Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a reális ára egy kölyök...

Mi a reális ára egy kölyök pásztorkutyának?

Figyelt kérdés

Bátorság próbát teljesített szülőktől szeretnék kölyköt.


https://www.youtube.com/watch?v=V9TMFXpQ2yI&list=PL8o5Dw9eag..


Az alábbi fajtákra gondoltam: kuvasz, kaukázusi juhászkutya, közép ázsiai juhászkutya, kangal.

De én szeretnék először választani a kiskutyákból.

Válaszokat előre is köszi.


34/L.



2017. febr. 18. 23:42
 1/10 anonim ***** válasza:
4%

Ezt bármilyen kutya megcsinálja, akivel járnak ösztönkontroll tréningre. Még a yorki is.

Viszont egy kutya sem tudja magától, akivel nem jártak ilyen foglalkozásra.

Szóval attól, hogy a szülőknek van ilyen vizsgájuk a kölyök még nem lesz képes erre magától.

2017. febr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Egyszer akartam venni egy Golden Retriever kölyköt, hát naívan gondoltam biztos nem lehet annyira drága. Amikor mondták, hogy mennyi egyszerűen leesett az állam, pedig nem volt annyira ismert kennel ahonnét vettem volna, csak egy átlagos tenyésztő volt akit megkérdeztem. olyan kutyáknál ahol a szülők valamiért ismertek vagy díjnyertesek hát a csillagos ég. Sajnos azóta sem engedhettem meg magamnak, pedig már évek óta vágyok rá! Talán majd pár év múlva összejöhet. Különben tudás is kell a normális neveléshez, hogy boldog élete legyen, ahhoz nagyon kell érteni a számára megfelelő felneveléshez, komoly kihívást jelenthet.
2017. febr. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Az is igaz, hogy nagyon megéri a pénzt és a fáradtságot, mert cserébe egész életre szólóan emlékezetes tiszta, őszinte barátságot és nem evilági szeretetet kap az ember. Olyat amilyet ember nem képes embernek adni, csak a kutya.
2017. febr. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Ahhoz hogy te választhass először az alomból, neked kell elsőként foglalnod, akár már jóval a születés előtt előjegyezve. Tehát időben meg kell beszélned a tenyésztővel.
2017. febr. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Kuvasz 70-90 ezer, jobb helyen legalább 80.

Kau és KÁJ 100-120, de jobb helyen inkább 120.

Kangal meg 180 ezer körüli egy normális törzskönyvezett, de a legnehezebb feladat nem az ár, hanem elnyerni a tenyésztő bizalmát, hogy te alkalmas vagy és képes vagy arra, hogy a kutya élete normális legyen, nem láncon lesz, sokat mozoghat, nem fogod a pásztorkutyát urbanizálni, kényesztetni, mint ha öleb lenne, hagyod, hogy tegye a kötelességét, acsarkodjon a terület előtt elhaladókra. Na persze van akinek csak a pénz számít, van olyan tenyésztő is, hogy ő mossa kezeit, 8-9 hetesen már bárkinek oda adja, törzskönyvezett, így még drágább, tudnék erre is neveket mondani, de nem akarok! Ha sokmindent elmond a nevelésről és nem csak a pénz leszámlálása érdekli attól érdemes kutyát venni, és itt nem az számít, hogy minél olcsóbb legyen.


Elsőnek választani? Az necces, gondolom nem vagy bejegyzett tenyésztő, van már egyébként kutyád?

