Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen pórázt vegyek németjuhá...

Milyen pórázt vegyek németjuhász kutyusomnak?

Figyelt kérdés
Nemtudom melyik lenne a legjobb. Vegyek neki hámot? Vagy rendes nyakörvet? Melyikbe lenne egyszerűbb sétaltatni?

2017. márc. 21. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez attól függ, hogy séta közben hogyan viselkedik a kutyusod. Ha szépen sétál melletted, nem húz, akkor egy sima egyszerű nyakörv vagy hám is megteszi egy rövidebb pórázzal. Azt szokták mondani, hogy a fegyelmezetlen kutyusnak jobb a nyakörv, mert azzal könnyebb irányítani, illetve rászoktatni, hogy ne húzzon annyira. Én a kutyusomnak hámot vettem, nekünk az vált be, de ő nem is húz annyira.

Én személy szerint a 10 méteres pórázokat nem részesítem annyira előnyben, mert kevésbé irányítható vele az állat, eddig csak az idős kutyusomnál használtam, aki már nehezebben mozgott, mégis szeretett ügetni, én pedig nem akartam akadályozni a mozgásban. Gondold végig, hogy séta közben mennyire szokott izgága lenni, illetve mennyire tudsz neki parancsolni, én úgy gondolom, hogy ezek alapján dönts. :3

Remélem tudtam segíteni! ^^

2017. márc. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Textil vagy bőr nyakörvet és pórázt javaslok.

Hám majd őrző-védőhöz kell.

2017. márc. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Nekem a bőr nem vált be sem nyakörvben, sem pórázban. A víz és a nap hamar tönkreteszi.

A textil tökéletesen megfelel póráznak már évek óta (pitbull).

2017. márc. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Németjuhászt elég öngól lenne hámban sétáltatni :D


Sima textil nyakörv, textilpóráz kéne neki. Én a Rogz márkát (azon belül is a 'Rogz utility' családot) tudom ajánlani, nagyon jó minőség.

2017. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Mkért lenne öngól?
2017. márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Textil vagy Bőr nyakörvet
2017. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat! Maradok a textil nyakörvnél. Az a baj hogy nem tud az egyik oldalamon sétalni, össze vissza cikázik.
2017. márc. 21. 14:47
 8/12 anonim ***** válasza:
Arra figyelj hogy masszív legyen a nyakorv. Inkább kolts rá többet. Értem ez alatt hogy ne valami gagyi csatos legyen ami eltorik.
2017. márc. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jó minőségű pl. Julius-K9 bőr,tesztil vagy lancnyakorv, bor vagy textilporaz. Attól függ mit akarsz vele csinálni,ha biciklizni,futni akkor van létjogosultsága a hamnak,ha pl belvárosban kozkekedeshez szerintem nem szabad ilyen kutyanal,ha szembe jön mellettetek kötekedő kutya,akit nem tud rendesen fogni a gazdája, es kicsit feletek lóg,akkor hamban nem fogod tudni megfogni,meg is sérülhet a vallad.
2017. márc. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az a baj hogy nem tud az egyik oldalamon sétalni, össze vissza cikázik."


EZÉRT öngól. Nem derül ki, mekkora (kölyök-e...) a kutya, de akármekkora is, van ereje rendesen és amíg neveletlen (összevissza cikázik), addig simán elránthatja a gazdit, ha hámban nekiindul.

2017. márc. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!