Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyire fontos a...

Szerintetek mennyire fontos a kutya fűrdetése?

Figyelt kérdés
Magyar vizsla, 2 éves. Soha nem volt még megfűrdetve, de nem is büdös meg koszosnak sem látom. Párom meg akarja fürdetni, de szerintem tök felesleges. Szerintetek mennyire szükséges?
2017. febr. 23. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Néha átfésülni nem árt, hogy az elhalt szőröket kiszedd, meg azért a séta során a kosz csak ráragad, szerintem évi 1x fürdetés nem árt. Mondjuk a mi vizslánk nyáron minden séta alkalmával ázik a folyóban :D
2017. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem Vizsla eseteben (ha nem hempergett semmiben) evente 2x aztan le van tudva (marha lakasban tartjatok). Amig a kornyezeteteken, illetve magan a kutyan nem latjatok annak a jelet, hogy furdetni kene (pl. sar hullik a bundajabol) szerintem felesleges.


Van egy labi-vizsla keverekunk, ot szinte nem is kell furdetni, mikor nagyon saras ido van es erdobol jovunk maximum a mancsat szoktuk attorolgetni. Nagy ritkan ha pont egy pocsojaban kivan vidaman birkozni egy masik kutyaval...nos akkor nincs mas lehetoseg megy a zuhany ala.

2017. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lakásban van, de a nap felét kint töltjük a parkban vele. Egyáltalán nem koszos és nem is büdös.
2017. febr. 23. 13:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a labradoromat soha nem szoktam fürdetni, csak amikor úszik valami természetes vízben, azt mondjuk elég sokat, mikor jó idő van.
2017. febr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fürdetés hasznos, de nem kötelező. És nem szabad túlzásba vinni sem.


Az én kutyám évente 1-2-szer fürdik, meg ha nagyon sáros lesz akkor. Ennek ellenére állandóan piszkos, pedig csak benti kutya. Ha mindig fürdetném, amikor piszkos és büdös, akkor 3 naponta menne a zuhany alá.. :/


(Vizsla keverék...)

2017. febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Évente 1x azért illik megfürdetni, többször nem szükséges.
2017. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nem büdös, akkor nem szükséges, ha nagyon összemocskolja magát akkor azért fürdessétek meg. Én a mi kutyáinkat (kinti kutyák) Évente 2x megfürdetem. Tavasszal (télen azért összeszednek némi bukét, de nem mondanám extrém büdösnek) és kora ősszel. Nyáron meg az egyik fürdik a "medencéjében" és a tóban/patakban, ha olyan helyre megyünk.
2017. febr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell fürdetni, legalábbis samponnal nem, maximum indokolt esetben (pl. ha trágyába vagy dögbe fetreng).
2017. febr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!