Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes méretű, lakásban...

Közepes méretű, lakásban tartható, jól tanítható fajtát tudtok mondani?

Figyelt kérdés

Közepes séta igényű, kevésbé energikus fajtát keresek, aki emellett jól tanítható.

Sajnos elég ellentétes információkat kapok.

A dogtime oldalon a skót juhász és a dobermann pl közepes feladatigényű kutya, még én úgy tudtam, hogy mindkettő sok foglakozást igényel. A dán dogot sok helyen ajánlják lakásba, mert lusta, de azért szerintem nem lenne jó neki ott.


A csau és a shar pei pedig oké lenne, de rengetegen írják, hogy nevelhetetlen, sokszor agresszív lesz.


Vagy pl. a kínai kopasz kutyát minden oldal kis energiaszintű, lusta kutyának tartja, de ismerek egyet, és egy perce sem áll meg.


Ezeket csak példaként hoztam fel, hogy hiába olvastam utána, csak jobban összezavarodtam. Én nyugodt, de értelmes, lakásban tartható kutyát keresek, aki nem az öleb kategória, de méretét tekintve még illik egy lakásba.


2017. márc. 4. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
hát már negyed órája ülök a kérdésednél törve a fejem hogy milyen fajtát tudnék ajánlani de ilyen nincs. A jól tanítható kutyák energikusak, a lusták kevésbé szeretnek tanulni. A kistestűeknél talán pont az ölebek olyanok akik taníthatóak és az energiájuk sem határtalan. Minden kutya tanítható csak a makacsabbak több időt és kitartást igényelnek.
2017. márc. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is megrekedtem a keresésben. Valahol a középutat keresem. Egy olyan kutyát aki jól boldogul az alap engedelmességgel (és akar is teljesíteni, nem fütyül rám), de nem kattan be az unalomtól, még dolgozok. Nem kell trükköket tudnia, és nem baj, ha nem egészen kanapéhuszár, de érezze jól magát ő is én is:)
2017. márc. 4. 12:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. Közepes energiájú, jól tanítható fajta pl. az ölebek közül néhány. Ők azért vannak, hogy a gazdi kedvében járjanak, tehát tanulnak. Ilyen pl. a cavalier king charles spániel. A lakásban elfekszik melletted vagy rajtad, de mégis lehet vele kirándulni, labdázni, agilitizni is. Hozzád alkalmazkodik. Ez a fajta nagyon nyalizós. Lesi mit akarsz. De nem közepes, hanem egy törpe és egy középuszkár között van valahol méreben.
2017. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
angol vagy francia bulldog? bent simán elfekszenek kint viszont nagyon játékosak energikusak, vagy is főként a francia. Kettőt is ismerek, nagyon jófej kutyák. Igaz kicsit rá kell gyúrni a nevelésre mert gladiátor kutyák és nem ismerik a határokat viszont nem lehetetlen megnevelni őket. Szerintem tökéletes lenne. Az ismerősöm bulldogja olyan energia bomba hogy az akitámat simán lefutja. szóval nem azok az egész nap kanapén döglő kutyák.
2017. márc. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Volt már kutyám (keverék), nem első kutya lenne, a tanítással boldogulok (meg persze kutyasuli). Ő szépen sétált mellettem, ha zebrához értünk parancs nélkül leült. Persze nem egyik napról a másikra. Őt a szeretet motiválta (meg a kaja:)), de mindig figyelte, hogy jó kutya volt-e, örülök-e.

Viszont, amellett, hogy sokat sétáltunk, mindig éreztem, hogy kicsit több kellene neki. Nagytestű "ijesztő" kutya lévén, csak éjjel engedhettem el.


Most azért keresek fajta alapján, hátha jobban betudom lőni, hogy mi lenne neki a jó.

2017. márc. 4. 12:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Közép uszkár be így elsőre.

Ha elég nagy a lakás, a dán dog is jó egyébként :)

2017. márc. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!