Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezért mennyire büntetnek...

Ezért mennyire büntetnek vonaton? (kutya szállítása)

Figyelt kérdés

Egy hét múlva utazunk az ország másik végébe vonattal, és jön velünk a tacsink is. Mivel a MÁV olyan rohadt jó, választhatunk, hogy 7 és fél órát utazunk (...) helyjegy nélküli vonaton, ebben az esetben elég a póráz és a szájkosár, vagy 4 és fél órát utazunk, viszont erre a vonatra csak hordozóban lehet felvinni a kutyát. Az 100%, hogy ki fogom venni belőle, a kérdés az, hogy mennyire fog megvágni ezért az ellenőr?


Előre is köszi a választ.


2017. márc. 27. 13:54
 1/7 anonim válasza:
13%

A kutya szállításáért élőállat viteldíjat kell fizetni. kutyákkal továbbra is csak a kötelező helybiztosítással nem érintett vonatokon lehet utazni.

A járművekkel a vonat indulása előtt kb. két órával lehet és kell a kocsikra szállni.

2017. márc. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon kétesélyes szerintem. Ha kifogsz egy igazi állatgyűlölőt neked mehet.


De szerintem semmi gond nem lenne, ha raksz rá valami szájkosár szerű cuccot, nem fognak szólni.

A 4 és fél órásat választanám, lesz, ami lesz, de persze figyeld, hogy az utastársakat ne zavarjátok... hepciáskodhatnak a kutyagyülölők...

2017. márc. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: Téved infóid vannak, már lehet helybiztosítással rendelkező vonaton is utazni kutyával, ha hordozóban van.


#2: Köszi, én is erre jutottam, hogy igazából az ellenőr habitusán múlik. A kutyánk egy kis "öleb", utazásnál negyed órát nézelődik ölből, aztán alszik általában, viszont 4 és fél óra sok neki hordozóban, ezért leszünk kénytelenek kivenni. Na meglátjuk, köszönöm a választ. :)

2017. márc. 27. 14:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Én szoktam tacsival vonatozni. Mivel még kicsi (meg amúgy is) én nem akarok rá szájkosarat rakni, a légynek sem ártana.

Ugyan így ölben nézelődik meg alszik ő is. Én azzal kezdem mindig, hogy ölbe veszem, ki a hordozóból. Leszálláskor vissza sem rakom, rárakom a pórázt és saját lábán száll le. Nekem eddig ezért még nem szólt senki. Ha mégis,meg visszaraknám.

2017. márc. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4: Köszi a tapasztalatot! Ezt megnyugtató olvasni, akkor mi is így fogunk tenni. :)
2017. márc. 27. 14:36
 6/7 anonim ***** válasza:
De most mi a probléma, ha van az előírásnak megfelelő ketrec? Amikor ott a kalauz, vagy épp 28 utastárssal ültök egymás nyakába zsúfolva, akkor elteszed a kutyát, amikor nincsenek annyian körülötted, előveszed. Legrosszabb esetben rád szólnak, hogy tedd vissza. A MÁV-osoknak meg annyira nem ez a tacskóügylet a legfőbb problémája per pillanat ebben az országban, hogy az le se írható. Mást se hallasz tőlök, minthogy hogyan vegzálják őket, meg melyik lámpavason látnák a feljebbvalóikat.
2017. márc. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha rendesen lemozgatod előtte, meg hozzászoktatod a szállítóhoz, akkor ki se kell venni belőle, boldogan végigalussza majd a 4,5 órát, és akkor nincs konfliktus.

Amúgy legrosszabb esetben szerintem rád szólnak, hogy tedd vissza, és kész, nem szoktak ilyeneken szívózni.

2017. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!