Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit vártok el egy állatorvostól?

Mit vártok el egy állatorvostól?

Figyelt kérdés
Ezt a szakmát szeretném majd választani, és szeretném tudni, hogy szerintetek milyen egy jó állatorvos!

2017. febr. 14. 23:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

-Nem sóz rá fölösleges xarokat az emberre (pár hónapja a kutyám fülét kellett kezelni, a legnagyobb üveg csepegtetőt vetette meg velem és még teli az üveg...)

- ne egy kontroll vizsgálattal huzzon le (mikor vissza mentünk kontrollra 20€-t hagytunk ott csak azért hogy belenézzen a fülébe.


Több tapasztalatom nem nagyon van de már inkább kihagyom a kontroll vizsgálatokat ha azt látom hogy nincs gond...

2017. febr. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, amúgy én állatorvos aszisztens leszek :D
2017. febr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a szakértelme a legfontosabb, de mellette fontos, hogy áll hozzá mind az állathoz, mind a gazdihoz. Egyrészt legyen őszinte, mondja el mit csinál épp az állattal és miért, ha kérdésem van ne éreztesse azt, hogy már csak az idejét rabolom, inkább menjek fizetni. Volt olyan helyettes orvos, akiből harapófogóval kellett kihúzni legalább vmi véleményt, és akkor se tudtam eldönteni hogy most fogalma sincs a válaszról, vagy nem akarja elmondani. Nem is mentünk hozzá többet, azóta odatelefonálok először és megkérdezem, ki van bent.

A kutyával vagy más állattal pedig bánjon magabiztosan, ne féljen vagy undorodjon tőlük. Nem kell tutujgatni, csak lássam hogy azért választotta ezt a pályát mert szereti az állatokat, és segíteni akar rajtuk.

2017. febr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Szakértelmet és empátiát. Nem akarok még egy olyan érzéketlen tahóval találkozni, aki a kutyánkat altatta el, úgy beszélt róla, mint egy tönkrement tévéről, és éppen csak nem tartotta a markát, hogy máris fizessünk, amikor még nem is volt eldöntve semmi.
2017. febr. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. elvárnám, hogy ha mikrochipet tesz a kutyába, és én fizetek is neki ezért, akkor vegye a fáradtságot és regisztrálja az online adatbázisba a chipszámot, és ne kelljen őt erre külön figyelmeztetni, meg leellenőrizni, hogy tényleg megtette-e;

máskülönben ha elveszik a kutyám, semmit nem ér a chipje, ha nem tartoznak hozzá adatok a rendszerben, így a kutya pedig lehet hogy sosem kerül elő...


+még annyit, hogy ne kérjen el 5000 Ft-ot egy műtét utáni varratszedésért, ugyanis az elvileg benne kéne hogy legyen a műtét árába...

2017. febr. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
+hogy lehessen őt bármikor felhívni, ha nagy a baj, és ne úgy reagáljon arra, hogyha éjjel megcsörren a telefonja, mint azt egy általam ismert állatorvos tette (idézem: "Kit érdekel, hogy haldoklik a macska? Ez nem Las Vegas, hogy éjszaka is van állatorvosi ügyelet. Majd reggel elhozza...")
2017. febr. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Milyen egy jó állatorvos? Mint az egyszarvú: csak a mesében létezik. Tisztelet a kivételnek, persze, mert biztos van azért.


Nekem csak amolyan alap elvárásaim lennének.


1, Ha nem tud segíteni, vallja be, és ne tartsa pofátlanul a markát.

Anyósom vidéken 5 állatorvost járt meg a bágyadt, kedvetlen, szorulásos, hányó kutyájával. Ebből 3-nak nem volt normálisan felszerelt rendelője, ránézéses módszerrel, BIZTON KIJELENTETTÉK, hogy semmi baja az izgalmában magához tért ebnek, majd eme csodálatos diagnózis után 3000-5000 forint körüli összegeket elkértek a "vizsgálatért". A negyediknek ugyan voltak már műszerei, de "technikai okokból" épp nem használta őket, addigra a kutya félholt volt, szóval ő legalább volt oly' rendes, hogy megadta egy jó messzi, de megbízható állatkórház elérhetőségeit az elkért összeg fejében.

A kórházban szedték össze a vakarcsot, felevett valahonnan egy csontot, ami elzárta a végbelét. Persze a többi felelős doki miatt teltek a napok közben, szóval épp, csak beértek az utolsó pillanatban. Szegény majdnem ott maradt a vizsgálóasztalon, két napig is bent tartották infúzión.

Ha csak kicsit többet várnak, hogy az "egészséges kutya" jobban legyen, az a sok szerencsétlen kuruzsló miatt meghalt volna a kutya. Anyósnak jó drága kaland volt, azóta csak a klinikára járnak.


2, Ha tud segíteni, ne próbáljon lehúzni.

