Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb házörző kutya?

Melyik a legjobb házörző kutya?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kivancsi melyik kutyafajta tanulja meg a leghamarabb , hogy az idegeneket ne engedje be de viszont a csalad tagjaira ne legyen veszélyes. Sajnos olyan helyen lakunk ahol elég sok a betörés ezért szeretnénk 1 házörzőt. Egy 10 éves berni pásztor kutya után. Rottweiler es Cane Corso között gondolkodunk. Rotival annyi a baj , hogy félek hogy bántaná a család tagokat is egy rossz napon. ti mit gondoltok ?

2017. febr. 5. 17:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%

Biztos?

Figyelj,nem ajánlok ilyen nagy kutyát,mert ha már most attól félsz,hogy bántana titeket,akkor annak nem lesz jó vége....

Légy magabiztos és olvass el pár könyvet.Mindenképp fontos,hogy a kutya kis korától fogva megfelelő nevelést,szocializációt,és megfelelő mozgatást kapjon,akkor biztos,hogy nagyon barátságos lesz veletek.

2017. febr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%
Komondor. Ösztönösen védi a területét. Tévedés, hogy idegenekkel csak akkor agresszív, ha elhanyagolják, vagy vadítják. Családtagokkal kedves, idegenekkel bizalmatlan. Ilyen a természete. Persze nevelni kell.
2017. febr. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
36%

Medveölő-Hűséges és kitartóan védi a területét.A méretei miatt nem bánnának el vele egykönnyen a betörők.Egyszer láttam egy dokumentumfilmet egy szibériai börtönről és ott is ilyeneket használtak.

Rotweiler vagy Dobermann-Nekem Dobermann van,az ilyen pitiáner betörőket már a megjelenése elíjeszti.Velem még egyszer sem volt agresszív.

2017. febr. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
53%

Aki szerint a Corso nem házőrző, annak megadom a címemet. Ugorj be a kapumon és meglátjuk utána mit mondasz (ha a fejed még a helyén lesz), a rottimmal sem járnál jobban.

De inkább mégse. Nem ér annyit, hogy sittre kerüljek miattatok.

Mindkettő jó házőrző. De az tény, hogy személyvédelemben jobbak. Területőrzésben ők az elsők: kaukázusi, közép-ázsiai, sarplaninac, kuvasz, komondor. Vannak még más, területvédelemre tenyésztett fajták de szerintem itt Mo- on őket célszerű választani. Mindegyikhez kemény gazdi kell, mindenképp keress egy jó kiképzőt vagy iskolát mielőtt választod bármelyiket.

Biztonsági őr barátom tudna nektek mesélni róla, hogy mennyit ér egy jó kutya. Nem egyszer azért jött haza reggel a szolgálatból épségben mert a kutya vele volt. Soha nem panaszkodott, hogy a kutya sokba kerül. Ha beugrik 1-2 bőregér a kerítésen és várnak egy sötét sarokban, a kamerával/riasztóval nem sokra mész mert amíg kiér a sequritys addig 3x agyonütnek. Önmagában kevés a kutya, szerintem így helyes.

Akinek a kutya családtag: remélem melletted ül a vasárnapi asztalnál és amíg kölyök volt kitörölted a fenekét minden wc-zés után. Családtag a házastárs, gyerek, szülő. A kutyát kutyaként szeretem és tisztelem, szabályokra és vezetőre van szüksége nem arra, hogy az emberek szintjére misztifikáld, csak azért mert ma ez a divat és ha ezt írod itt jó pontot kapsz. Én így gondolom de ha Cesar Millan könyvét vagy más szakirodalmat olvasol, ezt írja mind.

Az miért bűn ha használod valamire a kutyát, amellett, hogy szereted? Évezredek óta hűségesen szolgálja az embert, ezért lett az ember legjobb barátja (nem a családja!). Aki ezzel vitatkozik, nem ismeri sem a kutya, sem az ember történelmét. Te is használod, az embereket is, még a saját anyukádat is, kb. 9 hónapig biztos.

2017. febr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen az utolso 3 valaszolonak. Ugye hogy lehet normalis kommentet is irni?

Szerintem a Corso mellett dontunk es lehet kutyaiskolaba is fog menni. 1 szukát szeretnék, az gondolom nem annyira domináns mint a kan.

2017. febr. 6. 19:04
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Fog.
2017. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!