Ebbe egy normális nem megy bele, hogy a legszebbet oda adja egy "kívülállónak" úgymond, sokkal hamarabb oda adja a másik tenyésztő barátjának, vagy az is lehet, hogy saját maga kiválasztja az 1-2 legszebbet, amit megtart. Ha ismer kiállításokról, hogy már hosszú ideje érdeklődsz a fajtája iránt, akkor is szerintem csak a kóklerebbek, akik azt mondják hogy oké választhatsz te de akkor adj egy tízessel többet. Bevallom neked ha nekem valaki megengedte volna annak idején, hogy kutya nélkül odamenjek és az elsőt én választhatom ki a kuvasz kölykök közül akkor még nem tenyésztőként akkor nem biztos hogy tőle vettem volna, sokkal inkább egy olyantól, aki azt mondja, hogy "Mire is kell, hány kutyád van? Jaaa még nincs, hát akkor várjál oda adom a biztos tenyésztő barátaimnak, meg akiket ismerek, nekik adok inkább előjegyezhető kölyköket, te meg majd keressél 2 hét múlva"

Amúgy bevallom őszintén, hogy nőnek, már bocsi, ez nem hímsovinizmus vagy ilyesmi, csak őszinte vagyok, de ELSŐ kutyának, Pásztorkutyát már necces, kant meg szinte kizárt, hogy én adnék, ahhoz kell az "apai" szigor és keménység, hogy egy kan pásztorkutya az jólnevelt legyen, egy gondoskodó anyai jellem már nem biztos, hogy képes ugyanolyan keményen fogni egy pásztorkutyát, tapasztalatból mondom Közép-Ázsiás ismerősöm adott már el nőnek kan kutyát, 3 hétig, 12 hetes koráig volt az új gazdánál...

Te inkább szukában gondolkozol? Na meg fontos, hogy a pásztorkutyánál nem a küllem alapján döntünk, jellem alapján, az legyen a fő szempont! Ne a szín meg méret meg küllem, ilyesmi! Nekem is az számított elsőre, hogy a legbetyárabb, leggézengúzabb, legbátrabb, leginkább rámenős kis kuvasz kant hozzam el :)

Nőként szerintem erre te ne törekedj majd!!

2017. febr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Manka68 ***** válasza:
100%
5-ösnek teljesen igaza van, én csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy nem elég erős jellemnek lenni, de a fizikai erő is szükséges hozzá. Ha egy 50-60kg-os kutya megindul (és biztos lehetsz benne hogy meg fog, ha máskor nem, hát kamaszkorban, amikor már nagy és feszegeti a határokat), akkor meg kell tudni fogni.
2017. febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös vagyok, Manka68-nak:


"A válasz 43%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad."

Mégis le vagyok pontozva, de már megszoktam, aki ért hozzá és nem a sablon hülyeségeket mondja, hanem igazat mond azt sehol nem szeretik! Ha hazudnánk és félre vezetnénk a kérdezőt valószínű "hasznosabb" válaszaink lennének :)

2017. febr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves elsőnek. Akkor barátom kutyája egy igazi hős, mert ő még nem kapott semmilyen képzést. Egyszer volt náluk csibész kb 5 percig, ezalatt annyi történt, hogy a csibész berúgta a kaput.Természetesen senki nem tartózkodott az udvaron. A kutya, ahogyan nekiugrott a csibésznek, fellökte őt, majd harapott, és rázni kezdte valamint húzta hátrafelé a csibészt, aki nem tudott felállni és segítségére kellett sietni.


Vannak ideggyenge kutyák, de azokból nem kérünk.


https://www.youtube.com/watch?v=TNJ2DlCLeJ4&index=3&list=PL8..


Kettes válaszolónak:


Isten mentsen attól, hogy egy olyantól legyen kutyus, aki csak küllem versenyekre hordja őket, mert azok sajna reszketnek, mint a nyárfalevél, amikor jön a csibész.

Akkor már inkább szaporítótól vennék, mert nem a papír az érték, hanem a kutya.


4-nek:


Arany szabály, hogy meg kell várni, míg a kiskutya 5-6 hetes nem lesz és csak is akkor lehet foglalót adni, hogyha a szerződésben bent szerepel, ha a kiskutya bárminemű okok miatt nem felel meg a vevőnek, akkor a foglaló teljes összege egy összegben visszajár a vevőnek. Továbbá, ha a kiskutya 1,5-2 éves koráig kialakulnak olyan betegségek, mint pl diszplázia illetve bármilyen csontozati problémák vagy más komoly betegségek stb, akkor a tenyésztő köteles a műtétek egy részét állni vagy a kölyökkutya árát visszaadni (ez külföldön is így működik).


