Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya megemészti a sündisznót?

A kutya megemészti a sündisznót?

Figyelt kérdés
A bátyám talált egy sündisznód a sünit tudom hogy nem lehet adni kutyának de a sündisznónak puhább a tüskéje? Ugye nem baj hogy megette?
2017. márc. 3. 12:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Nemigen szokták a tüskéket megenni. Elvben a tüskék a bélmozgások során megfordulnak és hegyükkel visszafelé fordulnak, hacsak korábban ki nem hányja a kutya. Megemészteni nem tudja a szarutüskéket.
2017. márc. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Süni=sündisznó. A két megnevezés ugyanazt az állatot takarja.

Ha a tüskéit megette a kutya, azt nem emészti meg, és komoly, életveszélyes állapotot is okozhat, ha pl. kiszúrja a belét.

2017. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

Értelmes kutya meg sem eszi a tüskéjét, már ha egyáltalán sünhöz támad gusztusa. Amely mellesleg védett állat. És nem, nem puha a tüskéje, mitől lenne? Fogtál te már sündisznót? Rohadtul szúr, mintha szelídgesztenyét markolásznál.

Szerintem lehet baj belőle, hogy megette, én legalábbis aggódnék, az biztos. De hallottam már sokkal durvább dolgot pl. villanykörtét megevett kutyáról is, aki megúszta. A tüskék keratinból vannak, ami nem emésztődik, viszont a sün szőre beburkolhatja őket, és így azért van jó esélye, hogy úgy jutnak át a kutyán, hogy nem okoznak sérülést neki.

2017. márc. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Te segítséggel vagy ilyen hülye?! Basszus, minek adtátok neki oda egyáltalán? Mert nyilván nem magától találta ki a kutya, hogy megegy.
2017. márc. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
24%
Az újszülött sünnek még puha, de a kutya nem eszi meg a tüskéjét. DE ha meg is eszi, kihányja.
2017. márc. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
gondolom a sünkutyára gondoltál, az sokkal nagyobb mint a sündisznó és nagyobbak a tüskéi is.
2017. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
28%
Az én kutyám csinálta azt,hogy meg forgatta a sünt, gyakorlatilag kibelezte es megette a belsosegeit stb.
2017. márc. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Tényleg ennyi eszed van???

BAJ,hogy megette mivel 99% eséllyel átszúrhatja a sün tüskéje a belét!

2017. márc. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

Te magadtól vagy ilyen hülye vagy nekifutásból?? Nem jártál óvodába vagy általános iskolába?? Istenkém...


Na akkor... A süni, sündisznó, ami ugyan az, védett állat első körben, eszmei értéke 25.000 forint.

Másrészt hogy lehettek akkora idióták ketten (!!) hogy megetetitek a kutyával?? Nem tapogattátok meg, hogy mennyire puha? (semennyire mert szúr mint az isten)


És az ilyenek szívják el előlünk a levegőt, atya világ...

2017. márc. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

#9-es:

Teljesen egyetértek Veled!

2017. márc. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!