Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő ha a 11 hónapos...

Mi a teendő ha a 11 hónapos kan kuvasz nagyon hajt a vadra?

Figyelt kérdés

Attól tartok előbb-utobb oda lesz, kicsi még de mégis "okoskodik", meg kell kötni, ki kell iktatni a munkából, hogy ne rohangáljon el mindig ha rókát, nyulat, aranysakált lát? Felénk szerencsére nincsenek farkasok, ha lennének már biztosan oda lett volna...

Tudtok ajánlani olyan oldalakat ahol ezeket szakértőkkel meg lehet beszélni, akik évek óta ezzel foglalkoznak, és komolyan értenek hozzá? Ők milyen online fórumon elérhetők?



2017. febr. 9. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Erről le kell nevelni, nem megkötni vagy a sétából, munkából kivonni. Ezt fórumon nem fogod tudni megbeszélni, ahogy autót sem lehet megtanulni könyvből vezetni. Ehhez szakértőt kell házhoz hívni vagy el kell vinni kutyaiskolába.
2017. febr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Nekünk a komondor volt ugyanilyen. A tanyát őrizte (kellett volna neki...), de hátul nem volt kerítés, csak a karám. mindig elkóborolt, és vadászott, és tudom, hogy hihetetlen, de volt, hogy fogott is. Nyulat. Őzgidát. A vadászok szóltak többször, hogy kössük meg, mert a kutya vadászik. De megkötni nem akartuk, mert akkor simán bejöhetett volna bárki a tanyára... Sajnos én nem tudtam megnevelni őt, ha ott volt valaki, nem ment sehova, de ha egyedül maradt a tanyán, és meglátott csábító közleségben egy vadat, meglépett.

Aztán a vadász már azért szólt, hogy lelőtték, tudjak róla. Akkor is vadat űzött. Igazából egy szóval sem panaszkodtam, szóltak többször, mi voltunk tehetetlenek.

Hívni kellett volna egy kiképzőt, aki ad valami tanácsot, hogy mit csináljunk, mert mi magunk belebuktunk a helyzetbe, és ennek a kutya itta meg a levét, sajnos.

Érdekes, hogy 2 kutya volt a tanyán, és a másik kettő soha nem ment sehova, és nem kergette a vadakat. Csak a Betyár volt ilyen. Pedig amúgy nagyon jó kutya volt, első szóra visszajött, ha hívtuk, a jószágot nem bántotta.

Szerintem próbálj meg felhívni környékbeli kutyaiskolákat, és megkérdezni, hogy van-e valaki, aki tud segíteni. Sajnos a legtöbb kiképző nem ért a pásztorkutyákhoz.

2017. febr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Gratulálok, utolsó, az ilyennek tilos lenne bármilyen állatot is tartani.
2017. febr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Jaja, nyilván, te már csak tudod, hogy ki mit tett/tesz meg az állataiért, és nyilván tökéletes is vagy :)

Komolyan, szívből gratulálok hozzá.

Láthatod, hogy beismertem, hogy a mi hibánk volt. Én középiskolás gyerek voltam, 30 éve... A nagyszüleim neveltek fel, Az ő generációjukban nem volt ám divat a kutyaiskola, meg 30 éve kevesebb is volt, mint most.

Nem vagyok büszke rá, hogy ez történt, és nem is azért írtam le, hogy mások bíráskodjanak, hanem hogy arra figyelmeztessem a kérdezőt, hogy amíg lehet, próbáljon valamit lépni az ügyben, mert csak rosszabb lesz sajnos...

2017. febr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:23

Bármily hihetetlen is számodra, még ma is tartanak arra tenyésztett kutyákat, hogy őrizzék a területet. nem sétálgatnak vele a városban, nem iskolába hordják, hanem komoly munkát végeznek.

2017. febr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyar Kuvasz Fajtagondozó Egyesület


Budapest Gervay utca 117/a.


Email: talizman848@gmail.com


Vezetőségünk:


Elnök: Pischoff Ferenc


Mobil: 06 20 373 8123


Email: talizman7@freemail.hu talizman848@gmail.com



Írjál neki Pischoffnak.

2017. febr. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!