Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz dominancia-e? Mi a...

Kuvasz dominancia-e? Mi a teendő ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Kuvasz kutyam 4 honapos (kan), szigoruan es kovetkezetesen nevelem, de eves kozben nem lehet hozza erni, morrog. Ezt meg el is turnem, de el akartam venni elole 1 darab kajat, mert nem volt elegge folapritva es a kezemhez kapott(nem okozott serulest). Akkor kapott egy nyaklevest es csak elvettem tole a hust, h. lassa ki a fonok. Ilyen esetben mi a teendo szerintetek ?

2014. okt. 22. 08:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%

Kicsit következetesebbnek kellene lenned, mint amilyen most vagy, ha a négy hónapos kutya megkap...

Illetve a dolog lényege nem az, hogy elvesszük a kutyától a kaját, mert abból semmit nem tanul. Ő kell, hogy átengedje neked. Jó gyakorlat pl, hogy rálépsz a táljára és addig vársz, míg odébb nem megy. Olyankor megdicséred.

De ez csak egy probléma a sok közül, szóval a legjobb lenne, ha vagy nagyon keményen utána olvasnál, videóznál a témának, vagy kiképző segítségét kérnéd.

2014. okt. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%
sürgősen keress fel egy iskolát, mert ha már most gondok vannak, akkor mi lesz később?
2014. okt. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem normális dolog. Kiképző kell ide. Egy kutya nem moroghat a gazdájához akkor sem, ha elveszi tőle az ételt, és nem kaphat oda.
2014. okt. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%
azt hitte az állat hogy elveszed a kajáját. nincs meg a falkavezér szereped, nem tudsz bánni a kutyával, nem szeret a kutya és nem is jól kezeled a helyzetet.
2014. okt. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
fordulj szakértőhöz, mert nem értesz a kutyákhoz, és elronthatsz mindent 1 életre.
2014. okt. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
27%
Pásztorkutyád van es nem igazan erted a reakcióit. A kuvasz nagyon önérzetes kutyának tartom a büntetést sem feltétlenül fogadja el. VVegyél egy finomabb kutyát pl. Spánielt
2014. okt. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit későn kezded, de nem túl későn szerencsére. Amióta hozzád került, azóta kellett volna vele tisztázni, hogy a kaja a TIED, csak adsz neki belőle, ha épp jó fej vagy.

Nekem is kuvaszom van, és ha jól emlékszem, 2 nappal azután, hogy elhoztam, ugyanígy bepróbálkozott. Kapott egy tockost, elvettem tőle a kajáját és látványosan "beleettem", majd félretettem és csak órák múlva kapta meg újra. Most a velős csontot is nekem adja, ha kérem.


Szerintem is keress fel egy tapasztalt kiképzőt, mert sajnos ez olyan dolog, amit rosszul is lehet csinálni, és egy kajaféltő kuvasz kan azért nem tréfa.


Esetleg annyit tehetsz, hogy látványosan kiadagolod a kaját a kutya szokásos táljába, és amikor már csillogó szemekkel várja, hogy megkapja, akkor szép komótosan elkezdesz "enni" belőle (elég, ha úgy teszel, de én háztartási kekszet szoktam ropogtatni nagy élvezettel). A kutya valószínűleg háborogni fog, de te fordulj el, ne is nézz rá, csak egyél jó sokáig és jó látványosan. Amikor "jóllaktál", akkor tedd le a földre a tálat, de amikor rárohanna, állj be elé és felháborodottan zavard el tőle, mutatva, hogy attól, hogy a földön van, az még a tied. Ne érj hozzá fizikailag a kutyához, csak a testtartásoddal sugalld neki, hogy ha közelebb jön, halál fia. Még 1-2 falatot ehetsz a kajából, aztán a maradékot megkaphatja a "tied" vagy hasonló vezényszóval.


Azt is megteheted, hogy kézből eteted egy darabig, sőt (bár ez is szakértő felügyeletet igényelne) csak akkor adsz neki, ha megdolgozik érte, kvázi jutalomfalatként.

Szóval kiképző.

2014. okt. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Tehat nalunk, az etetes ugy zajlik, hogy kiteszem a kajat a taljaba, addig nem nyulhat oda, amig nem teszem elejebe. Az esti etetesnel altalaban csontos hus van, amit elotte vagdosok fel, azt o vegignezi, szinten nem piszkal oda. Mikor teszem a taljaba akkor bezzeg nem morrog, nyugodtan nyulkalhatok benne, mikozben mar az o feje is a talban, de ha utolag probalom elvenni, akkor az mar nem tetszik. Dominancia harcokkal tisztaban vagyok, mas teren nincs gond, behivasra jon, ha raszolok vege a jateknak, cipo ragasrol leszoktattam. DE ... sokszor peldazodunk ugye a farkasfalkarol. Ott is mindig az alfa eszik eloszor es a jobb falatokat, de egy mar megszerzett falatert az alarendelt egyed vajon nem tart ki, utolso percig, vagy minimum egy morgas vagy kaffantas erejeig ????????? Vegul is nem akarok egy 150 % ig meghunyaszkodo, farokkal a labai kozt taplalkozo kutyat. A kezhez kapas az mar azert sok, azon dolgozni fogunk meg ...
2014. okt. 22. 10:08
 9/20 A kérdező kommentje:
... elsonek ... hidd el hogy ami doksi van a netten kuvaszrol mar mindent elolvastam, kuvasz kennelek oldalait, youtube videokat,(mivel kuvasz rajongo vagyok) sot pasztorkutyakrol is sokat olvastam. Nem az elso kutyam, most is van meg rajta kivul pasztorkutyam, csak pont ilyen szituval meg nem talalkoztam. Ez jo otletnek tunik hogy ralepek a taljara, es addig tartom a labam, amig nem morrog, aztan kiveszek belole, majd vissza h. lassa nem akarom megenni az ovet :-)) . ezt kiprobalom, koszi.
2014. okt. 22. 10:18
 10/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ha el akarod venni tőle a kaját, akkor magát a kutyát húzd el a nyakörvénél fogva, állj elé és csinálj így:


[link]


[link]


Az enyém nem jön oda így. Nem mer odajönni amíg így áll a kezem.

2014. okt. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!