Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvihetem az erdőbe ilyen...

Elvihetem az erdőbe ilyen rövid szőrrel? Az emberek által használt kullancsriasztó jó a kutyának, és nem mérgező? (Bővebben lent, sürgős)

Figyelt kérdés
Az iskolámban egészséghetet rendeznek, és holnap séta lesz a sóstói erdőben, kb 1 órás. A törpe uszkár kutyám viszont ma volt a kozmetikusnál, és kb 1 cm-sre nyirta meg, csak a fején maradt kicsit hosszabb a szőr, viszont a kozmetikus azt mondta, hogy az én kutyám azért nem fázik, mert rendkivül sűrű a szőre, és nem az a lényeg hogy milyen hosszú. Kb 1 hónapja kapott bolhairtót, de a biztonság kedvéért inkább befújnám kullancsriasztóbal. Szerintetek az a kullancsriasztó, amit az ember magára fúj, az jó a kutyának, és nem mérgező, ha pl esetleg lenyalja? És az erdőben nem lesz semmi baja? Gyorsan kéne a válasz, mert ez holnap, azaz 2010.05.11.-én lesz. A válaszokat előre is köszi!
2010. máj. 10. 21:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom mi az a Frostline, én a Frontline-t ismerem. Az 1 hónapig véd kullancs ellen és 3 hónapig bolha ellen. Egyébként úgy működik, hogy a nyakán széthúzod a szőrt, a bőrre csepegteted és beszívódik a véráramba, így hát belülről védi a kutyát. Megakadályozni nem akadályozza meg, hogy belemenjen a kullancs, de mivel az ellenanyag a vérben van, azelőtt elpusztítja a kullancsot, mielőtt fertőzne. Ráadásul úgy tudom, a Frontline gyógyít is, tehát fertőzés esetén gyógyhatása van.

Nem tudom mekkora a törpeuszkár, de hallottam olyat, hogy a kiskutyát a mezőn felkapta és elvitte egy madár a gazda mellől. És sajnos olyat is hallottam, hogy a vadász a gazda mellől lőtte ki a kutyát.

De ettől függetlenül amikor van kis időm, én is sétálok kutyikkal, de nagyon megnézem, hol engedem szabadon és kullancs ellen védekezni nagyon fontos. A múltkor is direkt az úton mentünk és kikerültük a dzsungelt, mégis két kullancsot szedtem ki a kutyámból, akit persze havonta Frontline-ozok. A kertünk is elég kullancsos a közeli rét és patak miatt, és egyszer nagyon beteg lett az egyik kutyám a kullancstól. Azóta csak mínuszokban nem használok Frontline-t.

2010. máj. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Holnap már 13.-a xD Látom h a kérdés tegnap előtti, de akkor miért ilyen fontos még mindig? :D
2010. máj. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nemlesz semmi baja de nerakjrá kulancsirtót mert attol lehtbaja.! HA belemenne akor ugyismeglátod megfogod és kiveszed..:D
2010. máj. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Azért volt fontos, mert 14.én is elvittem. Köszi a válaszokat!
2010. máj. 14. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!