Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden vágyam egy kutya, de...

Minden vágyam egy kutya, de édesanyám nem szeretné. Mit tegyek? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Amint említettem már nagyon rég vágyom egy kutyára. Édesanyám nagyon ellene van a háziállatoknak és sokáig tényleg nem engedte. Tavaly nyáron végre rá vettük, hogy legalább egy cicánk lehessen. (14 éves voltam.) Nagyon jóba lettek a cicával, minden nap meg simogatja és beszél is hozzá. Nagyon meg kedvelte. De nem értem, a kutyát miért nem engedi? Elmodása szerint sok a baj vele, de ő csak attól írtózik, hogy mindent össze pisilne vagy kakálna. Születésnapomra nem kértem direkt semmit hogy majd ballagásomra egyik ajándéknak kaphassak egyet. Mivel tudnám meggyőzni? Ötleteket várok! :)

15/L



2017. márc. 26. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Fogadd el. Járj menhelyre kutyát sétáltatni. Én 7 éves korom óta szeretnék egy kutyát de nem lehet. 13/l
2017. márc. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
13-15 évesen jó a kutya. De mi lesz ha továbbtanulsz? Kollégiumba viszed magaddal? Albérletbe? Vagy marad a szüleidnél és nekik kell majd vele foglakozni? Vagy csak bedobják menhelyre. Szóval szerintem ez a legnagyobb probléma vele, hogy mit fogsz csinálni a suli után vele?
2017. márc. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Speciel a szobatisztaságot meg kell tanítani és az elején bizony befog piszkítani.


Nagy felelősség egy kutya tartása és a sok költség.


Szerintem hagyd a témát

2017. márc. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazából a mi környékünkön nincs nagyon lehetőség menhelyekre eljárni, mivel nagyon nincsenek. Azt viszont elfelejtettem bele írni, hogy a cica a nővéremé. Továbbtanulni ide a szülővárosomba megyek és ez már biztos. Lenne rá időm.
2017. márc. 26. 21:44
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj egy napi rendet, amit a ballagásodig minden nap követsz. Itt betudod mutatni a szüleidnek, hogy mikor vinnéd pisilni/kakilni így nem lenne gond otthon.
2017. márc. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez egy jó ötlet! Köszönöm!
2017. márc. 26. 21:54
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Majd ha már lesz munkád, lakásod, és felnőtt leszel, majd akkor lesz. Tudod a legtöbb gyerek ideig-óráig foglalkozik csak a kutyával/állattal, ezért nagy a kockázata annak, amikor a gyerek állatot kap. Legtöbbször a "szülőé"...
2017. márc. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%

Igaza van, egy kutya nagyon drága.


Oltások, iskola, chip, kaja, ha lebetegszik, stb. Ez sok! pénzbe kerül...


Más: jó eséllyel nem maradsz még 15-20 évig otthon, ergo rá(juk)m arad az állat.

2017. márc. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

2-es,8-as!

Ennyi erővel senkinek se legyen kutyája aki nem egyedül lakik egyetem után?

2017. márc. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Értő olvasás pls


Gondolja át, hogy vállalja-e a szívást ami a kutyával albérletkeresés. Illetve koliba meg szimplán nem viheti. Senki nem mondta, hogy nem szabad kutyázni, azt mondom, hogy ne legyen az, hogy a kutyát a szülőkre lőcsöljük mert jaj a koli fontosabb mint a Buksi.

2017. márc. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!