Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet, egy kutyát kisgyer...

Hogy lehet, egy kutyát kisgyerekhez szoktatni?

Figyelt kérdés

Volt már ehhez kapcsolódó kérdésem.

Nővéremnek most fog születni gyereke, de én szeretnék a menhelyről egy kutyát. Gyakran szeretne haza járni vele. Még baba addig nem lenne gond, de amint mászkál, biztos érdekelni kezdi a kutya.

Szóval, még nagy lesz a kicsi, addig hozzá tudnám szoktatni a felnőtt kutyát a kisgyerekekhez? Ha igen hogyan?


Segítsetek! Így tudnék kutyát csak menteni a menhelyről! Kölyköt nem nagyon akarok.



2017. febr. 12. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyanak mas a jelleme. A lenyeg eloszor ismerd ki milyen a kutyus termeszete. Van a melyik kutya szereti a gyerekeket van amelyik nem. Pl nekem a moosl
2017. febr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a mopsz kutyusom utalja a kis gyerekeket ugatja oket. De van olyan kutya aki viszont baratkozos a gyerekekkel.vidd el setalni es latni fogod hogyan viselkedik ha kisgyerek meg szeretne simogatni. A lenyeg sose hagyd a gyerekkel egyedul.mindig legyel ott te is. Ha nem tudod megoldani inkabb zard be kennelbe a kutyust.
2017. febr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Pitbullom meg a kis keverékem hamar hozaszokott a lanyomhoz. A keverék más gyerekeket nem szeret.
2017. febr. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eleve olyan kutyát fogadj örökbe, amelyik nem ijedős, nem félős, hanem barátságos, kiegyensúlyozott természetű, és kisgyerekekkel is tesztelve van, hogy hogyan reagál rájuk. Innentől már csak megfelelő nevelés kell neki.
2017. febr. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Alap, hogy kutyát gyerekkel - vagy fordítva - nem hagyunk együtt felügyelet nélkül PONT(.)

Főleg, ha ezt a kérdést fel kell tenned.

Ilyen esetben én a kutyát mindennemű kezdeményezéstől tiltanám, hogy megértse, a gyereket én birtoklom, és semmilyen formában nem engedem át, ezért nem játszhat vele, nem kergetheti, ha az futkos, ha pedig netán agresszivitásnak adja a jelét, akkor azt megbánja (persze esetemben ez elméleti lehetőség).

A kutya rangsorban tölt be pozíciót. A gazda és/vagy a többi felette álló dolga, hogy ne kerülhessen olyan helyzetbe, ahol egy nála alacsonyabb helyre sorolható olyat tegyen, ami számára az ő rangjának a megkérdőjelezése, mivel ők nem tudják értelmezni, hogy a főnök rokona.

Egyébként pedig a kisgyereket is a kutyához kell(ene) szoktatni, hogy mit szabad, és mit nem.

2017. febr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!