Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyásoknak milyen jogalapju...

A kutyásoknak milyen jogalapjuk van arra, hogy belterületi parkokat, patakpartokat, füves területeket sajátítsanak ki maguknak és kutyafuttatónak használják?

Figyelt kérdés
Szinte az összes hazai településen megfigyelhető a kérdésben leírt jelenség, miszerint bizonyos parkos, füves területeket a kutyatartók magukénak gondolnak és kutyafuttatóként használnak, több esetben természetvédelmi területeket is. Az ilyen településrészek utána rohamos romlásnak indulnak, mivel a fel nem szedett kutyaürülék és -vizelet még a gondozott füvet is károsítja, valamint a kutya nélküli emberek az atrocitásokat, kutyatámadásokat elkerülendő elkezdik kerülni a szóban forgó területeket. A pórázhasználatot természetesen - sok esetben még a helyi önkormányzati rendelet előírásait is megsértve - mellőzik a kutyatartók, arra hivatkozva, hogy "hagy szaladgáljon szegény kutya". Ha odarohan egy gyanútlan járókelőhöz, elintézik egy "nem bánt!" odaszólással. A nem kevés közpénzből kialakított kutyafuttatókat pedig nem használják, arra hivatkozva, hogy messze van és zsúfolt. De mégis milyen jogalapjuk van arra, hogy más embereket megfélemlítsenek és zavarjanak a kutyáikkal valamint szennyezzék a környezetet kutyáik ürülékével és vizeletével?
2017. márc. 1. 17:55
1 2 3
 1/28 bollocks ***** válasza:
80%
Ajjaj, bajok vannak...
2017. márc. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
81%
Engem jobban zavar a sok cigicsikk meg a cigifelhő...nem is beszélve a műanyag szemétről...
2017. márc. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom ilyen szituval én még nem találkoztam. Debrecenben élek (biztos van olyan rész, ahol a te általad leírt a helyzet). Igen mi bemegyünk az erdőbe, elengedem, de ha jön valaki egyből visszahívom, nem bánt, fiatal még, csak túl vehemensen örül másoknak, idegeneknek is ( németjuhász szóval nem egy öleb). Igen a természetvédelmi területre is bemegyünk (20 perc kocsikázásra van tőlünk egy rét ami már nem Debrecen). Ott szaladgálhat eddig kb 2 emberrel találkoztunk ott. Kutyafuttató a közelünkben nincs és ha már beülünk a kocsiba nem egy 100 nm2-es futiba viszem a kutyáimat, ráadásul az egyik nem szereti a kutyákat. Így rét teljesen ideális. A pisiről, kakiról annyit, hogy a vadállatok szerinted hova végzik? pl. a réten sokkal több őz, nyúl és egyéb ürülék van, mint kutyakaki. Nyilván parkokban városon belül összeszedem, de az erdőben és réten nem...
2017. márc. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
70%
Ja az meg a másik dolog, hogy a legközelebbi kutyafuttatóban 1000 ft/ alkalmat kell fizetni és 2 kutyasuli mellett már nem nagyon fizetnék 3. helyre ezért sétálunk a réten/erdőben.
2017. márc. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Manka68 ***** válasza:
74%
Mindenkit zavar valami : túl kicsi az életterünk. Tanuljuk meg elviselni egymást. Én felszedem a kutyaürüléket, cigicsikket, te pedig nem pánikolsz ha egy jól nevelt és garantáltan visszahívható kutya kíváncsian és örömmel üdvözöl. Ha nem akarsz vele interakcióba kezdeni, ignorálod és kész.
2017. márc. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 szaboniki2222 válasza:
67%
Minden joguk megvan hozzá...kutyauraloooom!
2017. márc. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%

:"D

Vicces vagy Kérdező.

2017. márc. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
13%
Kerüld ki, ha nem tetszik. Én mindenhova póráz nélkül viszem a yorkimat. Sőt, még a kakit sem szedem össze, mivel még egy erre alkalmas tárolót sem láttam.
2017. márc. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
76%

Csak ugyan annyi joguk, mint a szemetelőknek, akik teledobálják üres üvegekkel, cigicsikkel meg mindennel a futtatókat, meg az általad leírt helyeket, teletömik a kutyaürülékes kukát egyéb szeméttel, stb. Már ha egyáltalán ki van helyezve meg van egyáltalán futtató az adott településben. Nem mellesleg a vizelet/ürülék lebomlik, a chipses zacskó, sütis doboz amiket széthagynak az emberek már kevésbé...


Nehogy azt gondold már, hogy csak a kutyák hagynak maguk után vizeletet meg ürüléket, látnál néhány helyet egy szombat esti party után a kutyapisi felüdülés lenne azok után amiket ott látnál...


Mesélj már az ő jogaikról is kérlek...

2017. márc. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
47%

Egyébként kérdezz meg egy jogászt.

A kutya tartás mikor és hol környezet szennyező? XD

ANNYIRA VICCES VAGY!!!! 1000 puszi

2017. márc. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!