Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A párom szeretné ha menne a...

A párom szeretné ha menne a kutya a baba születése előtt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Soha nem zavarta a kutya, szerette, levitte, játszott vele. Mióta terhes vagyok mondogatja, hogy keressünk nekik gazdit, nem lesz rá időnk,kerülgetni kell,sok idő stb...

Én nem akarom oda adni, de ha nem segít nem tudom ellátni a kutyát és a babát.

Nem tudom mitévő legyek :(

Nemrég megharapta a barátunk kislányát a kutyájuk, gondolom ettől is fél :(



2017. jan. 18. 19:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%

A kutya nem ok nélkül harap meg embereket, szóval sztem a kislány provokálta, vagy valami félreérthető dolgot csinált ami a kutya szamara ingerlő.


A családomnak kiskoromban volt kutyája, a kutyussal nagyon szerettük egymast, nem bántott. Csak egy kicsit féltékeny volt rám az elején, mert kicsit hanyagolva lett miattam.


Másrészről viszont megértem a párodat is. De legalább nézze meg, hogy milyen lesz a kutya viszonya a kicsihez. Ha jo, akkor hidd el, nem is kell tovább győzködnöd. De ha rossz... Na akkor kezdődnek a problémák. De remelem ez nem következik be.


Sok sikert, drukkolok a kutyusnak! 😢

2017. jan. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Számomra ez egyértelmű lenne, hogy nem engedném. Mi is a kérdés pontosan? :) Ikreim vannak és a kis csivim úgy vigyáz rájuk, mint egy angyal. :)
2017. jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

Ez egy borzaszto gonosz dolog lenne. Minek az ilyennek kutya? Sejthette, hogy egyszer gyereke lesz...

Nalunk fel sem merult, egyutt jatszanak immar hat eve :)


Igaza van elsonek, a kutya ok nelkul nem harap. Aki meg gyerek mellett nem tud kutyat is ellatni annak nem lesz masodik gyereke se? Egyaltalan nem nagy kunszt.

2017. jan. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

2 kutya van, ha a párom nem segít velük nem tudom ellátni őket.

Sajnos feküdnöm kell, és úgy néz ki ez már így is marad végig, 30. hétben járok. De ha meglesz a kicsi sem tudom, hogy milyen lesz a baba. A kutyák nagyon igénylik a mozgást.

2017. jan. 18. 20:07
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
pedig segítenének a szülés utáni depresszió megelőzésében
2017. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 The Devil Herself ***** válasza:
85%

Kérdezd már meg a nagyrabecsült párodat, hogy ha esetleg jönne a második bébi, az elsőt beadnátok az árvaházba, mert nem lenne rá idő? Gondolkozzon már el magán...

Egyébiránt, amennyiben le vannak rendezve a hierarchia - falkavezérségi viszonyok, és tudatosítva van a kutyában, hogy a gyerek szent, és sérthetetlen, nem lesz semmi probléma. Azt meg gondolom, nem kell magyarázni, hogy ha a kutya megkap egy GYEREKET, az nem a kutya, hanem a felelősségében igen megkérdőjelezhető szülő hibája. Tetszik, nem tetszik, ez van. Azt gondolom az alap kell, hogy legyen, hogy a gyereket egy bizonyos életkorig nem hagyjuk egyedül a kutyával, mert a gyerek nem érti a kutya kommunikációját, tehát igen, figyelni kell rá.

Egyébiránt nem egy ismerősöm van, akinél a kutya hatalmas segítség a gyereknél, barátnőm egy skót juhász szőrébe kapaszkodva tanult meg felállni, a kutya hang nélkül tűrte, terelgette; egy másik ismerősöm kutyája olyan jámbor volt, hogy a 3 éves kisfia simán vitte flexipórázzal sétánál, ha a póráz kiesett a gyerek kezéből a blöki azonnal megállt, megvárta míg a kissrác felszedi a pórázt és baktatott vele tovább.

Szóval ez nem lehet opció egy jól nevelt ebnél, hogy megharap egy gyereket.

2017. jan. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

Kutyatartás-gyerekvállalás, mind a kettő felelősség.

Kutyát vállalni nem lett volna muszáj, viszont rohadt sok felelősséggel jár. Ahogy a gyerek is.

De persze ez az alkalmatlan gazdáknál gyakori, bevált szokás, hogy ha jön a baba, a kutya megy az utcára. A felelősség tudat, a gondoskodás csak eddig tart. Lehet ezt szép köntösbe burkolni, de csak arról szól, hogy nem is akarjátok ezt a helyzetet megoldani. Jobb is, ha mennek a kutyák, csak többet ne vállaljatok állatot, hisz most kiderült, alkalmatlanok vagytok a tartásukra! Ez nem plüss játék, amit ha meguntatok, bármikor ki lehet dobni!

2017. jan. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%

Ezért kell a kutyavállalást átgondolni, ugyanis a kutya nem 1-2 évre szól. Végig kell gondolni azt is, hagy ha a későbbiekben gyereket szeretnétek, akkor abban az esetben is belefér-e a kutya az életetekbe. Ti vállaltatok ezt a felelősséget, így szívtelen dolog lenne a gyerek miatt megválni a kutyától.

Ha normálisan nevelt kutyáról van szó, bántani biztosan nem fogja a gyereket, persze kisgyereket nem hagyunk felügyelet nélkül kutyával.

Azért nehezen hihető, hogy napi 1-2 órátok sem lenne a kutyára a baba születése után. De ha így van, akkor tényleg az a legjobb, ha új gazdához kerül.

2017. jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
5-6-nak teljesen igaza van!
2017. jan. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
A szüleihez kerülnének akik kertes házban élnek és ha össze jön nyáron a költözés vissza jönnének.
2017. jan. 18. 20:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!