Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami baja a kutyusomnak?

Lehet valami baja a kutyusomnak?

Figyelt kérdés
Üdv! Van egy hiperaktív kis puli kutyusom aki 3 hónapos mára már..ma mivel eléggé koszos volt megfürdettem kint (13 fokban meleg vízzel) és mivel anyum nem díjazta volna azt ha törülközövel törlöm át ezért régi konyha ruhával töröltem át.Nem száradt meg teljesen mert egyből futott is világnak az lenne a kérdésem hogy lehet e valami baja hogy nem töröltem szárazra teljesen?

2017. márc. 13. 20:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ha Napon volt gyorsan megszáradhatott. szerintem sem lesz baja.
2017. márc. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszi szépen remèlem is.Egyébként nem vagyok túl tapasztalt kutya tartó mindenki követhet el hibákat úgy gondolom.Tehát 74%-os a válaszodat köszönöm szèpen de azért nem kellene cinikusan elküldeni a bús...ba vagy éppen ki fürdeni és tudom jól hogy ennek a hibának nagyon rossz vége is lehet , de akkor is megköszönném ha a válaszaidat megtartanád az oltásaidat pedig elvetnéd.
2017. márc. 13. 20:51
 13/24 anonim ***** válasza:
87%

#9 és #11: Az a gond, hogy fürdetéskor a kutya a bőréig vizes lesz. Ha mondjuk esőben ázik el vagy belepottyan egy tóba, nem ázik át azonnal a hosszú szőrű kutya, ezért kevésbé valószínű az is, hogy megfázik. Ellenben ha egyszer már átázott a bőréig, a hosszú szőrű konkrétan nehezebben szárad, mint a rövid szőrű, mert a szőr felszíne szárad, de belül a bőrhöz a levegő nehezebben fér, tehát ott sokkal tovább marad nedves, nyirkos.

Ezért tanácsolják mindenhol, hogy fürdetés után jó alaposan szárítsák meg lehetőleg a bőrig a kutyát, és még az után is 1-2 óráig tartózkodjon meleg helyiségben, kivéve, ha odakint is meleg van.

Le lehet pontozni azokat a válaszokat, amelyek szerint lehet ebből baj, de attól még nem kevésbé igazak.

2017. márc. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam én le egy választ sem sőt nem is azért írtam ki a kérdést hogy nyugtatásokat várjak..eddig mindenki kapta a zöld pacsit

Egyébként utolsó nem fürdettem \ mostam olyan sokáig kb 5 percet ha mostam csak hogy legalább ne legyen büdös.

2017. márc. 13. 21:06
 15/24 anonim ***** válasza:
69%
Megfazhat, korpas lehet a szore stb. Ha büdös na bumm. Akkor sem szabad kint fürdeni csak nyáron. Erre figyelj legközelebb.
2017. márc. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
19%
#13 Hülyeség. Ha egy kutya beleesik egy tóba, és pl öt percig benn van, akkor a "bőréig" vizes lesz. De vegyük az én példám, tegnapelőtt két órát voltam a parkban a hosszúszőrű kutyámmal szakadó esőben - rendesen elázott -, utána a kertben száradt, mert nem volt hajlandó bejönni. Köszöni, kutya baja, és ez már nem az első eset volt. Nem kell túlmisztifikálni a fürdetést sem.
2017. márc. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha mostanra nem tüsszög akkor túléli.


Nem kell túlaggódni a dolgot, nyugi, ennyitől nem kapnak tüdőgyulladást a kutyák.

2017. márc. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat

Máskor jobban figyelek. Egyébként #16 azért abban is van különbség hogy az én kutyám 3 hónapos a tied meg (gondolom én) felnőtt egyed így az immunrendszere is erősebb.

Mindenkinek megy a zöld pacsi!:)

2017. márc. 13. 21:35
 19/24 anonim ***** válasza:
33%
Igazad van, 6 hónapos múlt a kutyám pár nappal.
2017. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy kiszuperált törölközőt azért kaphatna a kutya, nem, kérdező? Vagy a jövőben papírtörlővel törlitek nehogy beszennyezzen valamit?
2017. márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!