Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka, hogy két...

Mi lehet az oka, hogy két éves kan border collie kutyám, aki minden emberrel és póráz nélkül a kutyákkal is barátságos, pórázon majd megőrül, ha meglát egy kutyát?

Figyelt kérdés
Nem tudunk elmenni nyugodtan egyetlen kutya mellett sem, húz felé és ha odaengedem megszaglászni, általában ugatás lesz a vége sajnos a mi részünkről. Vannak kutya játszótársai, több is, akikkel nagyon jól kijön, egyből átengedi a játékát, sőt a kajáját is a másik kutyának, ha az is kéri. A kutyaiskolában ez a viselkedés még rosszabbodott, sok agresszív kutyával találkoztunk és az iskola a fojtó kiképző nyakörvet ajánlotta, amit én nem is nagyon akartam használni és tapasztalataim szerint csak addig működik, amíg rajta van, ha már másik nyakörv van rajta, akkor ugyanúgy rosszul viselkedik.

2016. márc. 29. 12:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

- Mit csinálsz, amikor hisztizik?

- Miért engeded oda, ha húz?

- A fojtó nyakörvet csak rárakod, vagy használni is megtanítottak, és elmondták, hogy amúgy a sima nyakörvvel is ugyanezt kell csinálni?

- Azt nem mondták, hogy teljesen le kell szoktatni a hülyeségről, nem csak párszor gyakorolgatni, aztán visszaváltani arra a módszerre, ami nem működik?

2016. márc. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
ne rakj rá fojtót kérlek! nekem is borderem van és én is elkövettem ezt a hibát, szintén kutyaiskolában kapott tanács hatására. amúgy a kutyasuli szívás sok helyen, mármint az szép és jó h sok gazdi odaviszi az agresszív kutyáját akivel nem tud bánni, mert változtatni szeretne a helyzeten, de nálunk pár véletlen támadás után lett agresszív a kutyánk. aztán elkezdtünk agilityzni és ugye ott már nem található meg az "öregbácsi 60 kg-os, a fiától kapott pitbúmixxel" fajta gazdi és még sok más aki azt hiszi h hetente ha 2-szer egy órát ott van a kutyasuliba majd megjavul a kutyuli. majd ezért csak agility oktatásra jártunk és járunk és elkezdett javulni a kutya :) na de igazából csak annyi a lényeg h szerintem keress fel egy helyet, ahol "normális" kutyagazdik járnak és váltsatok. a fojtó azért volt rossz nekünk, mert nagyon érzékeny a kutyám és pl amikor elkezdtünk agilityzni, ugye azért kellett volna dolgoznia mert szereti csinálni, de ő inkább azért csinálta mert kellett neki, mert azt mondtam. ezzel a felfogással egy szintig nagyon gyorsan és szépen el lehet jutni, viszont azon túl már nem. szóval ha nem zavar, hogy a kutyád folyton szorong a negatív megerősítéstől való félelem miatt, akkor használj továbbra is folytót, viszont ha egy harmonikusabb kapcsolatot és egy kiegyensúlyozott kutyát szeretnél válts inkább a pozitív megerősítésekre.
2016. márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Sajnos ideges vagyok, mert megdöbbentő számomra ez a viselkedés, tudom, hogy nyugodtnak kellene lenni,, de nem megy.

Általában nem engedem oda, de előfordul, hogy a másik gazdi odajön a kutyájával és nem tudjuk elkerülni.

Megtanították használni a fojtót, de én nem akarom, ne azért fogadjon szót nekem, mert fél tőlem. Használtam egy pár hónapig (kb. 5) és úgy tűnt, hogy tanul belőle a kutya, de aztán egyre rosszabb lett, a suliban egyre idegesebb volt, persze velem együtt.

2016. márc. 29. 22:08
 4/20 anonim ***** válasza:
A fojtót nem félelemkeltésre kell használni :) Keress olyan helyet/kiképzőt, ahol elmagyarázzák, hogy hogyan és miért jó az (nem csak a fojtó, hanem egy rendes pórázkezelés), vagy adnak más eszközt a kezedbe (mert van).
2016. márc. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
(Eszköz alatt itt nem tárgyat értek, hanem fegyelmezési módszert.)
2016. márc. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem akarom a fojtót, más módszert keresek. Egyébként pont úgy kerültünk az engedelmességire, hogy elmentünk agilityre, de a kutya, annak ellenére, hogy otthol már építettünk neki pályát és szépen végigment, nem csinált semmit, csak szaglászott. Átugrott egy akadályt és az orra egyből a földön volt, nem figyelt rám, nem érdekelte a jutalomfalat sem és ugyan imád labdázni és apportírozni, de ahol más kutyák vannak, ott játszani sem hajlandó. Azóta ismét voltunk agilityn és már egy fokkal jobb a helyzet, három-négy akadályt végigcsinál. Ha szabadon van, soha nem volt még agresszív más kutyával, akkor ha valamelyik rámordul,, vagy megugatja, egyből arrébb áll, ezért nem értem az egészet.
2016. márc. 29. 22:15
 7/20 A kérdező kommentje:
Nekem ez az első kutyám, akit tanítok és szeretnék rendszeresen sétáltatni. Azt írjátok már meg nekem, hogy kb. mennyi idő kell ahhoz és mennyi gyakorlás, hogy egy kutya nyugodtan sétáljon az utcán akkor is,, ha mellette ugatnak a kerítésnél, vagy jön egy másik kutya. Tudom, hogy ez kutya és gazdi függő is, de mondjuk egy nehéz esetnél, mint az enyém kb. mennyi gyakorlás kell? Két éves a kutyám, azóta próbálkozom mindenféle megfordulós, visszarántós,, húzásgátló hámos módszerrel nem túl sok eredménnyel. Ahol nincsenek kutyák, ott már elfogadható.
2016. márc. 29. 22:23
 8/20 anonim ***** válasza:

Halti, avagy szájszíj (NEM szájkosár).

