hozzá.

A vadászokkal semmi bajom, de egy vadász ismerősöm a múltkor panaszolta, hogy egyikőjük kutyáját lelőtte egy vadásztársa. De biztos, hogy kicsit túlparázom ezt a dolgot :D

Még egyszer köszönöm a válaszotokat!

2017. febr. 5. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!