Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiba a kék szem?

Hiba a kék szem?

Figyelt kérdés

Egyre tobb kek szemu vagy felemas szemszinu kutyat latok.

Nem huskyra gondolok,hanem mostanaban lattam ilyen beaglet, berni pasztort, labradort.


Ez betegseg? Vagy miert van ez?


2017. márc. 22. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Hiba, igen. Az ilyen kutya tenyésztésbe nem vonható.

Valószínűleg ezek nem fajtatiszta kutyák egyébként, hanem szaporítósak.

2017. márc. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Hibanak szamit. Mivel a standard-ben mind a beagle mind a berni pasztornal a barna szem a megengedett


Persze szulethetnek tenyesztonel is felemas szemu kolykok,de oket ki kell vonni a tenyesztesbol. Szaporito meg csinalhatja azt hogy kek szemu kutyakqt ossze rak majd dragabban adja el.


Alapesetben a szem pigmentacio hianya es a genetika miatt alakulhat ki kek szem.


De mivel ez hibanak szamit tenyeszto kivonja a tenyesztesbol az ilyen kutyakat.


Olyan ez mint a szinhiba, pl fekete labradornak a mellkasan feher folt vagy zoki.

2017. márc. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
*zokni
2017. márc. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Fajta függő. Vannak olyan fajták is, amiknél elfogadott.
2017. márc. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően az embernél is mutáció. Szóval előfordulhat kutyáknal is. Én azonban meg csak huskynal és border kinézetű (ausztral juhász?) kutyának láttam. Illetve full keverekeknel. Úgy tudom náluk megengedett.
2017. márc. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pl: Husky, leopard kutya, merle és merle hordozó kutyák
2017. márc. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!