Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves berni pásztor kutyámnak...

Igabcsy kérdése:

3 éves berni pásztor kutyámnak a rágófogai sárgulnak, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Nem lyukasak vagy rosszak. De úgy nézem, hogy egyre nagyobb felületen látszódik az elszíneződés.

Száraz táppal etetjük, de mindig teszünk bele kevés konzervet is 2/3 - 1/3 arányban.

Hogyan varázsolhatom fehérre a fogait? Egyáltalán ez probléma vagy csak esztétikai gond? Kiállításokra nem járunk, Ő egyszerűen házőrző és családtag. :-)


2010. máj. 9. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
fogkő. le kell szedetni, mert el is veszítheti a fogait...
2010. máj. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Na, azért ott még nem tartunk. Egyelőre enyhén sárgák. Ezért gondoltam, hogy léteznek rágócsontok vagy valami ilyesmi, ami a meggátolja a lepedékképződést.

(mindannyian tudjuk, hogy a piacon vannak silány minőségű kutyatápok, gondolom a szájhigiénia termékek között is léteznek jobbak és rosszabbak)

Ebben kérnék tanácsot, hogy melyek a jobb fajták. Milyen legyen az alakjuk, stb...

2010. máj. 9. 17:39
 3/7 anonim ***** válasza:

A tápevéstől nem megy le a plakk, majd a fogkő. Hiszen a tápot bekapja és max hátul roppant egyet rajta, majd lenyeli.

Főtt marha csont, kopogósra szárított vastagabb kenyér, amibe belemélyed a foga rágáskor, így ledörzsöli.Lehet kapni ú.n.fogtisztító rágni valókat. Amelyik csomagolásán egy fog van, abban még vannak olyan adalékok, amik kissé semlegesítik a nyálban lévő ásványi anyagokat.

2010. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapni bőrből készült rágószalagot kutyáknak , itt nálun a boltban 1000 ft és van benne 20 db. Én most vettem a kutyának port amit a kajájára kell szórni és feloldja a fogkövet valamint meggátolja a képződést és elveszi a szályszagát PlaqueOff a szer neve , de ez 4000 ft volt :S
2010. máj. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Te nem véletlenül az Enikő vagy ?:)
2010. máj. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ezt a PlaqueOff-ot ki fogom próbálni. És mindenképp veszek neki ilyen marhabőr rágókát is.

Neeem... nem Enikő vagyok. :-)

2010. máj. 9. 19:26
 7/7 anonim válasza:
jajj, de kár, hogy nem az Enikő vagy, de neked is örülök természetesen, bárki is vagy :D
2010. máj. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!