Nekem 2 staffordom van (hozzájuk képest egy border rántása semmi :D), velük dettó ugyanez volt a probléma.

Kiképző is fojtót javasolt, de fulladtak tőle, annak ellenére, hogy tudom használni ezt a típusú nyakörvet, és abszolút nem segített semmit. A szőrük tropára ment tőle, ami egy border-nél pláne nem lenne szép látvány. Hagytam is a framcba...

Aztán megtaláltam a Haltit. Gyönyörűen lehet vele tanítani a kutyát, nem okoz fájdalmat, nem fél tőle a kutya. Olyan, mint a lovaknál a zabla és a kantár; tulajdonképpen fejnyakörv. :) Nézz utána, csak ajánlani tudom. Ha van rá picit több keret, az eredeti, Halti márkájú szájszíjat válaszd, a kutyának kényelmes, és könnyű vele tanítani.

2016. márc. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha ideadod a kezembe, és nem egy vadított pitbull, akkor tíz perc múlva kezelhetően fog sétálni, és egy hét múlva nyoma sem lesz, hogy valaha hülye volt. Jól reagáló kutyánál három nap. És a jól reagálás alatt azt értem, hogy a megfelelő fegyelmezésre jól reagáló :) Nyilván amíg nem tudod te se rendesen fegyelmezni, addig ketten tanultok, az nyilván tovább tart, mert a kutya nem tudja megérteni azt, amit te nem tudsz vele érhetően közölni.

Alapvetően egy normális pórázkezelést kéne tényleg elsajátítani, hogy egyáltalán a húzást és a mögötte lévő akaratoskodást kiküszöböld. Meg elérni azt, hogy ha szólsz a kutyához, akkor tudja, hogy figyelnie kell, és akarjon is figyelni, mert az jó, mert tudsz számára érdekel is lenni, nem csak a durvulásról szól a dolog. Egy jó suliban ezekre tanítanak, szóval én a helyedben megnéznék egy-két másik helyet is... :)

2016. márc. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Pórázon sok kutya hülye lesz :)


Ok:

-be van korlátozva a mozgása

-gazdi idegessége azonnal átadódik


Megoldás: Először is NYUGI! Ha nem akarsz kutyákkal találkozni akkor amint meglátsz egyet, jó nagy ívben kerültök, laza pórázzal. Ha ez 10 méteres távolságot jelent, akkor úgy. Nyilván ismered annyira a kutyád, hogy 3 méteren belül hülyül csak meg vagy már 7 méteren belül is őrjöng :) Laza póráz, ha nem megy, akkor behívod láb mellé, ha kell, akkor ösztönzéssel (jutalomfalat), vagy félre álltok, leülteted, megdicséred.


Ha meg lerohan titeket egy másik kutya vagy hirtelen összetalálkoztok egy másikkal, akkor ne húzd meg ráncigáld el a tiedet, hanem lazíts, hadd szagoljanak össze. Ha meg összekapnak, akkor rászólsz, tiltod. Ha csak ugat a tiéd, akkor arról kell letiltani, ha úgy könnyebben megy, akkor falattal is rásegíthetsz, lényeg, hogy érd el, hogy nyugodjon le, ne cirkuszoljon. Minél többször sikerült ezt véghez vinni, annál előbb leesik neki, hogy megéri! nyugodtan lenni, mert te is jobb jeleneket sugárzol felé ő meg több kutyával találkozhat.


Mivel póráz nélkül nincs gond, ez bizonyítja hogy jó szociális érzéke van a kutyádnak. Csak pórázon lesz feszült és erre még te is ráteszel önkéntelenül egy nagy lapáttal :)


Nekem tacskó amstaff keverékem van, vele is ez volt a probléma, csak ő verekedni is akart pórázon. Kb. azzal amit leírtam sikerült lenevelni róla, most simán odarohangálhat hozzá ha pórázon is van, bármilyen kutya :) (Persze napi szintű póráz nélküli játék meg séta pluszba azért kell :) ) Ja és sima szövetpórázzal viszem meg egy kényelmes, 4cm széles nyakörvvel. Én se vagyok híve a fojtó nyakörvnek 40 kg/kutya alatt és a border collie meg aztán nem egy húdenagy kutya:D


Nyugi, gyakorlás és mindig te irányítsd a helyzeteket, kb. ennyi a titok. Ja és ne húzd föl magad semmin, akármilyen cifra hisztit levág :)

2016. márc. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!