Kedves 5-nek: Ezekkel az árakkal nincs problémám, de akkor a tenyésztő is olyan minőségű kiskutyát adjon és vállalja azokat a következményeket, amelyek akkor fordulnak elő, ha a kiskutya örökletes betegséget hordoz.

Azért egy dolgot tisztázzunk. Ha a tenyésztő meg akarja magának tartani a legszebb és legerősebb kant vagy szukát, akkor én már nem is tudok vele beszélni. Én azért adok ki ennyi pénzt (ami nem kevés, egy komoly havi keresetről beszélünk), mert nekem nem a maradék kell, azt nyugodtan tartsa meg mindenki magának. Nekem az kell, amelyik nekem megtetszik, én azért fizetek. Egy érdekességet hadd említsek meg. Nézegetem fb-n a pásztorkutyás csoportokat és láttam nem egyszer, hogy tenyésztők nem tudták eladni a méregdrága kutyáikat.


Ki beszél itt első kutyáról!? Nekem volt egy kuvasz-komondor keverékem és egy német juhász-rottweiler

keverékem. Páromnak nagy területe van, ezért ők mindig legalább 3 vagy 4 kutyát tartottak. Köztük sok pásztorkutya volt. Érdekességképpen nem törzskönyves kutyák voltak és egynek sem volt örökletes betegsége és mind öregkoráig élt.


Barátomnak van egy kan kutyája, ezért mindenképp szuka lesz, de a kiskutyát együtt válasszuk ki, mivel ő jobban ért hozzá.



Akkor a következőre válaszoljatok, légy szíves.


Ha egy szaporítónál azt a kiskutyát hozom el, amelyiket akarom és egy tenyésztőnél nem, de a tenyésztőnél még méregdrágák is a kiskutyák és nem igazán láttam még olyan tenyésztőt, aki teljes mellszélességgel a vevőt támogatta volna, ha a kiskutya nem olyan, mint kellene. Szerintetek igazam van vagy nem?

2017. febr. 19. 17:56
 9/10 Komlósi G. ***** válasza:
100%

Normális, tenyésztett kutyát nem nagyon kapsz 100 alatt, viszont a telitett piac miatt 80ezres áron már hozza lehet jutni törzskönyves, szűrt kuvaszokhoz.

Itthon kuvaszból eléggé túlpiac van, hála pl. az ilyen ksitermelők lapjában 5000-ért hirdetett "kuvasz"-oknak. (tegyuk hozza hogy a szaporítók és a nem megfelelő tartás miatt alakult ki a rosszabb megitélése is!).


Bátorságpróba része a tenyésszemlének, szóval ha tenyésztőtől veszed akkor garantáltan bátorságpróbásak a szülők.


nézd meg a tenkikuvasz.hu -t is

2017. febr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezt olvastam a netten mit gondoltok? "Mondja meg nekem valaki, hogy miért van ez. Azt tapasztalom, hogy rengeteg tenyésztő meghagy 15-20 vagy még több kölyköt (annyit, amennyi születik nem törődve az alom minőségével). Az hagyján, hogy sokaknál a szűrések egy része hiányzik mindenféle kifogással. Vagy azt, hogy tenyésztők egymás között értékesítik a jobb kölyköket és csak a rosszabb minőségűt adnák el. Ezt több fajtánál észleltem, de még sorolhatnám egy darabig. Kérek mindenkit hogy ha olvassa ne felháborodjon, hanem egy értékes és szakszerű, hasznos választ adjon. "


Hát sokat gondolkoztam szerintetek igaza lehet?

2017. márc. 7. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!