Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A TOJÁSt hogy adjátok a...

A TOJÁSt hogy adjátok a kutyának? Nyersen vagy főve? Hogy a jobb? halottam a tojáshéját is, de azt hogyan, mert porrá őrölni nem tudom hogy kell

Figyelt kérdés

állítólag nagyon szép lesz tőle a szőre, de a tojás mely részeit és milyen állapotban?(héja, sárgája, fehérje, főve, nyersen)

már 2 hónapos kutyának is lehet?


2010. máj. 9. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
hát. tudom, hogy nyersen kellene, de én azt valahogy elég undorítónak tartom, úgyhogy én főzve szoktam nekik adni, úgy, hogy kisebb darabokban néha a kajájába keverem. Egy héten egyszer, általában hétvégén, amikor mi is főtt tojást szoktunk reggelizni.
2010. máj. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Én is kutyagazdi vagyok és megosztom veled a titkot a tojás fehérjétés sárgáját szétv

lasztod és simán vagy a kajájába nyersen odaadod a kutyának a tojás sátgáját.

2010. máj. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Ami a gazdinak undi a kutyának irto finom lehet. Nem kell megfőzni hanem a sárgáját és a fehérjét szétválasztod majd a sárgáját beleöntöd a táljába és nem is kell bekeverni vmi mellé mert megeszi úgy. De a fehérjét ne öntsd bele a sárgája mellé mert akkor nem lesz "hatása". Mert a " jó vitaminok" a sárgájában vannak és a fehérjében pedig azok, amik semlegesítík azokat a "jó vitaminokat" a sárgájában. ezért is add csak neki nyugodtan akár 2 hónapos kutyusnak is a tojássárgáját. =) rem. segíthettem
2010. máj. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Szerintem nyersen a legegészségesebb, a mi kutyánk nagyon szereti úgy de a helyáról hogy megeheti-e nem hallottam.
2010. máj. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk a kutyák házikosztot és kutyatápot kapnak egybe, ebbe szoktam belerakni nyersen, mind a 3 kutyának 2-2 db-ot. :) Tojéshéj mentesen!!
2010. máj. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A tojáshéjat mozsárban töröm össze. A kaját kell megszórni vele, nagyon jó, tiszta kalcium. Az én kutyám nem tudja elrágni a csontot, így tojáshéjával egészítem ki a menüjét.
2010. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is nyersen adom, héj nélkül. Fölverem, de nem szoktam különválasztani a sárgáját meg a fehérjét. Vagy magában adom, vagy kicsi tejjel hígítva, szoktam néha kenyeret aprítani bele vagy ráöntöm a tápra. Imádják. A héját nem szoktam odaadni, de azt olvasta, oda lehet, csak porrá kell őrölni.

Én nem adnám főve a kutyának, egy személyes rossz élmény miatt. Mikor kicsi voltam, fel akartam falni egy főtt tojást és olyan mohón ettem, hogy megakadt a sárgája a torkomon és majdnem megfulladtam. A kutyáim is elég mohón esznek, így emiatt a rossz élmény miatt félek, mindig az jut eszembe, nehogy úgy járjanak, mint én anno. :S :D

2010. máj. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyersen, ráöntöm a tápra.
2010. máj. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Én nyersen szoktam adni nekik, 1 héten 1-szer. Ne vidd túlzásba mert korpás lesz tőle a szőre. A héját pedig fapohárba egy kis fa darabbal porrá szoktam őrölni, és a tojással keverem össze.A héjában sok a csonterősítő(kalcium), a tojásba pedig a fehérje, ami az izom növekedést segíti elő. Én ezért a két dologért adom a kutyáimnak.:)
2010. máj. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező!

A tojás nagyon egészséges. A legtökéletesebb fehérjeforrás a világon. Főve a legjobb a tojás, mégpedig azért mert a benne lévő biotintartalom, így válik ki, hasznosul a kutya számára a legjobban. Valamint azért is ajánlott főve, mert megelőzhető számos fertőzés veszélyének elkerülése.

Tojást főve annyit ad a kutyájának amennyit csak akar, akár mindennap adhat neki 2-3 db-ot. Semmi baja nem lesz tőle. Volt aki azt írta káros hatása van, nem kell tulzásba vinni, meg, hogy korpás lesz a kutya bőre. Mindezen állítások nagy butaságok. Elnézést, hogy így fejezem ki magam, de ez így van. A tojás nagyon jó hatással van a szőrzet és az izomzat fejlődésére. A tojáshéj porrá őrölve, és ennek adagolása meg fölösleges. Egyes esetekben székrekedést okozhat, valamint túladagolható.

Írásomnak nyugodtan hihet, állatorvos vagyok. Mostanában regisztráltam ezen a fórumon.

Hozzáteszem, én is szoktam a kutyámnak adni tojást, naponta 2-t főve. Collie kutyám van, kiállításokra is járok vele, nagyon szép a szőre, és fejlett az izomzata is.

2010. máj. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!