Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az én kicsi lány csivim 15...

Az én kicsi lány csivim 15 hetes, mostanában az a szokása, hogy harapdál ha mérges vagy ha túl van pörögve játék közben. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Eddig is csinálta néha, de mostmár élesebbek a fogai és fájdalmat okoz. Ma pl mikor rá szóltam, mert rosszalkodott csúnyán rám förmedt és meg akart kapni. Tudnátok adni tanácsot, hogy ilyenkor mit kellene tennem, vagy hogyan szoktassam le erről?

Próbáltam már rászólni rengetegszer, hogy lássa haragszom rá de olyan mintha nem venne komolyan. Ugyan úgy folytatja tovább. Hangosan felkiáltottam hogy fáj és nem szabad, de semmi.



2017. febr. 25. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
úgy nyakon verném hogy még egyszer rám nem merne nézni csúnyán... még csak 15 hetes de már el van rontva...elkezdhetnéd nevelni. A kutyák nem tudják a szavak jelentését, meg kell nekik tanítani hogy mit jelentenek és mit vársz
2017. febr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyen kistestű kutyiknak sok bőr van a nyakukon. Azt fogd meg, mintha az anyukája csinálná és rázogasd meg, vagy csípd meg, mintha az anyuka belekapna. Ehhez mond hozzá határozottan hogy NEM! És ha tovább csinálja hagyd ott faképnél és csak 5 perc múlva játszatok újra. Hamar meg fogja tanulni, de csak akkor csináld ezt, ha erősen harap, mert ha rágcsál én mindig hagyom hisz akkor direkt vigyáz meg ne harapjon, ami inkább dícsérendő. De fel is sikoltgatsz hogy fáj, vagy áuu de akkor egyből hagyd ott. Ha valami kérdésed van nyugodtan írj! Tenyésztőtől van?
2017. febr. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Az előttem szólónak van igaza. Rá kell szólni erélyesen, hogy NEM, abba kell hagyni mindig a játékot és ott kell hagyni.
2017. febr. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mivel a kutya a szóból nem ért (míg meg nem tanulja, mit jelent), így eleinte fizikailag kell megakadályozni, amit csinál. Azért gondolom egy csivavánál ez nem akadály.

Összefogod a kis pofáját, és erélyesen rászólsz, hogy nem! Úgy csináld, hogy komolyan vegyen.

2017. febr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert kis termetű kutya lesz, még meg kell nevelni, különben pokollá teszi később az életed.
2017. febr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Ez van, ha méreggel tenyésztett görcsöt tartasz.
2017. febr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Az elsőre nem írok semmit... A második pedig sokat segített, megpróbálom, köszi szépen :) igyekszem neki mindig jelezni, hogy nem jó amit csinál. Egy szaporítótol hoztuk el, aki persze fajtatisztának hirdette, nem is tudtam hogy van ilyen és képesek az emberek ilyesmire 😞 sajnos amikor találkoztunk az illetővel sejtettem hogy nem stimmel a dolog (roma nagydarab csávó) és egyből láttuk, hogy nem fajtatiszta, de párommal inkább elhoztuk a kicsit mert nagyon sajnáltam 😞 úgy voltunk vele jobb helyen lesz nálunk. Még aznap orvoshoz vittük és szerencsére azóta majdnem minden oltást megkapott, mert persze oltási könyvet sem tudott adni (mert h állítólag máshol hagyta, meg blabla). Imádom, nem bántuk meg hogy elhoztuk és szerencsére nincs vele egyéb gond. Természetesen már beszéltem valakivel aki tovább adta a csávóról az infókat hátha megtalálják és rendbe szedik emiatt. Tanultunk a hibából és többet soha nem fogunk törzskönyv nélküli kutyust venni.

Az utolsónak meg csak annyit, hogy ha fogalmad nincs a fajtáról akkor nem kéne ilyen hülyeségeket írni. Iszonyatosan hálás, imádja az embereket és nagyon hamar tanul. Csak ez a harapásos dolog, hogyan kéne leszoktatni, hát ezt sajnos nem tudtam mert nincs tapasztalatom ezért kértem tanácsot. Nem szeretném elrontani. Ennyi

Köszönöm mindenkinek, igyekszem nagyon. Ha nem megy akkor irány a kutyaovi :)

2017. febr. 26. 17:17
 8/9 anonim ***** válasza:
22%
Nem hálás, nem tanul, és idegbeteg kis görcs. :D Még focilabdának sem használnám. ;)
2017. febr. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a te bajod ;) sajnos vannak ilyen buta emberek, akik nincsenek tisztában a dolgokkal. De ha neked nem tetszik az, hogy kicsi akkor igazán leírhattad volna normálisan. Bár mit várok az ilyenektől... :D nekem abszolút mindegy mekkora, kicsi vagy nagy egyformán tud mindegyik szeretni, ha normálisan neveled és odafigyelsz rá meg főleg. A szüleimnek egy gyönyörű németjuhásza van, nagyon szeretem őt is. De ők kertes házban laknak, én ennél a kis csöppségnél maradtam, mert kis társasházban lakunk. Minden esetre, ha te csak mérges csivivel találkoztál az elég szomorú 😞
2017. febr. 27. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!