Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy kutyát,...

Nagyon szeretnék egy kutyát, de az öcsém allergiás a kutyaszőrre! Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Nekem már van egy nyuszim akivel nagyon sokat foglalkozom, de mindig is egy kutyusra vágytam! Most hogy halottam, hogy vannak hipoallergén szőrű kutyák, újra megkértem a szüleim. Apukám megengedi, de anyukám nagyon ellenzi. Van valami ötletetek esetleg?!

2017. febr. 7. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajna a hipoallergén kutyák sem jelentenek 100% tünetmentességet, és viszonylag drága fajták. 100-150 000ft-tól inddul az áruk (csak tenyésztőtől szabad venni ilyen célra és még így sem biztos, a szapis kutyák keverékek)
2017. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
A yorki alergias embereknek is jo.
2017. febr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Majd lesz kutyád, ha külön élsz. Még csak nem is arról van szó, hogy addig egyáltalán nincs állatod, hiszen ott a nyuszi. Az allergia meg nem egy kellemes dolog, ha te lennél allergiás, kézzel-lábbal hadakoznál egy kutya ellen, most meg magas ívből szarsz az öcséd egészségére.
2017. febr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
69%
Én is allergiás vagyok a kutyaszőrre és mégis van egy kutyám. Benti kutya tehát a bundája nagy részét idebenn vedli le és teljesen jól vagyok. Magamon azt tapasztaltam,hogy mikor elhozdtam akkor az első 1-2hétig folyt az orrom,utánna megszoktam és már nem jönnek ki rajtam tünetek. Ha nem engeditek fel semmilyen ülő- és fekvőalkalmatosságra akkor igazán nem lesz nagy baja az öcsédnek.
2017. febr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. febr. 7. 17:09
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
#4 azért nem mind1 hogy ki milyen erősen allergiás mert egy kis orrfolyás mac kellemetlen de a fuldoklás és hasonlók már nem játék...a kutya érdekéban nem érdemes ezzel próbálkozni.
2017. febr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
#4 van olyan mértékű allergia amin segitenek is az allatok.
2017. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha minimális szintű az allergiája, akkor még lehet, hogy jót is tesz neki. Pl. egyik baratnőmnek a huga allergiás volt a macskákra, aztán lett egy macskájuk (benti) 1-2 hónapig kijött az allergia aztán megszokta és nincs semmi tünete, max annyi, hogy amikor kicsit megkarmolja jobban bepirosodik a helye.
2017. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Küldjétek az öcsédet bentlakásos suliba. Havonta 1x hazajön és 2 napig megpróbálja elviselni a kutyát.
2017. febr. 8. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Válasszatok ki egy szimpatikus hipoallergénnek mondott fajtát, keressetek egy tenyésztőt, beszéljetek vele és látogassátok meg az öcséddel, próbáljátok ki, hogy működik-e nála a dolog. Én biztos vagyok benne, hogy lenne olyan tenyésztő, aki nyitott ilyesmire.
2017. febr. 8. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!