Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lesz kék szem egy...

Mitől lesz kék szem egy kutya? Ez genetikai hiba?

Figyelt kérdés

Sokan drágábban akarják adni a kék szemű kutyákat, pedig kevesebbet érnek, nem? pl kék szemű dalmatát kerestek egy hirdetésben, de az baj ha kék szemű nem?


és az mitől van, hogy az egyik szeme barna , a másik kék? ez betegség vagy genetikai hiba?


csak kíváncsiság, szeretek ilyeneken gondolkodni


2014. jún. 13. 13:42
 1/7 A kérdező kommentje:
* kék szemű
2014. jún. 13. 13:42
 2/7 anonim ***** válasza:
Pont dalmatát, pláne kék szeműt.. szerencsétlen kutya. fizetnének se kéne.
2014. jún. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tenyésztésben úgy tudom, nem előny a kék szem. A huskyknál gyakori, náluk elfogadott tenyésztésben is, a dalmatánál úgy tudom nem tenyészthetőek a kék szeműek. Amelyik kennelből az én kutyám van (amstaff), ott is született egyszer egy kék szemű szuka kölyök, de őt csak hobbira adták el ivartalanítási kötelezettséggel, mivel náluk a tenyésztésből szintén kizáró ok. Sokan azért akarnak kék szemű kutyát, mert szép. Nincs is ezzel semmi baj, amennyiben tenyészteni nem kívánnak vele.


A "felemás" szemeket ugyanúgy mint az embereknél heterokrómiának hívják. A melanin festékanyag hiánya/többlete okozza. Tulajdonképpen pigmentzavar, én úgy tudom, nem jelent hátrányt, a huskyknál az ilyen szemeket is elfogadja a standard.

2014. jún. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért adják drágábban, mert az emberek a tv-ben ilyennek látják őket (pl husky) és akkor már ilyen kell nekik. Sőt, sokan tévesen még azt is hiszik, hogy csak a kék szemű husky fajtatiszta, pedig ez nagy tévedés.


Igen, ez egy genetikai rendellenesség, egyes kutatók szerint összefügg a hóvaksággal.


Itt részletesebben olvashatsz erről: [link]

2014. jún. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olyan helyről egyáltalán ne vegyél dalmatát, ahol a kékszeműeket nem hogy olcsóbban, de még drágábban is adnák.
2014. jún. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem akarok venni, csak pont ilyen hirdetést láttam, hogy azt kerestek, szerintem nem is szép annyira, ha egy kutyának kék szeme van, inkább ijesztő vagy tényleg olyan mintha vak lenne!
2014. jún. 13. 14:24
 7/7 anonim ***** válasza:

a merle gén is okoz ilyet - sajnos ez a gén összefügg a süketséggel, esetleg a vaksággal


ld. fehér görények, fehér macskák kék szemmel, esetleg ha ismered a sztorit a fehéres dán dogról, amelyik vak és egy másik kutya vezeti

2014. jún. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!