Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Költözés után mennyi idővel...

Költözés után mennyi idővel szokta meg kutyád az új helyet?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy vajon mikor jön rá, hogy neki már ez az otthona, nem az ami volt? Itthon vagyok vele végig, látja hogy itt vagyok én is állandóan, próbálom tartani azt a rutint ami eddig volt, a házát, kennelét hoztuk magunkkal, az nem ismeretlen neki.
2017. márc. 2. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
2 kutyussal jöttem. Az egyik rögtön alkalmazkodott, de a másiknak 2 hét kellett. Addig sírt, ha kizártam.
2017. márc. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2-3 hét.
2017. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 nap. Neki mindegy hol vagyunk, csak velünk lehessen. Örökbefogadtuk, azóta már 2x költözött velünk, napközben nem lehetett látni rajta, hogy bármi zavarná. Éjjel volt, hogy felugrott, ha megmozdultunk az ágyban, nem tudta még mi lesz a rutin, mikor kelünk, megyünk-e valahová.
2017. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk az egész költözés téma megbolygatta a mindennapokat, mert már akkor érezték a kutyák, hogy valami nem oké, mikor megvettük a másik házat, de az igazi mélypont akkor volt, mikor összepakoltuk a cuccainkat és másnap elvitte a teherautó. Teljes volt a pánik. Utána viszont szerintem még egy hét sem telt el és ideszoktak.

Nálunk az is sokat számított, hogy az egyik kutyám 8 hetes kora óta lakott az előző házban velünk és elmúlt 3 éves mikor költöztünk, a máik kutyámat pedig költözés előtt 4 hónappal fogadtuk örökbe. Neki a 1 év alatt a 4. gazdája voltam és mikor látta, hogy pakoljuk a cuccokat érezhetően szétesett, teljesen odavolt, hogy megint gazdacsere lesz.

Miután rájött, hogy megtartjuk, onnantól jött csak az igazi buli, merthogy a 2 kutya utálta egymást a költözésig, de gondolom a közösen átélt "trauma" miatt, gyakorlatilag azóta legjobb barátok.

2017. márc. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jaj négyes... :( Örülök, hogy végül jó vége lett a dolognak. Csak azért aggódom, mert ő 3 hónapos kora óta mostanáig, (4 éves) ott lakott az előző helyen, még soha nem volt máshol csak ugye a tenyésztőnél még ici pici korában. Költözés előtt beadtam házi kutyapanzióba, és már ide az új helyre hoztam haza. látszott rajta, hogy nem igazán érti mi történt, nagyon izgatottan viselkedett. De mostanra mintha kezdene belejönni, úgy látom. Két napja van itt.
2017. márc. 2. 15:00
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Illetve pontosítanék, beugrott pár dolog az első költözésről. Párom anyjánál laktunk mikor befogadtuk, rá durván egy évre költöztünk haza édesanyámhoz, ott rajtunk kívül még 4-en laknak. Ameddig ott voltunk nem volt gond, mikor leléptünk, kezdett hisztizni. Megbeszéltem azzal aki éppen otthon volt, hogy próbáljon kicsit közeledni felé, haverkodjanak össze, hogy ne legyen akkora trauma, hogy idegen helyen hagytuk, majdnem idegen emberekkel. (nagyon bizalmatlan, és nagyon ragaszkodik hozzánk) Kb 1 hét alatt megszokta.

Itt az albérletben volt amit fentebb leírtam, nem volt probléma vele, talán már rájött addigra, hogy visszajövünk.

2017. márc. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk egy egész hónap. Addig látszott rakta, hogy csak félgőzzel működik, reggelente nem fetrengett a hátán, nem pattant vigyorogva ha sétálni indultunk, nem játszott csak nézett maga elé. Talán azért is, mert külföldre költöztünk, először egy Airbnb-s lakásban voltunk, oda nem vittük a saját bútorainkat, aztán mikor kivettünk egy albérletet és megérkezett a kamion a bútorainkkal, na akkor kattant vissza valami nála, onnan megint a régi, önfeledten boldog kis vaddisznó.
2017. márc. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, ma el kellett mennünk mindkettőnknek, kb. két órát egyedül volt itthon! Túlélte, és vidám is volt mikor visszaértünk. :) Kicsit túlaggódom a dolgokat.
2017. márc. 2. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!