Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől vett németjuhász...

Tenyésztőtől vett németjuhász lába is ugyan úgy áll, mint az én szapis kutyámé. Akkor most a diszplázia kivédhetetlen a fajta esetében?

Figyelt kérdés
Ismerem a kutya tenyésztőjét, tényleg lelkiismeretes ember, de a kutya lába ugyan úgy áll, mint az én szaporítótól vásárolt njmnek. Pedig a törzskönyves kutya esetében azt szokták mondani, hogy azoknak nincs bajuk. Elképzelhető, hogy ennek a fajtának (legalábbis a show vonalnak) már menthetetlen a csípője, és mindegyik egyed diszpláziás?

2017. márc. 19. 18:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem az az oka hogy szapis vagy tenyésztős. Ez a küllemvonal (más néven show vonal,kiállítási vonal). Itt eltűnik a munkamorál a célkeresztbe a kutya "szépsége" (szerintem elég csúnyák a görbe hátú,görbe lábú egyedek)


De van remény!


A munkavonalú tenyésztésben a kutyák lába és háta egyenes (van kivétel de szerintem az csak valamilyen"próbálkozás")

2017. márc. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Magyarországon nincs németjuhász tenyésztés, törzskönyves szaporítás van. De egyébként olyan nincs, hogy betegséget nem lehet kiszelektálni a fajtából, persze úgy nem is lehet, ha pároztatom a beteg kutyát ahelyett, hogy rögtön ivartalanítanám...
2017. márc. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát a tk önmagában semmi, az csak a fajtatisztaságot bizonyítja. Sokkal fontosabbak az egészségügyi szűrések. Azok megvoltak a kutyáknak?
2017. márc. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Mi köze a te kutyád lábállásának a diszpláziához? Tökéletes állású kutya is lehet súlyos dp-s.


Eleve tenyésztésbe csak szűrt kutyákat lehet venni. Ergo, a leszármazottak nagy valószínűséggel nem lesznek dp-sek.

A munkavonalas, egyenes lábú, hátú kutyáknál is bőven előfordul diszplázia. Nem egy reménységet kiselejteztek már 6-7-8 hónapos korában a nem jó csípő miatt.

2017. márc. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Időpont ma 18:19

Akkor szerinted sok más fajtánál sincs tenyésztés, csak törzskönyves szaporítás a dp miatt?

Roti, golden,kuvasz, stb. A legtöbb nagytestűnél előfordul a dp. Holott azokra igazán nem lehet mondani, hogy nj beállásuk van.

2017. márc. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon nagy félreértés azt hinni, hogy ami TK-s már tuti buli. Nem. A TK egy ALAP dolog, mely ha nincs, azt bizonyítja, hogy még erre az alap dologra sem gondolt a "szaporító", és még erre az alap dologra sem költ. A TK az állat személyi igazolványa...

Aki TK-s még lehet beteg, ha nem nézi az adott ember, hogy a szülők azok-e!

Épp ezért kell körültekintően kutyát venni, sok szaporító már TK-s kölyköt ad... de a kutyák betegek lehetnek.

Egészségügyi szűrések garmadáját kell keresni a TK mellett!!! Ha ezek megvannak + a TK, nagy esélyt adsz annak, hogy nem lesz beteg a kutyád. DE kivétel itt is mindig van! Semmi sem készpénz. Csak az esély jóval kisebb a kockázatra.

2017. márc. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs a szülők csípőjének mivoltjáról, én azt látom, hogy rendszeresen foglalkozva van a kutyákkal, versenyre járnak, mindegyik engedelmesezik, szóval gondolom, hogy a tenyésztőnek nem érdeke rossz csípőjű kutyát tenyészteni.
2017. márc. 19. 18:39
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Jó szemed lehet ha a kutya lábának az állásából megmondod, hogy dp-je vane :D . Igazából a show vonalas nj-k között semmivel nem gyakoribb a dp, mint egyéb nagytestű fajtáknál. Sajnos a show vonal hoz egy befele álló lábat. (nekem is show vonalas nj-m van a kevésbé csapott seggű változatból) Anyja, apja szűrt, munkavizsgás kutya.
2017. márc. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

ma 18:39

Egy lábállásból odáig jutottál a kérdésedben, hogy a dp kivédhetetlen-e a fajtában.

A tenyésztők nagy részének nem az a célja, hogy beteg kutyákat tenyésszenek.

Bármily hihetetlen is, még a túlszögelt nj is lehet dp mentes.

A mostani favoritok és az elődjeik is legalább az enyhe minősítést megkapták. Mivel enélkül nincs törzskönyv a kölyköknek.

2017. márc. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

Tenyésztőtől vett, (felmenők szűrtek) vásárolt nj-omat egy évesen szűrettem, az egyik legjobb dp-re specializálódott ortopédus állatorvossal. A kutya dp. mentes. Az orvos javasolta, hogy vigyük tenyészszemlére, de mivel ő hobbikutya, nem akarjuk tenyészteni, ezért ivartalaníttattuk.

Csak arra írtam, vannak dp mentes szűrt nj-ok. Meg lelkiismeretes tenyésztők is.

2017. márc. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!