Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szemcsepp és gél együtt. Hogy...

Szemcsepp és gél együtt. Hogy használjam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves kutyámnak írt fel az állatorvos Ciloxan szemcseppet és Corneregel szemkenőcsöt. Naponta 4-5 alkalommal kell használni, de azt nem mondta milyen sorrendben. Most először a szemcseppből cseppentek neki, aztán rögtön utána a gél, hátha fordítva a csepp kimosná a gélt.

De van ennek így értelme? Nem kéne várni a kettő között valamennyit?

Tapasztalat?



2017. febr. 12. 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a kettőt nem egyszerre kell alkalmazni.


Nyilván arra gondolhatott, hogy napi 4-5 alkalommal kezeld a kutya szemét, és egy 1 alkalommal csak az egyiket használd rajta. (egyszer a gélt, máskor a kenőcsöt)

Így majd azt is látni fogod, hogy melyik válik be igazán.


De ha nem vagy benne biztos, akkor inkább kérdezd meg tőle, hogy hogy gondolta, vagy írj az online válaszolós állatorvosnak, ezen a linken: [link]

2017. febr. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jaj bocsi az elírásért, tehát:

1 alkalommal csak az egyiket használd rajta; egyszer a gélt, máskor a szemcseppet.

2017. febr. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hétfőn megyünk vissza kontrollra, akkor mindenképp megkérdezem, csak addig is nem akarom rosszul kezelni. Nekem is furcsa volt így a kettő egyszerre...

De én is úgy gondoltam, hogy lehet hogy inkább külön kéne használni a kettőt, úgyhogy a válaszod megerősített benne,így fogom addig is csinálni.

Köszönöm szépen!

2017. febr. 12. 01:04
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Nekem volt sulyos szemgyulladasom, en is gelt es szemcseppet is kaptam, de csak a szemcsepp hasznalt. Boven eleg, ha csak azt csepegteted! Amugy a Tobrex vagy Tobradex nevu sokkal hatasosabb, kerj azt. Az allatoknak es embereknek is ugyanolyan szemcseppeket irnak, ebben nincs kulonbseg. ( Szemgyulladas szakerto vagyok, egyszer volt szaruhartya gyulladadom, evekig visszatero kotohartyagyulladas is, tovabba a macskaim rendszeresen verekednek es hordom oket orvoshoz a szemukkel)
2017. febr. 12. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, mind a két szert használni kell folyamatosan. A trükk, hogy a két szer között el kell telnie kb. 15 percnek. Nálam idős kutya szaruhártya sérülése nem jól reagált a konzervatív kezelésre (a szerekből egyértelmű, hogy itt is szaruhártya sérülésről van szó). Műtét után egy ideig volt szer, amivel napi 1× kellett cseppenteni. Volt 4, amivel viszont napi többször, de nálam mondjuk meghagyta az orvos, hogy mit, milyen sorrendben cseppentsek és mennyi idő teljen el közöttük. Nem volt egyszerű. Az alapszabály: mindig a gél az utolsó, ami a szembe kerül. Tehát: Ciloxan, 15 perc szünet és a Corneregel.
2017. febr. 12. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tegnap voltunk megint az állatorvosnál, egy hét múlva megyünk újra. A szemcseppet kell először használnunk, aztán a gélt, de valóban kell időt hagyni a kettő között, minimum öt percet, de kb 20 percet várok vele azóta.

A cseppet egész addig kell használnunk amíg ki nem fogy, ez valamilyen fertőzés ellenes szer. A gélt még a következő vizsgálatig

2017. febr. 14. 07:29
 7/7 A kérdező kommentje:

Aztán meglátjuk hogy még szükség lesz-e rá.

Köszönöm a válaszokat!

2017. febr. 14. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!