Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Frissen telepített akváriumban...

Frissen telepített akváriumban miért sárgulnak a növények?

Figyelt kérdés
54-literes akváriumunk van (ez szett,van tető,neon,szűrő,levegőztető hozzá) vettem bele 2 növényt egyik olyasmi mint a vadkender:D kis apró levelekből áll a másik rózsaszines lilás nagyobb levelű növény,pontos neveit nem tudom sajnos,elültettük őket de kosarastól nem tudom ez lehet e a probléma forrása vagy esetleg más,a kosár alá tettem aqua plant tablettát ám a kisebb levelű eléggé sárgul a nagyobb levelű hagyja el a leveleit mitől lehet?:(
2010. aug. 9. 03:14
 1/2 anonim ***** válasza:

nálam is a legtöbb növény kirohadt. Egy másik kisebb akváriumba meg amibe nem raktam szűrőt, abba megmaradtak a növények. De igazából az se mindegy milyen növényt veszel.


Pl az "Anubias" nem fog kirohadni, mert annak nem kell táptalaj, az a vízből veszi fel a neki szükséges ásványi anyagokat.


Meg van 1-2 hínár fajta is, ami strapabíróbb.

A tündér hínár az hamar megbarnul és tönkremegy,

de a többi az jó szokott lenni nálam.


Meg hát a növények a lágyabb vizet szeretik (pl esővíz), csak hát a csapvíz elég kemény. Lágyítani tudod a vizet úgy, hogy 1 flakon desztillált vizet veszel a benzinkútban, és az akvárium felét azzal töltöd fel.

2010. aug. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A vadkendert nem ismerem, nem vízinövény. :-)

De az apró és vörös levelű növények fényigényesek. A vörösnek kell vas is. Ha új az akvárium, akkor a tápozás nélkül a legtöbb növény megroggyan.

Próbáld ki a jbl 7 kugeln tápgolyót. Folyékony tápot egy hónapig feleleges...

2010. aug. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!