Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri egy második kutyát...

Megéri egy második kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg van egy 5 éves tacskóm,akivel nincs semmi baj, kedvelem. Viszont gondolkodtam egy második kutyán. Ha tudok választani, akkor egy németjuhászt szeretnék. Megéri? Nem fogják egymást bántani? Én ettől nagyon félek.



2017. márc. 18. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Kezdetben biztosan lesz egy kis morgolódás, de nem, nem fogják bántani egymást. Hamar össze lehet szokatni őket. Megéri e? Ezt neked kell tudni annak tényében, hogy mennyi időd lenne a 2 kutyára együtt és külön külön is. Foglalkozni velük, etetés, orvosi ellátás ha kell stb stb...
2017. márc. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a tacskód jól szocializált, azaz nem agresszív más kutyákkal, jól kommunikál velük, emellett szófogadó, jól nevelt, akkor lehet második kutyát vinni mellé.

A német juhászt is a fentiek szerint kell nevelni.

Neked kell lenned a főnöknek, hogy a kutyák tudják, egymást nem bánthatják.

Érdemes az egyiket legalább, vagy mindkettőt ivartalanítani.

2017. márc. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kolykoket normális felnőtt kutya nem bánt. Így nem valószínű hogy gond lenne.


Anyagilag semmiképp nem éri meg, a többit meg neked kell eldönteni. Idős van-e elég pl.

2017. márc. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekünk egy mopsz,egy Belga-németjuhász és egy tacskó keverékünk van együgtt.


A tacskó nem nálunk volt, de családban, most decemberben került hozzánk.


A belga-német tavaly előtt júliusban került ide.

Kicsit voltak morgások,marakodások stb...

De már szeretik egymást.


Szerintem nem lesz baj!

2017. ápr. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ha nem agresszív a tacskó, és könnyen barátkozik más kutyákkal akkor nem lehet probléma.

Nekem van egy 4 éves palotapincsim, nagyjából 1 éve lett hozva egy németjuhász (persze kiskorába) és nagyon jól elvannak, még így is hogy már eléggé megnőtt a németjuhász :)

2017. ápr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fanni0928 válasza:

Szerintem nagyon megéri :)

De persze csak akkor ha a tacsid jól kijön másik kutyákkal és azelején biztos hogy kicsit távolságtartóak lesznek egymással, de később nagyon megkedvelik egymást és olyanok lesznek mintha mindig is ketten lettek volna. Legalább is az én kutyáimmal így van. :)

2017. ápr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!