Az egyik macskám fehérjeallergiás lett, egyik napról a másikra ledobta a bundája jó részét. A doki kizárásos diétát javasolt, hetente kétszer hívott - volna - vissza kontrollra, ahol az égvilágon semmit nem csinált, csak hevesen bólogatva megsimogatta a macska ekcémáját. Minden alkalommal elkérte a 4000ft vizitdíjat.

Volt annyi eszem, hogy kértem másodvéleményt, és kiderült, hogy több, mint egy hónapig is eltarthat az allergén kiürülése a szervezetből, addig az ekcéma marad. Így is történt. A kizárásost megcsináltuk otthon saját szakállunkra, a cicát gyógyszertári készítményekkel kezeltük, hamar rendbe is jött magától.

Többet nem mentünk oda. 24000Ft-ot spóroltunk meg, meg még ki tudja, mennyit.


3, Ne vágjon át.

Egy állatorvosunk egy bűzmirigy tisztítás közben kijelentette, hogy a macska bolhás. Csodálkoztam nagyon, mert kiskorában hatalmas bolhatelepet hozott magával, összefertőzve a társát is, szóval ha valaki, én tudom, milyenek bolhásan. Bizonyítékként felemelt egy szöszt róla, hogy az bizony bolhakaki :D

Minden mindegy, úgyse kellett már egy ideje cseppenteni őket alapon belementem a játékba, csak akkor szontyolodtam el kicsit, amikor a pi . csa a kezembe nyomott egy tízezer forintos számlát csak a bolhacseppért a két macskának. Ezt általában 4000-ből kihozom itthon az egyetlen készítménnyel, ami hat is rájuk.

Természetesen otthon ellenőrizve, a macskák egyáltalán nem voltak bolhásak.


4, Ne legyen paraszt, ha az ember aggódik.

Az első kölyökcicánk ivartalanításakor nagyon ideges voltam. Fiúcska volt, de megviselte a műtét, napokig nem volt hajlandó rendesen ülni és állandóan siránkozott.

Fel mertem hívni a dokit, hogy nem kellene-e fájdalomcsillapító neki, olyan minősíthetetlen hangnemben hordott le, hogy soha többet nem beszéltünk. Pedig békülékenyen még próbált később puhatolózni, hogy jobban van-e a cica.


5, Egy közeli orvosról hallottam, hogy iszonyatosan béna műhibával megölt egy kutyát rutinműtét közben.

Nemhogy esze ágában nem volt elengedni a műtét árát, hanem még neki állt feljebb, amikor a gazda legalább valamennyi kedvezményt kért a jókora összegből.

Semmi megbánást nem tanúsított. Egyszer jártunk nála sima kontrollvizsgálatra, nézett nagyot, minek viszek egészséges állatot. Soha többet, ijesztő, hogy ilyenek szabadon praktizálhatnak.


Kb. ennyi. Jelenleg is éppen állandó állatorvos nélkül vagyunk, remélem találok végre olyat, aki nem a pénzért kapar, hanem tényleg gyógyítani szeretne.

2017. febr. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Legyen elhivatott, vállaljon sürgősségi ügyeletet bármikor. Inkább fizetek akár 5ezer forintot is egy varratszedésért az orvosnak, ha máskor hajlandó kijönni vasárnap késő este vidékre, mert épp rohamot kapott a kutya.

Oltásokat beadni meg chippelni hétköznaponta 9-3-ig egy dolog, de orvosnak (akár ember, akár állat) az menjen, aki ezt az életének választja, és ha nagy a baj, akkor hajnali 3-kor felkel és kinyitja a rendelőt, nem ráz le annyival, hogy "hozzák be délelőtt, ha addig megmarad".

2017. febr. 15. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Empatikus, talpraesett, ért ahhoz amit csinál, és nagyon informatív... Tájékoztat engem a lehetőségekről, és ha kérdezek NORMÁLISAN válaszol.

A lehető legjobbat választja az állatomnak, tehát mindent megtesz ami tőle telik!

2017. febr. 15. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
75%

+ Szívből szeresse az állatokat. Láttam/hallottam én is olyan eseteket, hogy elállt a szavam. Az egészséges állatokat altató orvosok, vagy aki csak a pénzért csinálja, vagy az a külföldi nyomorult csaj, aki állatorvosként egy macska testével pózolt, akit ő lőtt le nyíllal...

Nem azt mondom, hogy legyenek vegák és a szúnyogot se üssék le, de egy állatorvos igenis legyen igazi állatszerető és lehetőleg állatvédő, pl. a menhelyeknek kedvezményesen chipezzen, ivartalanítson.

Plusz a szakértelem. Tudom, minden házikedvenc más és más, és rengeteg féle háziállatot tartanak, de egy igazán használható állatorvos értsen a tehén ellésétől a macskanáthán át a terráriumi leopárdgekkók vedlésééig mindenhez.

2017. febr. 15. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!