Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A törzskönyv garancia?

A törzskönyv garancia?

Figyelt kérdés

Egészséges kutyát keresek, csak hobbi célra. Nem akarom tenyészteni, sem kiállításra vinni. Csak legyen mentes a fajta betegségeitől, legyen jó természete és családban töltse az első 10 hetét, ne egy ólban és jó táppal estessék.

Az nem zavar, ha nem a "leggyönyörűbb" a kutya fajta sztenderd szerint.


Ha törzskönyves kutyát veszek, az minden esetben megfelel a fenti követelményeknek? Vagy már itt is tudnak trükközni?

Akinek esetleg tapasztalata van a tenyésztő és tenyésztő közötti különbségekről, leírná? (A szaporítókat, nyilván már fel sem hozom, hiszen a törzskönyv a minimum, hogy tenyészthető állatok kölykét vehessem meg)


2017. febr. 27. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó esetben igen. Én pl. nem a legmenőbb, legdrágább kennelből vettem taavaly kiskutyát, hiszen nekem is hobby célra ill. lassan sportolásra (mantrailing, obodience) van. (németjuhász). Nekem is az első szempont a betegségek elkerülése volt, láttam a szülőket személyesen, ill. a tenyésztőpároson látszott, hogy odavannak a kutyáikért és szívvel-lélekkel csinálják. Mielőtt rájuk találtam beszéltem több tenyésztővel (nagyobb nevűekkel is). Volt amelyik nem is válaszolt vagy flegmázott.
2017. febr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Attól, hogy törzskönyve van nem biztos, hogy szűrtek a kutyák örökletes rendellenességre. Pl: diszplázia

Amint megvan, hogy melyik a számodra ideális fajta (szerintem) keress rá, hogy milyen betegségeik lehetnek és kérdezz rá, hogy szűrtek-e a szülők. Sajnos van, hogy egy hmmm. tenyésztő szukája leellik és mondjuk 3 kiskutyának valamilyen rendellenessége van. A maradékot eladja teljes értékűnek, amikből újabb betegségre hajlamos alom lehet. Tájékozódj és utána dönts.

2017. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Törzskönyv ÉS a szülők egészségügyi szűréseinek a papírjai. Mert már sajnos sokan hamisítanak törzskönyvet is. A szűrések pedig a legtöbb fajtánál kötelezőek. Egy normális tenyésztő kérés nélkül megmutatja ezeket a papírokat. Mi is amikor mentünk a kutyusunkért, a tenyésztő szó nélkül az "orrunk elé tolt" mindent, a törzskönyveket, szűrések papírjait, kiállítási papírokat, tenyészszemle eredményét, adásvételi szerződést, szóval kb mindent, és ez így van rendjén, ő nyílt lapokkal játszik, én meg tudom mit veszek.
2017. febr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a törzskönyv nem garancia. Az a kiskutya származási igazolása. a két szülőnek rendelkezni kell a fajtára előirt egészségügyi szürésekkel. Viszont csakis a monogénes betegségekre tudnak neked 100 százalékos garanciát adni. A tenyésztő sem genetikus, ő sem tudja kiszámolni a betegségek előfordulását, viszont a szürésekkel törekszik arra, hogy ezek esélyét a minimálisra csökkentse. Először is legyenek szimpatikusak, tisztán, jól tartva a kutyák, legyenenek rendbe a papirjaik, illetve kérdezz utána a felmenők életkorának.
2017. febr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!