Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Meghívatta magát nálunk,...

Meghívatta magát nálunk, immár második alkalommal. Hogyan lehet az ilyet kordában tartani?

Figyelt kérdés

Van egy kedves ismerősöm, lakótársam volt egyetemi évek alatt. Azóta máshova sodort az élet, talán évente ha összefutunk, akkoris véletlenül, illetve 3-4 havonta vagy egy rövid facebook-beszélgetés. Az esküvőmre értelemszerűen nem hívtam meg, szerencsére épp fontos programja volt. Esküvő előtt egy héttel viszont felhívott, hogy neki most van két szabadnapja és nagyon szívesen eljönne hozzám. Próbáltam diszkréten ecsetelni, hogy épp a feje tetején áll a ház a készülődésben, de nem vette a lapot, megsérteni pedig nem akartam, így végül belementem. Nos, ez úgy nézett ki, hogy a családom ezerrel takarított, készülődött a nagy napra, én meg a lányt vittem ide-oda, hogy valami tartalma is legyen a látogatásának.

Esküvő után facebookon váltottunk pár szót, épp annyit kérdezett meg, hogy milyen volt és ebben ki is merült a dolog. Hallgattam viszont hosszan azt, hogy épp hogyan áll a platói szerelmi ügye. Tegnap kaptam egy facebook-üzenetet, hogy "Köszi a linket (valamit átküldtem neki, ami a szakköréhez kapcsolható). Hamarosan meglátogatlak, ha nem sűrűsödik be a programom" Nos, ez kiverte nálam a biztosítékot. El is mondom miért:

1. Annyira nem érdeklődött felőlem előzőleg, meg az új életünk felől, hogy nem is tudja, hogy már nem az általa kedvelt kis településen élünk, hanem épp költözünk be egy panellakásba egy kisvárosban. Ha legalább annyit megkérdezett volna a lagzi előtt vagy után, hogy mik a terveink a jövőre, akkor tudná, hogy már nem a szüleinknél lakunk.

2. Ha érdeklődne kicsit felőlünk, akkor azt is tudná, hogy az utóbbi hónapban egyetlen szabadnapunk se volt, hétvégén festettük, újítottuk fel az újonnan vett lakást, most következik a költözés lassanként, úgyhogy tudná, hogy egy vendégre se idő, se hely.

3. Szerintem nem fogta fel, hogy férjhez mentem. Időközben ketten élünk a párommal, már nem beszélgetnénk át egy éjszakát, úgy hogy a páromat megkértem előtte, hogy aludjon a szüleinél, stb, stb. Csak bejelenti magát.


Most szépen ecseteltem neki, hogy hát már nem élünk ott, ahova jönni szeretne, meg épp a kis lakást újítgatjuk ezerrel, és hogy örülni fogunk ha egy szobát rendbe tudunk tenni teljesen. Próbáltam kedves hangnemben, mert tényleg egy kedves teremtés. A kérdésem az lenne viszont, hogy hogyan lehet éreztetni úgy az emberekkel, hogy meghívjuk majd őket hozzánk, ha MI szeretnénk, anélkül, hogy megbántsuk? (most duplán aktuális lesz a téma, ha majd a barátok jönni akarnak lakásnézőbe, de még várnánk vele mert nincs úgy felszerelve)


2014. szept. 24. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Öszintén megmondod h most nem alkalmas a dolog ... Ennyi nem több ! esetleg ha késöbb szivesen látnád mondh ha kész a lakás akkor meghívod ... Felesleges cifrázni a dolgot
2014. szept. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, mit dühöngsz ennyit. Szinte látom, ahogy vered a billentyűzetet, és kidagadnak az erek a halántékodon.

Mondd meg neki, hogy most nem alkalmas, majd hívod, ha az lesz. Ennyi.

2014. szept. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem miért kell egy egyszerű esetből ilyen nagy gondot csinálni.

Van szád neked is, és lehetsz őszinte te is.

Miért nem tudod neki egyszerűen megmondani, hogy

- Katika drága! Ne haragudj, de egyenlőre ne gyere mert nagyon nem jó az időpont. Majd ha aktuális lesz és ráérek akkor nagyon szívesen meghívlak, de most nem fogok veled foglalkozni, mert ezer más dolgom van..


Ha megsértődik akkor 1 gonddal kevesebb. Ha nem sértődik meg, akkor megértette, és tiszteletben tartja, hogy te sem az ő két szép szeme miatt ugrálsz.

2014. szept. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Abban igazatok van, hogy nem merem őszintén megmondani, attól félve, hogy megsértem. Most már ideje lenne tenni egyes emberek érzelmeire, ha nekem megy káromra :P
2014. szept. 24. 09:43
 5/9 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak: tényleg dühöngve írtam, de már az sokat segített, hogy kiírtam magamból. :)
2014. szept. 24. 09:46
 6/9 csabika1971 ***** válasza:

Nem értelek, ha számodra ilyen kellemetlen és alulértékelt a személye, aki csak hébe-hóba keres.

Miért nem tiltod le egyszerűen, és nem foglalkozol vele tovább?

Inkább neki állnál hitegetni, hogy majd ekkor és akkor a jövőben ha alkalmas lesz meghívod?

Értem én, hogy nem egy igaz barát, akinek csak talán akkor jutsz az eszébe ha éppen marhára unatkozik. És éppen ez az én nem tartom az ilyen embert barátnak, és nem is foglalkozom velük.

Te miért akarod pátyolgatni a lelki világát, mikor őt a tiéd cseppet sem érdekli?

2014. szept. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na, akkor már megérte! :D

#2

2014. szept. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy csak azokból az emberekből lehet ilyen bólogató bolondot csinálni akik hagyják is magukat??? Téged így olvasva játszva ki lehet használni...Nem akarsz ezen változtatni???
2014. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kerdezo, szerinted oszinte csak banto modon lehetsz? Legyel oszinte ES udvarias.
2014. szept. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!