Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beteg lehet a kutyám vagy ez...

Beteg lehet a kutyám vagy ez normális?

Figyelt kérdés
Mostanában úgy tűnik mintha fogyott volna. Megtapogattam és a gerince meg a bordái jól kitapinthatóak még a nagy bundájától is. 30 kiló körül van, nemrég múlt 1 éves, mostanában kicsit kevesebbet eszik. Mondjuk úgy hogy napi 4 maréknyi jó minőségű (még junior) tápot eszik, pár hónapja még többet evett. Többet nem akar enni habár minden nap jól megtömöm jutalom falattal is. A viselkedése nem változott, energikus, jókedvű. Most select goldot kap, juniort, de nemsokára átállunk a brit premium adult tápra. Nem kevés amennyit eszik? Baj ha kitapinthatóak a csontjai? (Már kiskorában sem volt jóevő, most sem túlzottan zabagép)
2017. febr. 16. 23:30
1 2
 1/14 anonim válasza:

Ha fiú, akkor a közelében élő tüzelő csajoktól nincs jó étvágya. Legalábbis nálunk ez volt a baj anno. De a jutalomfalatot csak úgy ne add neki, mert megszokja és elfogja várni. Emiatt is lehet válogatósabb a kutya, plusz az egy kiegészítő táplálék jutalmazásra, ahogy a nevében is írják. Tanítsd-idomítsd , aztán jutalmazd. Így csak elkényeszteted, és makacs engedetlen kutyát nevelsz belőle. Bocsi , ha kicsit nyersen fogalmaztam, de tapasztalatból írom. Az egyik kutyámat annyira elkényesztettük, hogy kb ő sétáltat engem nem fordítva. Felnőtt korában pedig nehezebb tanítani-kiiktatni a bevett szokásait.

Mellesleg ha a kakija normál állagú-színű-mennyiségű , nem hány , nem férges , nem fáj a hasa akkor szimplán már most finnyás. :)

2017. febr. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Már kicsi kora óta ezt eszi, ha tehetné finomabbat enne, de nem kap. Mivel szuka nem hiszem hogy a tüzelés lenne a gond. A jutalmat nem a semmiért kapja, csak fél 12-kor már lusta voltam oda írni még 2 mondatot. Nem tagadom el van kényeztetve, kicsi kora óta próbálja kerülni a tápot/válogat, de mivel mást nem kap és éhen halni se akar eszik belőle valamennyit. (Tenyésztőtől van, de 8 hetes kora után 12 hetes koráig egy balfax nő vigyázott rá aki maradékkal meg pedigree-vel tömte...gondolom ez is közrejátszhat.
2017. febr. 17. 07:08
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdés az hogy mennyire normális ez a mennyiség egy ilyen súlyú kutyánál. A csökkenés nem lehet az intenzív növekedés befejeződésének oka? Olyan 11-12 hónapja csökken folyamatosan a mennyiség, viszont csak most látszik rajta mintha fogyott volna. (Egy ideig barfoztunk is, de azt sem volt hajlandó megenni egy idő után, alapból azért váltottunk mert a tápot sem ette már)
2017. febr. 17. 07:14
 4/14 anonim ***** válasza:

Miután befejeződött a rohamos növekedésük, csökken valamicskét a tápanyag igényük.

Ha aggódsz, érdemes lenne azért megmutatni állatorvosnak.

A mi sovány, rossz evő kutyánkon az segített, hogy pici vízzel hígított natúr joghurttal kevertem össze a tápját. Így sokkal szívesebben megeszi. Az állatorvosnak ez volt az utolsó ötlete arra, hogy mit lehetne tenni. Már szinte csak szőr volt egy kutya csontvázon.

