Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gáz ha a kutyám úgy tanítom-ne...

Gáz ha a kutyám úgy tanítom-nevelem, hogy barátságos legyen?

Figyelt kérdés

Tehát emberekhez szoktatom már kis kora óta, meg nem zárom be, amikor jön hozzánk valaki.


Ettől függetlenül nem engedne be senkit, és ugyanúgy őrzi a területet, csak amikor én kaput nyitok, akkor ott van és végig bekíséri a vendéget, meg kifelé ugyanúgy. Velem.


Amikor az utcán sétálunk, akkor ha valaki barátságosan közelít, és meg akarja simogatni, akkor nem engedem, mert nem szeretném, hogy ehhez hozzászokjon.


Egy felnőtt rottweilerről van szó.


2017. febr. 18. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne baj? Gondolom nem harci kutya. Ha betörőktől félsz akkor nekik már a kutya mérete is meghökkentő lesz.Bár azt nem értem hogy miért nem engeded hogy megsimogassák az utcán,ezt kifejtenéd?
2017. febr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden ember így cselekedne,nem lenne elítéve se roti,se amsaff,se pit,se dobi... Nagyon jól csinálod :)
2017. febr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, mert sokan félnek az erősebb kinézetű kutyáktól és ilyenkor szerintem jó ha pont az ellenkezőjét látják :)


kutyás barátomnak is őrző védő fajtája van, emberekkel végtelenül kedves,barátom jelenlétében bárki bemehet. De ha nélküle akar vki bemenni a kapun azt nem engedi be hiába ismeri jól a kutya,ha pedig veszélyben érzi a gazdáját akkor képes támadni. Tény,hogy őrző védőre is járnak pluszban.

2017. febr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"azt nem értem hogy miért nem engeded hogy megsimogassák az utcán,ezt kifejtenéd"


Nyilván ha valaki megkérdi, azzal semmi bajom.

De volt már többször is, hogy ismerősömet, barátnőimet, stb, kísértem késő este ki a villamos vagy busz megállóig, (kutyástul) aztán részeg csoportok (3-4 emberke) ment el mellettünk, és vihogva hadonásztak a kutya felé, én meg a frászt kaptam, hogy most mi lesz (mert ilyenhez nincs hozzászokva a kutya).


Tök normálisan rájuk szóltam, hogy nem ez a normális, meg kéne kérdezni, hogy meg szabad-e más kutyáját simogatni, és akkor tökre begőzöltek, hogy majd mindjárt, itt vannak a 70-80 kg-os kutyájukkal, és akkor nekem annyi.


Nyilván nem marta volna meg őket (ha nem kifejezetten támadólag lépnek fel), de nem egy ölebről van szó.


Volt, hogy ismerőst (akit többször látott a kutya) beengedett a kapun, de kifelé már nem.


(nem bántotta, de elé állt, és nem hagyta kimenni)

2017. febr. 18. 21:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem gáz, ez a normális.
2017. febr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kutyák feltudják mérni az éles helyzeteket,ha harapni nem is,de morogni vagy ugatni biztos fog.


Természetesen ha vki megkérdezi akkor nincs gond.


Nekem kistestűim vannak,de az egyik 15 éves alig lát és ha hirtelen hozzá nyúlnak megijed. Képes oda kapni idegennek! Hiába mondom hogy ne,mert nem hal nem lát :/

2017. febr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4: így már értem először úgy értelmeztem hogy senkinek nem engeded hogy megsimogassa ,köszi a magyarázatot.


Engem is idegesít ha engedély nélkül fogdossák az enyémeket. A labradorommal nem gyakori mert többen félnek a nagy kutyáktól de a havanesemet egész végig piszkálják ha kiviszem ráadásul az esetek felében meg se kérdeznek engem ha nem csak leguggolnak és nyúzzák.


1es

2017. febr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!