Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó a tenyésztő?

Jó a tenyésztő?

Figyelt kérdés

Kinéztünk egy tenyésztőt(esztergomi) ott 100ezer Ft a kutya törzskönyv(nem is lehet anélkül meg venni a kutyát) oltások stb. meg van.Tudjuk hogy tenyésztőtől kell venni nem is akarunk más honnan csak hogy még is 100ezer..Bichon Bolognese-ről van szó.Szerintetek jó döntés lesz?(A kutya fajtája az biztos ezt ne is kommentáljátok negatív kritikával) Mert arra gondoltunk hogy utána lehet vinni kiállításokra ilyenekre..Kiállításra vihető irat is meg lenne.

Jó döntés? Jó kutyám lesz így? Már mint nem lesz beteg,öröklődő betegségei is kizártak így? Leírnátok miért jó hogy ha így vesszük a kutyát?(Kenelből,törzskönyvesztetve,garanciával) Mert garanciát is vállal rá 30napig meg kutya tápot is ad azt mondta.Jó lesz ez így?

Köszönöm!:)



2014. szept. 19. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha új a kennel, és nem annyira híres, nincsenek eredmények akkor értehő ez az ár, ami ugye az alap. :) Szerintem teljesen korrekt! Így is vihetitek kiállításra, mert lehet hogy sokkal sikeresebb lesz, mint mondjuk egy 300 ezerért vásárolt Bichon. :) Ha a TK, oltások, féregtelenítés, garancia megvan akkor minden rendben. A felmenők gondolom szűrve vannak és egészségesek, sajnos semmi nem kizárt, de sokkal kevesebb az esélye bárminek. TK nélkül egyébként tenyésztő nem ad el kutyát!

És azért kell így kutyát venni mert nem hamisítványt vásárolsz, hanem eredetit, ráadásul egészségeset. :)

2014. szept. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

100 ezer forint meg igen reális ár, ennyibe kerül egy minőségi kiskutya. Lehet drágának tűnik, de gondolj bele, hogy az a kiskutya 10-15 évig a hű társad lesz. Manapság ennyiért meg egy mosógépet veszel, ami 5 évig bírja...


Egészségügyi szűréseik vannak a kutyáknak? Ez is nagyon fontos.

2014. szept. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Vannak és a szüleinek is meg vannak a szűrések.:)

Köszönöm!:)

Ma néztem neten kutyákat és láttam egyet aki 40.ezerért akarta eladni és 7.20.született azt írja azonnal vihetőek és a hirdetést 8.5-én tette fel. Te jó ég. Majd nem sírva fakadtam..A tenyésztő azt mondta 12 hete korában a legjobb ha elhozzuk..Előbb ő oda sem adja.

2014. szept. 19. 15:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egy nagyon jó tenyésztőt fogtatok ki, mert általában 8-9 hetes korban már "szabadulnának" tőlük, de gondolom a szocializáció miatt fontosnak tartja a plusz 4 hetet. :) Szerintem jól választottatok! És 100 ezer forint alatt nincsen TK-s kutya szóval nagyon jó áron, jó helyről hozhattok egy egészséges kutyust. :) Csak győzd kivárni a 12 hetet! :D
2014. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én csak kíváncsiskodom.. Milyen szűrések vannak egy bolognese-nél?
2014. szept. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Fogalmam sincs, hogy a társasági kutyáknál milyen szűrések, eredmények kellenek a tenyésztéshez, de érdemes elkérni az eredeti példányokat mindenből, különösen a szűrések eredményeit persze. De a leírtak alapján nagyon jó kennelt találtál!

Az egyetlen furcsa, hogy csak 30 napig vállal garanciát? Általában a kutya egész életére garancia jár, mármint persze csak az örökletes betegségeket tekintve -munkakutyáknál ösztönhiány, rossz idegrendszer esetében is.

2014. szept. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
a 30 napos garanciát kicsit kevésnek találom,, mert az öröklődő betegségek csak később szoktak kijönni, tehát 1 évesen már mossa kezeit. Ez nem tetszik. másrészt a 12 hetes elvitelt pedig későinek. A kiskutya ha 8 hetesen kerül a családhoz, sokkal könnyebben vált, és illeszkedik be. 8 hetes kortól ha még az alomban is marad a kölyök, akkor már egyenként kell foglalkozni velük, hogy megtanuljanak az emberrel is kommunikálni.
2014. szept. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valóban a tizenkét hetes kor a legideálisabb a kutyának a legújabb kutatások szerint,nyolc hetes kortól vihető a törvény szerint.Az egy hónap inkább csak a lappangó fertőző betegségek okozta megbetegedésekre ad garanciát, az öröklődőkre nem,mivel azok később jelentkeznek.Igaz,ilyen garanciával a kutya is drágább lenne.Ami az ilyen kutyuknál gyakori hiba és a korrigálása annyi,mint az eb ára,az a patella ficam.Ha erre szűrve vannak a szülők / patella fejlődési rendellenesség/ akkor nyugodtan megveheted.Ez az összeg amúgy nem sok azért,hogy tudod,nem kell azon izgulni,mi nő néhány hónap múlva a kutyádból vagy milyen változatos betegsėgeket fog produkálni az évek során.Hosszú távon mindig megéri a minősėget választani.
2014. szept. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, azért érdekelnének a szűrések, mert pl. a yorkiknál meglepődve hallottam, h se egy patella, se semmilyen szűrés nem kötelező, tenyészszemle és viszlát.

Komolyan érdekel, h pl. ez a tenyésztő mire vállal garanciát. Majd írd meg légyszí kérdező!

2014. szept. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!