2017. febr. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát a miénknél nem olyan rossz a helyzet. Nemsokára új orvoshoz visszük mert az előző egy lehúzós balfax volt, hiába magyaráztam neki soha nem hallotta... mondtam neki hogy alig eszik, hogy görbének tűnnek a lábai, hogy nézze meg a bűzmirigyét...mintha süket lett volna... szerintem még a kutyám chipjébe sem írt bele semmit és a könyvecskéjét is a nővérem nevére írta pedig mondtuk hogy az enyémre írja és a fülét is félrekezelte mindezért mocskosul sokat elkérve...már elegünk van belőle.
2017. febr. 17. 07:43
 6/14 A kérdező kommentje:
Amúgy az enyém is néha joghurtot kap eá de többnyire kontervvel keverjük el már kicsi kora óta mert csak így eszi meg.
2017. febr. 17. 07:44
 7/14 anonim ***** válasza:

És ha nem szereti a tápot miért nem váltasz? 2 kutyám van, ebből az egyik kicsi kora óta nem szereti a tápot, látszik. Nem eszi meg egyszerűen. Farhát, nyak, néha máj szív meg hasonlóval etetem.


Nem minden kutya szereti a tápot, az meg a gazda dolga, hogy a kedvében járjon és olyat adjon neki amit szeret is.


Attól meg nem a nő lesz ba*fsz mert ételmaradékkal etette 1 hónapig (ennek amúgy semmi köze ahhoz hogy 1 évesen alig eszi a tápot), akármennyire is igénytelennek tartod azt a kutya lehet jobban szerette. ;)


Fajtát is jó volna tudni úgy mellesleg. Meg ha változatosan ehetne az sem lenne hátrány. Vagy ha legalább heti kétszer háromszor tápon kívül adnál neki valamilyen húst fő fogásnak, főzöttet nyerset, tökmind1 csak élvezze.

2017. febr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

#1 vagyok.

Egyhangú étrend mellett persze , hogy nem fog habzsolni szegényke. Gondold magad a helyébe kicsit, ha te neked kéne minden nap pl rántotthúst enned rizzsel , te neked is elmenne az étvágyad tőle 1 hét alatt, hiába jó kaja, meg jól van elkészítve. :)


A maradékkal nincs semmi baj szerintem sem , plusz inkább neki add mint kidobd, csak ne a tányérodból etesd mert megszokja és pofátlan lesz. (Nekem amelyik el lett kényesztetve , egyszer amíg kimentem kenyérért felkapaszkodott az asztalhoz, és kiette a tányérból a rántottát. :) )

Vegyél 2-3 ízesítésű tápot és minden nap másikat adj neki. (Először 500g-os kiszereléssel próbálkozz, nehogy rajtad maradjon ha nem kell neki.) Én pl salátát is szoktam adni neki (vegyes csomagolt), gyümölcsöt, tejtermékeket imádja. Szerintem nincs baja egyszerűen egyhangú az étrendje. De igazából ha ránéz egy orvos az sem árt, ha viszed az éves oltásra tavasszal. (Legalábbis én akkor szoktam.) Próbálj mást adni neki, de ne jutalomfalat legyen a vacsi. :)

2017. febr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A kutya nem ember, nem kell neki a változatosság, sőt árt is neki. Maradékot nem fog kapni mert nem konyhamalac és a hasnyálmirigy gyulladás sem hiányzik. A húst nyersen nem eszi, de heti 1x kap főtt húst. Míg kicsi volt legalább 5-6 fajta tápot próbáltunk és mivel egyiket sem ette vettünk egy jó minőségűt abból is a bárányosat, ami drágább. Azóval amíg az a negyed zsák el nem fogy ezt fogja enni. Ja és az a nő azért idióta mert a maradéknak hálaa már válogatósan érkezett hozzánk, és mivel nem akartunk maradékot adni a táptól jó kis hasmenést kapott...
2017. febr. 17. 13:35
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért ilyen a kutyád, mert ennyit tudsz róla. Mert ilyen felkészült vagy. Azért nincs semmi baja sem. Ja de, van baja.


Malamutjaim vannak, speckó etetés kell nekik ha dolgoznak, és egyiknek sem volt még semmi baja étel maradéktól, vagy hústól vagy bármitől. A tápot nem annyira csipázzák, de nem is az a fő ételük.


Azért van ennyi beteg kutya mert a hatalmas prémium tápokat próbálják belenyomni, ahelyett hogy szenvednének napi 1-2 órát a kutya normális ételének elkészítésével.


Mondhatsz te akármit mi jó neki, az a kutyán fog meglátszódni, hogy valóban jót tesz-e neki vagy sem.

2017. febr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!