Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hetes kiskutyának milyen...

4 hetes kiskutyának milyen tápot adjak?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyám ma 3 hetes jövőhéten lesz 4 hetes.Szeretnék neki szilárd táplálékot is adni az anyukájának már kevés a teje.Azt tudom hogy puppy tápot kell neki adni pépesen.Milyet adjak?tudtok irni márkát?Royal canin vagy acana?


Ez jó minőségű?

[link]


Köszönöm a válaszokat


2017. márc. 18. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Ilyen időben meg inkább royal canin baby startert kellene de lehet hogy tejpotlo sem ártana...


Illetve lehet hogy más márkának is van starter tapja de meg mindenképp speciális kell neki. Esetleg konzultált az allatorvosoddal.

2017. márc. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Royal Canint NE! Semmilyet, se Baby Startert, se Puppyt.

A RC minden tápja csirkés. Kivéve a Dermacomfort ami csirke májas.

A fehérjét többek között csirke toll-ból nyerik ki, nagy botrány volt belőle pl Amerikában mikor egy előadáson a Royalosok elkottyantották a dolgot.

A csirkéből a fehérjét hőkezeléssel vonják ki, azonban ha a baromfi állományban volt egy csirke amit antibiotikummal kezeltek betegsége miatt, az antibiotikum hatása ugyanúgy bekerül a tápba. Így sok esetben a kutya nem a tápra allergiás csak nincs gyulladásban a szervezet, de az antibiotikum dolgozik. Ahhoz meg, hogy a szervezet ezt legyűrje újra be kell, hogy gyulladjon. De az állatorvosnak könnyebb azt mondani, hogy csirke allergia. Manapság ezzel le van tudva. A kukorica tartalma mellett az ízfokozók is megérnek egy misét.

Ráadásul ott van az a híres-neves hidrolizált fehérje. Hidrolizált húsnál a lebontáshoz használnak sósavat, kénsavat és lúgot, és pont az ilyen tápokra mondják, hogy rákkeltőek!


Acana nagyon jó táp, bár akkor már inkább Orijen Puppy, mindenképp vízzel péppé keverve. Esetleg Platinum Puppy, vagy Lukullus Junior, ami hidegen sajtolt kutyatáp, tehát vízzel érintkezve nem megduzzad, hanem "szétomlik" , ezt lehet könnyebb péppé keverni. Esetleg Real Nature junior

(Ebből több fajta van, de én ezt ajánlom: [link] , ez igaz, hogy nagytestű kölyköknek való, de szerintem van más méretű kölyköknek is, és ez is hidegen sajtolt kutyatáp)

Szóval szerintem inkább ezekből válogass, és a Royalt felejtsd el. Egyébként csak Mo.-n van jó híre, más országban a gagyi tápok között van, csak reklám van mögötte, amúgy pocsék táp, csak nézd meg az összetevőit.

2017. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Nem tudom mekkora lesz az anyukája tacskó palotapincsi keverék az apukája beagle farkaskutya keverék de inkább az apukájára lesz elég nagy már.

Testvérei nincsenek ilyenkor már"harcolnia" kellene a tesoival az anyukája probál vele játszani de egyszer nagyon megnyomta azóta nem játszik vele nagyon.Van neki egy plüss macija azzal szoktam vele játszani tudtok valamit ajánlani mivel potólhatnám a testvér szerepet?

Amúgy megtartom őt.

2017. márc. 18. 14:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt az antibiotikumos dolgot nem értem. Mi az, hogy be kell gyulladnia a szervezetnek, hogy lebontsa??
2017. márc. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!