Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik blue merle yorkie?

Létezik blue merle yorkie?

Figyelt kérdés

Véletlenszerű böngészés közben jött velem szembe egy számomra érdekes apróhirdetés, ugyanis még soha nem hallottam blue merle yorkshire terrierről. Első ránézésre nekem ez olyannak tűnt, mint a blue merle francia bulldog, hogy egy több fajból összeállított divatkeverék amire rásütik a fajta nevet. Szerintetek ez létezhet?

[link]



2017. márc. 22. 21:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem létezik, ez csak egy sima szapis keverék, amit yorkieként adnak el.


,, A yorkshire terrier acélkék színű kutya, a fején rozsdabarna szőrzettel (acélkék-cser). A fej barna színezete nem nyúlhat túl a nyakon."

2017. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
jó kis szöveget írt hozzá, kár hogy fele sem igaz mert extra jó szülőknek nem születik ennyire hibás kölyke. Hibás kölyköt nem lehet törzskönyveztetni. Ez a szín nem létezik, sem itt sem máshol.
2017. márc. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam! Ahhoz képest rendesen van bőr a képén. Normál esetben az ilyeneken egyből túl is haladtam volna, de megcsapott a kíváncsiság szele hogy ha már ennyiért kínálja valami spéci új divat mint a biewer yorki vagy csak keresi a buta embereket :D
2017. márc. 22. 21:58
 4/16 A kérdező kommentje:

Oh itt is van a válasz ennek a hirdetésnek a formájában, ahogy látom ugyanaz lehet a hirdető: [link]

A hülye még le is írja hogy biewer és merle keresztezés de azért még utána odaírja hogy törzskönyv szépen vagyunk.

2017. márc. 22. 22:01
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
ezek biztosan nem biewer yorkie-k de még sima yorkie-k sem.
2017. márc. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Létezik. A nemet kennel klub 40 valahány yorkie szint tart számon jelenleg. Bár FCI által el nem ismertek, kapnak nemet torzskonyvet.
2017. márc. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%
Sőt! Világ kiállítás és Európa is van nekik, mint az FCI által elismert fajtáknak. Jövőre itthon is torzskonyvezik őket.
2017. márc. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
IBC tk a neve
2017. márc. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Létetik.

"Hibás kölyköt nem lehet törzskönyveztetni". Ez nem igaz. Csak egész almot lehet törzskönyveztetni. Ha az alomból valamelyik kutya nem felel meg a standardnak (szín, harapáshiba, túl kicsi/nagy) akkor nem szabad tenyésztésbe vonni. Da a törzskönyv neki is ugyanúgy jár, mint a testvéreinek.

Nekem is volt harapáshibás törzskönyves kutyám. A tenyésztő egyszerűen ráírta a törzskönyvre, és a szerződsben benne volt, hogy házikedvenc lesz, nem vonom tenyésztésbe (akkoriban az ivartalanítási kötelezettsg még nem volt szokás a szerződésekben)

2017. márc. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel le lettem pontozva, itt van pár:

BIEWER YORKSHIRE TERRIER

BLUE DIAMOND BIEWER YORKSHIRE TERRIER

BIRO YORKSHIRE TERRIER

GOLDDUST YORKSHIRE TERRIER

CHOCOLATE YORKSHIRE TERRIER

ÓCEAN PEARL YORKSHIRE TERRIER

ADDA YORKSHIRE TERRIER

BLUE MERLE YORKSHIRE TERRIER

CHOCO MERLE YORKSHIRE TERRIER

SABLE MERLE YORKSHIRE TERRIER

MERLE YORKSHIRE TERRIER : Else "merle" colour variations.

BLUE/BLACK & TAN or BLACK without tan YORKSHIRE TERRIER (nother colours carrier)

WHITE YORKSHIRE TERRIER

2017. márc. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!