Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a láb...

Hogy tanítsam meg a láb melletti sétat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy gyönyörű 2 hónapos magyar vizsla kanom. Mivel ha lég nagy lesz vadászatokon fogjuk alkalmazni, ezért szeretném neki megtanítani a láb melletti sétá, ugyanis nem túl előnyös ha rángat a kutya. Hogy tudnám vele megtaníttatni ezt?

2017. febr. 4. 23:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
(Jutalom falat szóba sem jöhet)
2017. febr. 4. 23:52
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
vidd kutyaiskolába
2017. febr. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
akkor mivel akarod motiválni?? Azt hiszed hogy majd egy kis simiért úgy ugrál ahogy te fütyülsz?
2017. febr. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Nekünk ezt speciel jutalomfalat nélkül tanulta. Mentem az utcán és mindig mondtam hogy lábhoz és akkor magam mellé húztam, és rövidre fogtam a pórázt és így mentünk egy darabig. Ezt egy séta alkalmával sokszor megcsináltam.

És két kutyánál működött.

2017. febr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%
hát ja,falatkák nélkül is tanul ám a kutya jatagézák,egyszerűen nem engeded hosszú pórázra hanem olyan méteresre,mindig beszélsz hozzá,pl lábhoz,marad....,ha ezt nem tartja be 2-3 szóra megrántod erősen,nem úgy hogy felboruljon csak érezze hogy gond van,és ilyenkor mindig megszidod:rossz,fujj.....,1-3 nap max egy 7 és megtanulja
2017. febr. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Ne várd el, hogy lemozgatás nélkül lábhoz jöjjön, de egyébkét ne magát a kutyát rántsd vissza, hanem merőlegesen tartsd a pórázt, és csak a fejéhez intézz kevéske iránymutatást. Jobban érvényesülsz, mert nem tudja teljesen behatárolni.

Beszélj hozzá. Ápoljvele szoros lelki kapcsolatot, hogy fontos legyél neki. Egy kutya sem figyel arra, aki eki nem fontos. Miután beadattad neki az oltásokat, mehettek sétálni, addig maximum otthon a kertben

2017. febr. 5. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
most hogy jön ide megint ez a vacak oltás duma?muszáj beleszolni a kérdező életébe,cselekvéseibe,biztos hogy be van oltva,de akkor is,ez már röhely
2017. febr. 5. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

Ja, meg látom valamelyik akaratgyenge nem tudja elfogadni hogy valakinek jutalomfalat nélkül is megy, mert neki nem.

Neki valószínűleg mindenhez segédeszköz kell, a kutyának jutalomfalat, itt lepontozással próbál érvényt szerezni, nem csodálkoznék, ha a szex is csak segédeszközökkel menne.:DDD


Egyébként a többi dologhoz, pl ül, fekszik stb. neki is kellett jutalom.

De pl. hogy megkeresse a sünt utasításra (nem bántotta sosem), azt ő jutalomként és érdekességként élte meg, hogy megtalálta a látogatót, és körbeszimatolhatja.

2017. febr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az kell felfog ni hogy a kutya nem olyan leszrom mint az ember.

Neki öröm ha foglalkozol vele. Nyilván egy Ponton kell a jutalom, de szerintem egy kutyaiskolában jobban tudják.

2017. febr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A hasznos válaszokat köszönöm! Nem értem minek eröletik ennyire a jutalom falatot. Több ismerősöm is így tanította a kutyáját

1. Nem a gazda és a kutya között lett viszony hanem a kaja és a kutya közt.

2. Rövidesen rájöttek ha nem kapnak jutalom falatot akkor nem is érdemes megcsinálni.

De ha valai azt akarja hogy a kutya ne a gazdájahoz kötődjön csináljáok meg nyugodtan.

2017. febr. 5. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!