Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyásoknak milyen jogalapju...

A kutyásoknak milyen jogalapjuk van arra, hogy belterületi parkokat, patakpartokat, füves területeket sajátítsanak ki maguknak és kutyafuttatónak használják?

Figyelt kérdés
Szinte az összes hazai településen megfigyelhető a kérdésben leírt jelenség, miszerint bizonyos parkos, füves területeket a kutyatartók magukénak gondolnak és kutyafuttatóként használnak, több esetben természetvédelmi területeket is. Az ilyen településrészek utána rohamos romlásnak indulnak, mivel a fel nem szedett kutyaürülék és -vizelet még a gondozott füvet is károsítja, valamint a kutya nélküli emberek az atrocitásokat, kutyatámadásokat elkerülendő elkezdik kerülni a szóban forgó területeket. A pórázhasználatot természetesen - sok esetben még a helyi önkormányzati rendelet előírásait is megsértve - mellőzik a kutyatartók, arra hivatkozva, hogy "hagy szaladgáljon szegény kutya". Ha odarohan egy gyanútlan járókelőhöz, elintézik egy "nem bánt!" odaszólással. A nem kevés közpénzből kialakított kutyafuttatókat pedig nem használják, arra hivatkozva, hogy messze van és zsúfolt. De mégis milyen jogalapjuk van arra, hogy más embereket megfélemlítsenek és zavarjanak a kutyáikkal valamint szennyezzék a környezetet kutyáik ürülékével és vizeletével?
2017. márc. 1. 17:55
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
84%

Ja és Debrecenről jut eszembe...

Magyarázd már el, hogy melyik a "környezetszennyező", egy retkes ember által kihelyezett méreg ami miatt elpusztult egy egerészölyv, vagy a kutyapisi?

2017. márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
89%

Ott a pont utolsó! Eddig volt, hogy odajártunk sétálni, de mióta ez az incidens történt inkább kerüljük azt a helyet (pedig nagyon közel lakunk)...

Kedves kérdező ha jól tudom egy normálisan kutyáját sétáltató emberber miatt még nem került senki életveszélybe. Viszont, ha egy kisgyerek találja meg azt az egerészövlyet, akkor valószínű, ugyanis olyan erős méreggel mérgezték/mérgezik a madarakat, amik emberre is halálosak... Gondolozz pls..

2017. márc. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
91%

Én egy kisvárosban élek. Itt borzalmasan le vannak korlátozva a kutyatartók, kutyafuttatót még a szomszédos településeken sem tudok, hogy lenne, olyanról meg hogy "kutyakakis kuka" ez alatt a kérdés alatt hallottam először az egyik válaszban, nálunk ugyanis a közterületek nagyrészén még normális kuka sem nagyon van.

A kutyának viszont nem csak a sétálásra, hanem a futásra, játszadozásra is szüksége van, amire ugye direkt kutyáknak kijelölt helyen nincs lehetőség. Te ilyen helyzetben mit tennél?

Persze az is egy megoldás, hogy akkor senki se tartson kutyát a városban, aki tényleg ki akarja elégíteni az állat mozgásigényeit, csak azok akik ígyse-úgyse viszik le a kutyát (felénk sajnos ez a fajta van többségben), de be kell látnod, hogy ez egyáltalán nem opció.

És mint ahogy már előttem is írták egy páran, a kutyaürülék lebomlik, a műanyag szemét viszont nem.

2017. márc. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
76%

Ha úgy vesszük, jogu(n)k nincs hozzá. De az én kutyám pl konkrétan gyűjtötte a szemetet a suli melletti parkban, és én sorra dobáltam ki. Akkor most ki szennyezett többet? Mert az embernek sincs joga ezt tenni a környezetével, élőhelyével.

Ami a kutyafuttatókat illeti... A környékünkön is van néhány, közel s távol, de 1: a legtöbb csórón van karban tartva, lyukas kerítés, árnyék nuku, stb. 2: ha mindig oda viszed a kutyát, ugyanúgy megunja, mint a kertet, és mindennap le kell mozgatni őket.

Itt is láttam olyat, hogy a kutya csak azért van elengedve, mert pici, vagy nem bánt, de nem behívható, ugatják az embereket közelről, vagy pampognak az arra sétáltatott kutyáknak. Meg kell értenünk nekünk kutyásoknak, hogy nem mindenki szereti az ebeket, sőt, valaki fél tőlük. Ha már szabadon engedjük szeretett szőrgombócainkat, akkor olyan helyen tegyük, ahol senkit se zavarunk vele különösebben, mert az "akkor ne menj arra, vagy ne figyelj rá"-t nem várhatjuk el semmilyen területen. Nem azért mentek oda azok a járókelők, hogy konfrontálódjanak (legalábbis a normálisabb fajtája).

Amúgy meg ami a kutyakakit illeti, igenis fel kell szedni még erdőben is, mert a vadállatok ürülékével szemben ez már nem úgy bomlik le, nem teljesen természetes anyagok vannak benne. Tudományosan bizonyított, hogy káros a kutyaürülék (fertőzőnek nem nevezném, legfeljebb beteg kutyák esetében, és még mindig vannak olyan gazdik, akik nem gondoskodnak oltásról, féregtelenítésről). Szóval ezzel remélem egy mítoszt eloszlattam.

Persze mindenre igaz, hogy akinek nem inge...

2017. márc. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
73%
Biztos megint a jómódú, kutyagyűlölő, homoszexuális fiatalember írogat, aki kb. negyedévente kirak valami hasonló provokatív kérdést.
2017. márc. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
62%
xd
2017. márc. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
65%
Mi nem sajátítjuk ki, sőt... Szorgalmasan kerülgetjük a parkokban a rosszindulatú, kutyagyűlölő, állat alatti egyéneket.
2017. márc. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes. Itt nálunk van egy közepes méretű park. Minden nap ott vagyunk a kutyákkal és vannak ott más emberek is. Bicikliznek, kocognak, sétálnak, játszanak (gyerekek is), de sosem volt még problémánk a kutyás-nem kutyás kérdésben. Mivel reggel és este is csapatban (mindenkinek akinek kutyája van összejön kb. 20-30 kertvárosban!!) sétálunk így sosincs probléma. Összeszedjük a kakit és nem hagyjuk szanaszét. Persze, vannak idióta kutyások is (nem nálunk az újakat mindig betanítjuk :D), de ugyanúgy vannak idióta nem kutyások is!!
2017. márc. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
85%
Van itt pár különböző dolog összekeverve. Szerintem az egy jogos igény a nem kutyások részéről, hogy a kutyaürüléket mindenki összeszedje, ahogy szemetelni se kellene senkinek, az természetesen nem érv semmire, hogy mások meg szemetelnek. Az is jogos igény, hogy a kutya ne viselkedjen tolakodóan velük, az pedig végképp evidens, hogy ne viselkedjen agresszíven. Én ezeket az igényeket abszolút respektálom és igyekszem állandó jelleggel megfelelni nekik. Viszont a _köz_terület ennek megfelelő normális használatához igenis jogom van, ugyanúgy, ahogy másoknak. Azzal pedig nem vagyok hajlandó foglalkozni, hogy másokat egy kutya puszta jelenléte is zavar, mert nem kell mások mentális zavarokból fakadó hülye igényeinek mindenáron megfelelnem. Kisgyerekhez természetesen nem engedem közel a kutyámat, nem azért, mert bármi probléma lehetne ebből részünkről, hanem mert elfogadom, hogy egy húsz kilós gyereknek egy harminc kilós kutya nagy és ijesztő is lehet, de egy felnőtt ember viselkedjen felnőtt módon és igenis viselje el egy békés, őt nem piszkáló kutya közelségét, ha erre képtelen, az nem az én problémám.
2017. márc. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
96%
#18 Ez meg a másik, hogy én is hosszú évek óta járok a Duna-partra esténként a kutyámmal itt Békásmegyer-Csillaghegy-Rómaipartnál, ahogy rengetegen mások is és elvétve látni konfliktust, az emberek a kérdező hülyeségeivel szemben alapvetően békében elvannak egymással. A kutyaszart meg szinte mindenki összeszedi, mert ahhoz képest, hogy mennyi kutya mászkál itt, szinte nincs.
2017. márc. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!